Skocz do zawartości
clays

Windows Server 2008R2 - problemy z serwerem

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam Windows Server 2008R2 wpięty do domeny. Żadne polisy GPO nie są ustawione w taki sposób aby domena blokowała jakiekolwiek czynności, na innych serwerach nie ma problemu.

 

Na serwerze pojawił się od ok. tygodnia problem z jego prawidłowym funkcjonowaniem.

 

Serwer służy jako serwer SQL.

 

Aktualnie na serwer przy próbie łączenia się przez RDP nie da się kopiować ze schowka, nie przenoszą się drukarki ani inne rzeczy związane z łączeniem terminalowym. Zaznaczam od razu, że w ustawienia RDP(Windows) mam ustawione aby przekierowywały się te rzeczy, oraz tak samo ustawione na serwerze w Konfiguracji Hosta Sesji Usług Pulpitu zdalnego na tym połączeniu także mam ustawione te przekierowania.

 

Dodatkowo zablokowały się porty wychodzące i nie mam dostępu do FTP(port 21) - gdzie wysyłane są kopie.

 

Z logów nie nic nie wskazuje na przyczynę takiego zachowania. Do pewnego czasu było ok, a teraz takie problemy gdzie te rzeczy są mi niezbędne.

 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Edytowano przez clays (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo, serwer przeskanowany i nic nie wykryło, nic też nie wskazuje na to by coś gdzieś latało - inaczej oberwał by bezpośrednio sam serwer i byłoby to zauważalne.

 

W momencie gdy na konfiguracji hosta zdalnego rdp w konfiguracji przestawię te przekierowania http://imgie.pl/image/wN3dm (jak opisałem powyżej) to dostaję komunikat "Do rejestru systemu zostały wporwadzone zmiany konfiguracji, jednak aktywna sesja użytkownika połączenia RDP-Ttcp nie zostanie zmieniona." http://imgie.pl/image/wN1YD

 

Restart serwera nie pomagał przy zatwierdzeniu tej konfiguracji.

 

 

Edit: Problem z FTP został rozwiązany. Nie ma on związku z powyższym.

Edytowano przez clays (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×