Skocz do zawartości
DrSum

TV --> Dedyk --> VPS (www) - jak?

Polecane posty

Witam,

 

Planuje rozpocząć pewien projekt, lecz zanim się za niego zabiorę to bym potrzebował większego rozeznania.

 

Żeby łatwiej wyjaśnić o co mi dokładnie chodzi - napiszę "plan działania" w podpunktach:

1. Oglądam na swoim TV w domu pewny kanał telewizyjny

2. ‎Ten kanał (obraz jak i dźwięk) "streamuje" na mój serwer dedykowany wykupiony w firmie X

3. ‎W firmie Y zakupiłem VPSa na którym postawiłem stronę www

4. ‎Na tej stronie www (na którą pierw będzie trzeba się zalogować) udostępniam w playerze stream z serwera dedykowanego (który streamuje z mojego domowego TV, ale przechodzi on przez serwer dedykowany)

5. ‎Inni ludzie, którzy uzyskali ode mnie dane do logowania (ważne jest to, by w tym samym momencie na jedno konto mogła by być zalogowana tylko jedna osoba / gospodarstwo domowe, więc chyba tutaj rozwiązaniem było by sprawdzanie po IP czy czasem na jedno konto nie są zalogowane osoby z różnymi IP) - logują się i oglądają streama.

 

Teoretycznie nie wydaje się to zbyt trudne do wykonania, ale jak życie nas uczy - teoria to teoria, a praktyka to praktyka - zatem byłbym wdzięczny za każdą pomoc jak bym mógł to wszystko wykonać.

 

Dodam, że nie zamierzam korzystać z dedykowanych firm, które zajmują się właśnie dziedziną streamingu.

Wszystko musi być zrobione tylko i wyłącznie po mojej stronie (ja streamuje na mój własny serwer dedykowany, które przekazuje to na moją własną stronę www) - czyli bez żadnych "obcych" pośredników.

 

Liczę na Waszą pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli stream nie będzie 24h/dobę? Jak tak to kwestia ograniczenia ilością transferu raczej nie istnieje.

Nigdy czegoś takiego ani podobnego nie robiłem więc się na tym nie znam. Mogę jedynie podrzucić dwa linki (link1, link2) które być może w jakimś stopniu będą pomocne (przynajmniej co do przechwytywania sygnału i odtwarzania go jako stream w sieci lokalnej).

Edytowano przez Vescer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli stream nie będzie 24h/dobę? Jak tak to kwestia ograniczenia ilością transferu raczej nie istnieje.

Nigdy czegoś takiego ani podobnego nie robiłem więc się na tym nie znam. Mogę jedynie podrzucić dwa linki (link1, link2) które być może w jakimś stopniu będą pomocne (przynajmniej co do przechwytywania sygnału i odtwarzania go jako stream w sieci lokalnej).

Live będzie tylko raz w miesiącu i będzie trwał z 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat można ogarnąć xD
Pisząc rozwiązanie od końca :
klient -> vpn ( limitowanie do 1 sesji z 1 loginu - tu jest za darmo rozwiązanie np Pritunl ) --> serwer vps gdzie wrzucasz stream ( wpięty w siec wewnętrzną vpn ) a już przesyłanie obrazu do vps to również są darmowe rozwiązania .
Powiem tak jak temat ogarniasz zrobisz to za 0 zł kosztem tylko czasu albo zlecisz komuś wszystko aby Ci to skonfigurował.

Edytowano przez dext (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×