Skocz do zawartości
hugo99

Pomoc w doborze oferty

Polecane posty

Witam,


Z aktualnego hostingu jestem zadowolony natomiast podnieśli cenę o ponad 1100 zł do góry.a co gorsza parametry serwera są niższe niż były.


W związku z tym zacząłem rozglądać się za innym hostingiem



Na serwerze działają 3 sklepy internetowe i kilkanaście stron



Zależy mi na dobrym kontakcie i szybkiej reakcji adminów na ewentualne zgłoszenie


Aktualnie mam serwer o parametrach


- 50 GB powierzchni dyskowej


- 3 GB RAM


- nielimitowany transfer


- procesor 2x3,2Ghz procesora


- panel direct admin



Ponieważ jestem średnio oblatany w tych tematach proszę was o doradzenie za czym się rozejrzeć na co zwrócić uwagę



Z góry dziękuje za odpowiedzi


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Z aktualnego hostingu jestem zadowolony natomiast podnieśli cenę o ponad 1100 zł do góry.a co gorsza parametry serwera są niższe niż były.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za innym hostingiem

Na serwerze działają 3 sklepy internetowe i kilkanaście stron

Zależy mi na dobrym kontakcie i szybkiej reakcji adminów na ewentualne zgłoszenie

Aktualnie mam serwer o parametrach

- 50 GB powierzchni dyskowej

- 3 GB RAM

- nielimitowany transfer

- procesor 2x3,2Ghz procesora

- panel direct admin

Ponieważ jestem średnio oblatany w tych tematach proszę was o doradzenie za czym się rozejrzeć na co zwrócić uwagę

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

 

Na start dobrze mieć jakiekolwiek metryki swojego serwera, znać poziom jego optymalizacji, wymaganą dostępność itd.. choćby fakt IO, sporo ofert jest bardzo mocno overbookowana, co odbiję się mocno (w zależności od twojej konfiguracji/apki) na twoim serwisie (ale tu znowu metryki/statystyki).

Jeśli nie masz sporych wymagań zwykły vps wystarczy, jeśli celujesz w średnia półkę, to albo gwarantowany (prawdziwie) VPS lub lepiej odrazu w dedyka celować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy to "metryki swojego serwera " oznacza statystyki ile wykorzystuje zasobów ?

 

Chętnie bym się skusił na dedyk ale problem w tym że nie znam się na konfiguracją serwera i dlatego szukam oferty z administracją.

jedyne co potrafię to obsługiwać direct admina na reszcie się nie znam.

Przejrzałem już tyle ofert i każdy obiecuje cuda na kiju a mi to nie bardzo coś mówi.

​Jak mam rozmawiać z tymi ludźmi jak mówią w innym języku po prostu na co zwrócić uwagę o co zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×