Skocz do zawartości
muchomor

Windows 7 - Długie wczytywanie, same problemy

Polecane posty

Orientuje się ktoś czego może być to wina ? Pewnie we wtorek go do naprawy oddam ale zapytam przed tym może ktoś tutaj pomoże albo jakiś program.

 

Stało się to gdy czekałem długo na zamknięcie komputera, a nie chciało mi się czekać bo byłem śpiący to wyłączyłem z gniazdka. Czekałem z 5 minut i cały czas "trwa zamykanie" było.

 

Teraz czekam z 15 minut na załadowanie się komputera, gdy uruchamiam byle jakiś program .exe to windows ma laga i same error'y typu brak odpowiedzi na całym pulpicie.

Podczas tych problemów, cały czas restartowałem komputer przyciskiem aż pojawił się komunikat automatycznej naprawy, ten automat coś szukał szukał ale wyświetlił potem że "naprawa nie powiodła się" [było to przy wybiorze bios'u itd.] no ten panel nie wiem jak się nazywa, co czekasz 30 sekund na wejście do komputera, albo ustawiasz tryb awaryjny.

Wyczyściłem go z wirusów moim zdaniem, ale nie wiem brak pomysłów co dalej. Są jakieś programy co sprawdzają czy dysk albo płyta główna jest uszkodzona ? jakieś ccleaner'y, odkurzacze czy cokolwiek, czy lepiej sobie odpuścić i do naprawy dać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby co już naprawiłem, od 3 w nocy do teraz robię ;d komenda którą podałeś chkdsk /f itd. już znalazłem na google bo mi sie czekać nie chciało za co serdecznie dziękuje bo pomogła, ale zaplanowałem zrobić formata i pierwszy raz od kilku lat zrobiłem samemu formata poprzez pendrive, masakra te aktualizacje. Ale kilka godzin i powinnien już być komputer jak nowy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji to zależy z jak "starego" obrazu robisz formatowanie [emoji1]

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z formatem, głównie był problem z podpięciem się do internetu bo nie wiedziałem o tym że sterowniki się instaluje xD ale w końcu coś znalazłem i pomogło. Gdyby nie drugi komputer i pendrive to nigdy bym tego nie skończył ;D

Już język zmieniłem, teraz tylko gry / programy, aktualizacje zostały zrobione i gitara komp jak nowy.

Wersja Windows 7 House premium ;d zostaje na 7 bo na 10 same problemy słyszałem że są, ale nie wiem nie sprawdzałem.

 

jak coś to będę pisał, jeszcze miałem coś zrobić ale wyleciało mi z głowy bo śpiący jestem. Idę spać i ogarnę gdy wstane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z 10tki od dnia premiery (wymusiłem aktualizacje z 7ki) i jak na razie problemów nie mam, migracja przeszła gładko. Nawet nie było problemów ze sterownikami. Bo te z 7ki działały pod 10tka. Zrobiłem tylko raz formata instalując od razu czystą 10tke aby zobaczyć czy będzie lepiej działać. ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak naprawić te problemy ? Po formacie komputera nie mogę przeciągać plików z winrara i innego tego typu programów na pulpit. Muszę wypakować poprzez kliknięcie prawym w folderze w którym jest plik winrar dopiero wtedy mogę przeciągnąć do innego folderu. Jest brak permisji pomimo tego że uruchamiam jako administrator. Ten sam problem z filezilla, nie mogę z vps'a odrazu na pulpit przeciągnąć plików tylko muszę szukać tego folderu po prawej stronie w filezilla, zawsze odrazu na pulpit przeciągałem albo na folder w którym byłem i się wszystko robiło przed formatem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×