Skocz do zawartości
Miodzio89

Rokord DNS

Polecane posty

Witam,

 

Mam pewien problem. Założyłem sklep internetowy w firmie oferującej takie sklepy. Posiadam także swoją domenę, którą chciałbym podpiąć pod ten sklep. Z tego co wyczytałem to aby to zrobić muszę zmienić w DNS rekord A na IP firmy oferującej sklep. Wszystko ok, tylko, że powrzucałem zdjęcia na serwer i adresy zdjęć zaczynają się adresem domeny, w której chce zmienić rekord A. Chciałbym wiedzieć czy jeżeli zmienię ten rekord to zdjęcia przestaną być widoczne, czy nie będzie to miało wpływu. Zdjęć używam w aukcjach Allegro i dlatego wolę nie ryzykować sprawdzenia tego samodzielnie. Proszę o radę.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

DNS działa na zasadzie przekierowania nazwy Twojej domeny na konkretny numer IP. Przekierować możesz albo samą nazwę domeny np. jakasdomena.pl albo nazwy w tej domenie np. www.jakasdomena.pl , ftp.jakasdomena.pl, mail.jakasdomena.pl. Dla każdej z tych nazw możesz dokonać indywidualnego przekierowania na wybrany adres IP (adres IP może być różny dla każdej nazwy, albo taki sam).

 

Jeżeli zmienisz przekierowanie dla domeny (lub nazwy w domenie) na nowy serwer to wszystkie zapytania dla tej domeny zostaną przekierowane na nowy serwer. Aby Twoje obrazki były nadal widoczne musisz je przed zmianą rekordu A przekopiować na nowy serwer. Pozostaw jednak te zdjęcia również na starym serwerze przez pewien czas, gdyż inforamcje dotyczące przekierowań DNS są cachowane i możliwe że przez pewien (krótki) czas zapytania będą kierowane zarówno do nowego jak i starego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×