Skocz do zawartości
TryToShootMe

Wybór hostingowca / Treści adult / Prawo

Polecane posty

Witam. Próbowałem zapoznać się z regulaminem i nie znalazłem przeciwskazań aby nie pytać.

Chciałbym zdecydować się na hosting w celu umieszczania filmów dla dorosłych (normalnych legalnych).

Tak więc mam dwa pytania do profesjonalistów.

 

1. Nie chcę się powielać ale dla pewności zapytam ponieważ dziś było mi dane rozmawiać z supportem Leaseweb i gość zapewniał mnie wbrew temu co powielają ludzie na forum - aktualnie dla Leaseweb nie ma różnicy czy trzymasz takie pliki na współdzielonym zwykłym hostingu czy też na VPS. (a pytałem dokładnie)

Czy wg. was jest to możliwe i czy znacie podobne strony, które oferują taki serwis (oprócz Hostgator)?

 

2. Czy ktokolwiek z was miał okazję prowadzić tego typu witrynę i umiałby mi odpowiedzieć mniej więcej jak działa takie prawo internetowe i czy jest uzależnione od hostingowca w przypadku:
Kiedy treść którą umieszczacie nie należy do was ale jednocześnie jej pełnoprawny właściciel dachował śmieciarką i zginął - tym samym nikt nie rości praw do treści (żadna instytucja).

Czy w takim wypadku hostingowiec przeczesuje serwer, sprawdza content oczekując dokumentów bądź dowodów na potwierdzenie, że należy do mnie czy reaguje tylko w przypadku zgłoszenia?

 

Pozdrawiam, M Shoot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem lecz w przypadku zgłoszenia przez konkurencję materiału jako "abuse"

Czy ja muszę udowadniać, że materiał jest niekradziony czy hostingowiec mi, że materiał jest kradziony?

Pytam ponieważ jedyne czego się obawiam to nieuczciwej konkurencji - w przypadku wrzuconego materiału, który nie należy do nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie w naszej roli jest dochodzenie, czy zgłaszający ma wyłączne prawa do treści czy nie.

 

Jak dostawałem abuse, to odpisywałem, że mogę zablokować klienta po otrzymaniu pisma z sądu/Policji, ale że poinformuję o sytuacji klienta i być może sam zdejmie nielegalne treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. Miałem kiedyś przypadek firmy, która próbowała wyłudzić pieniądze za fragment mapy "podobno" należący do nich a umieszczony na jeden z moich stron. Mapa nie pochodziła z jego software'u i gość się odczepił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

firma nigdy (chyba że jakąś na prawde nieprofesjinalna) nidy od razu nie zablokuje usługi, do momentu dostania pisma z policji/sądu :)
bo abuse każdy może wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×