Skocz do zawartości
past3rz

Strona reklamująca firmę, na czym?

Polecane posty

Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad stworzeniem swego rodzaju strony internetowej reklamującej moją działalność gospodarczą, i tu trzeba by zaznaczyć, że działalność którą prowadzę nie dotyczy w żaden sposób internetu. Ma to być tylko i wyłącznie swego rodzaju wizytówka firmy, na której będę w stanie stworzyć kilka artykułów, które wyjaśnią różne aspekty mojej działalności w języku polskim i angielskim.

 

Bardzo mi się podoba strona, która mieści się pod adresem mu-design.lu

 

Ważny jest dla mnie atrakcyjny wygląd, ale również optymalizacja pod kątem pozycjonowania oraz integracji z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook i Linkedin.

 

Wydaje mi się, że należałoby zacząć od wyboru jakiegoś CMSu, który spełni moje oczekiwania, a później zlecić stworzenie szaty graficznej, czy tak?

 

Jeżeli tak, to który CMS wybrać? A może nie CMS? Może coś innego? Mam pewną koncepcję tego co ma się mieścić na stronie, ale jeszcze nic konkretnego. Może najpierw należałoby dokładnie zaplanować co (jakie podstrony / artykuły) chcę, żeby mieściły się na stronie, a dopiero później zastanawiać się nad systemem w którym do umieszczę. Definitywnie chciałbym mieć możliwość w łatwy sposób sam dostosować ilość podstron / artykułów które będą na stronie, dlatego też myślę o jakimś darmowym systemie CMS o budowie modułowej, który posiada wokół siebie stosunkowo dużą społeczność, dzięki której będę w stanie samemu lekko modyfikować moją stronę. Jak już wspomniałem mam pewną koncepcję, ale nie jestem w stanie stwierdzić, że biegiem czasu jej nie zmienię, czy o niczym nie zapomniałem, a nie chciałbym nikomu zlecać dobudowanie kolejnej podstrony, chciałbym być w stanie zrobić to sam, dlatego CMS. Z drugiej zaś strony czy istnieją takie CMSy, które będą wyglądać jak strona pod tym adresem: mu-design.lu ? Nie mówię o grafice, którą na pewno będę musiał dać zlecić komuś zrobić, chodzi mi bardziej o sposób w jaki strona i grafika się przewija.

 

Pozdrawiam,

Szymon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie polecam isc ta droga, co do tej strony, ktora ci sie podoba dlaczego? to nie sa dobre strony na rynek PL np. z powodu uzytecznosci, szybkosci wczytywania sie/osiagania wyzszych pozycji w liczacych sie wyszikiwarkach/reklamach i co wazne obciazania slabszych Pcetow/systemow, ktorych nadal w PL jest multum chocby twoich potencjalnych klientow, a o telefonach juz nie pisze wiecej nawet przy przeskalowaniu ciezkich grafik.

 

Poza tym ta strona z pozoru przejrzysta wcale nie jest prosta jak widzisz ma ona funkcje sklepu : P i z tego co widac nalezy do firmy square/space, ktora raczej na masowke dziala i wykonala generator www/sklepow itd. jednym zdaniem wyglad to nie wszystko w stronach www.

 

Co do CMS-a free uwazam ze branie kobyly, którą niestety jest na dzis Wpress graniczy z absurdem dla kilku podstron to juz lepiej wykonac na html-u taka firmowa www i spac spokojnie, co do np. bezpieczenstwa, ktorym Wpress na dzis nie jest i wrecz jest to najbardziej atakowana aplikacja webowa na swiecie, co czesto konczy sie sporymi problemami z firma hostingowa :P czy banem.

 

Jak juz tak Ci zalezy na CMS to szukaj czegos lekkiego im mniej znany kod/zamkniety tym wieksze bezpieczenstwo i porzadnego grafika.

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic :P mam za dużo na głowie i inne ważniejsze sprawy, które muszę zakończyć w pierwszej kolejności.

Z mojego małego reserchu? Tak by to chyba należało napisać w spolszczonej wersji WordPress jest najbardziej popularnym CMSem, co ma swoje plusy i minusy.

Dokopałem się też do czegoś takiego jak Google Sites.

Co wybiorę, nie wiem.

Przepraszam za późnią odpowiedź, ale jak już wcześniej wspomniałem - od kilku miesięcy brakuje mi czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×