Skocz do zawartości
Mduiuw

Sprawdzanie czy domena jest zarejestrowana

Polecane posty

Witam, zastanawiam się jak masowo(może być pojedynczo ale bez ograniczeń ilości) i za darmo sprawdzać, czy domena jest zarejestrowana? Istnieje jakieś api?

Edytowano przez Mduiuw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być naprawdę masowe, to wstępnej selekcji dokonałbym z wykorzystaniem systemu DNS. Najskuteczniejsze odsianie jest w przypadku sprawdzenia czy domena ma jakieś rekordy NS na głównych DNSach dla danej końcówki (np. a/c/d/e/f/g/h/i-dns.pl w przypadku końcówki *.pl), ale można ograniczyć się do łatwiejszego, szybszego sprawdzenia, czy istnieje rekord A. Brak takich rekordów NIE jest jeszcze definitywnym dowodem na to, że domena jest wolna, ale łatwo i szybko odsiewamy wszystkie te, które są zarejestrowane i mają swoje rekordy DNS.

 

Pozostałe, te które rekordów DNS nie mają, można wrzucić do formularza u jakiegoś rejestratora, np. netoid w tym temacie z maja 2016 roku informował o wykorzystaniu formularza domeny.pl umożliwiającego sprawdzenie 100 domen jednocześnie. Korzystanie z whois sprawdzi się tylko na małą skalę, bo serwery whois mają dość znaczne ograniczenia w tym zakresie. Formularze rejestratorów powinny przyjąć więcej, ale też trzeba liczyć się z jakimiś ograniczeniami jeśli chodzi o ilość zapytań w danym przedziale czasowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×