Skocz do zawartości
hostingpotrzebny

kopanie kryptowaluty. Jak znaleźć złośliwego górnika?

Polecane posty

Odpala mi ktoś kopanie kryptowaluty i mam zawyżone zużycie procka na vpsie dla apacha

 

-bash -a cryptonight -o stratum+tcp://xm-eu1.nanopool.org:14444

 

jak najprościej znaleźć które pliki odpowiadają za proceder?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie słyszałem jeszcze żeby jakoś dało się wstrzykiwać miner'a monero na serwer... Trzeba by dowiedzieć się gdzie jest luka przez którego to wlazło bo inaczej będzie powracać... apache aktualny?

 

Jest tam gdzieś adres portfela (taki długi ciąg cyfrowo-literowy) na którego to miner kopie? Jestem ciekaw ile można na czymś takim zarobić...

Edytowano przez Vescer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie słyszałem jeszcze żeby jakoś dało się wstrzykiwać miner'a monero na serwer... Trzeba by dowiedzieć się gdzie jest luka przez którego to wlazło bo inaczej będzie powracać... apache aktualny?

 

Jest tam gdzieś adres portfela (taki długi ciąg cyfrowo-literowy) na którego to miner kopie? Jestem ciekaw ile można na czymś takim zarobić...

Bardziej liczą na trafienie na blok niż sam zarobek z kopania .

 

Co do pozostałego tematu niech sprawdzi zabezpieczenie ( w tym czy ma ustawione disable_functions =exec,passthru,shell_exec,system,proc_open,popen,curl_exec,curl_multi_exec,parse_ini_file,show_source ) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczą na trafienie na blok niż sam zarobek z kopania .

Sam sobie wydobywam trochę wirtualnych pieniążków i to właśnie także na nanopool'u. Jakby tak zaraził jakieś tysiące serwerów to już raczej można byłoby mówić pewnie o jakimś realnym zarobku i z ciekawości chciałoby się wiedzieć jak "dużym".

Edytowano przez Vescer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×