Skocz do zawartości
SzymonD

DirectAdmin vs Plesk WEB PRO EDITION

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym zapytać o Wasze opinie na temat w/w paneli administracyjnych.

Chcę kupić serwer dedykowany w Hetzner [ex41]. Dają za dopłatą panel Plesk, dla mnie w wersji: Web Pro Edition. Moje pozytywne doświadczenie z DirectAdmin, podpowiada mi, że lepiej wybrać DA, ale chciałbym zapytać o opinię kogoś doświadczonego.

 

1. Do czego mi potrzebny panel?

Dodawanie stron/kont www. (dla swojego użytku). Tworzenie kont FTP.

Odseparowanie serwisów www, możliwość wybrania wersji PHP dla konkretnej domeny.

Tworzenie kopii zapasowych.

2. Co mniej obciąża serwer? DA czy Plesk?
3. Który z paneli jest łatwiejszy w instalacji i konfiguracji.
Pytanie dodatkowe:
Panowie i Panie, powiedzcie mi proszę, czy instalacja takiego panelu załatwia sprawę instalacji pozostałych funkcji na serwie? Mam tu na myśli, że jeśli zainstaluję panel na roocie, wraz z panelem będą zainstalowane takie moduły jak: FTP, MYSQL.
Zaznaczę też, że nie ja będę to instalował i konfigurował, lecz administrator, ale chciałbym dopytać o te kwestie abym odrobinę wiedział co nie co :D
Pozdrawiam
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalator directadmin obejmuje instalację panelu razem z oprogramowaniem (można wybrać częściowo przy instalacji konfigurację, wersję php, tryb php). Natomiast oprócz instalacji pasuje go zabezpieczyć jakimś firewallem, włączyć jednorazowe hasła na admina, skonfigurować spamassassina, podpiąć certyfikat SSL albo wyenerować letsencrypt. Ja bym szedł w kierunku DA. Miałem PLESK. mam DA i dla mnie DA jest o niebo lepszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×