Skocz do zawartości
Igorek

VPS poszukiwany pod traccar

Polecane posty

Poszukuje maszyny 1 GB ram, dysk 10-20 GB transfer na poziomie 10 -30 gb mc

 

Interesuje mnie możliwie najniższa cena, płatność przy atrakcyjnych warunkach na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtańsza opcja ale jakoś tak bez przekonania. Warto z tego korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

aruba jest tanią masówką, więc nie licz na dobry support i jakość

ja już kilka lat używam slaskdatacenter 96zł/rok (z rocznym rabatem 20%)

support dość wolny ok. 24h, jednak mój prioryt to dysk 50GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aruba jest tanią masówką, więc nie licz na dobry support i jakość

 

pokaż mi VPS'a z innej firmy, na którym będę mieć taki wynik

[root@xxx ~]$ dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 przeczytanych recordów
16384+0 zapisanych recordów
skopiowane 1073741824 bajty (1,1 GB), 1,27509 s, 842 MB/s
[root@xxx ~]$ date
nie, 17 wrz 2017, 12:12:43 CEST

i co ciekawe - jest to ta słynna aruba za 4zł :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Wydajność bardzo dobra, ale wynik ten pokazuje tylko i wyłącznie wynik pisania zerami i to w sposób sekwencyjny w blokach 64k, gdzie pewnie dane te w ogóle nie zostaną zapisane na dysk, ale skompresowane w pamięci. Dodatkowo dd to aplikacja jednowątkowa i dlatego lepiej używać do testów profesjonalnego narzędzia fio które jest do tego przeznaczone. Zrób test jak poniżej za pomocą fio i pokaż co Ci wyszło:

fio --randrepeat=1 --ioengine=libaio --direct=1 --gtod_reduce=1 --name=test --filename=test --bs=4k --iodepth=64 --size=1G --readwrite=randwrite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dd to nie fio, ale jest wystarczającym testem aby dać pogląd na wydajność dysku i z praktyki wiem, że się sprawdza

niestety nie dam rady odpalić fio na mojej arubie, bo musiałbym doinstalować sporo dodatkowych pakietów a nie lubię zaśmiecać działającego systemu

ale też dam ci taki przykład - robiłem testy wczoraj z użyciem fio na nazwa.pl i webh (wersja kvm)
na nazwa.pl wynik jest chyba przycinany, bo był rzędu 2000/600 iops (piszę z pamięci)
z kolei na webh wynik był kilkakrotnie wyższy (4 lub 5 krotnie)
można by stwierdzić, że webh bije na głowę nazwę, a wcale tak nie jest w moich scenariuszach "z życia wziętych", gdzie nazwa delikatnie lepiej sobie radziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

w istocie jest wolniej: 1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 19.1435 seconds, 56.1 MB/s
ale aruba ma SSD, mialem do wyboru 25GB SSD lub 50GB HDD i celowo/świadomie nie wybrałem SSD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Z tego co widzę na stronie nazwa.pl to mają ograniczenie do IOLimit 500MB/s oraz 2000 IOPS. Pewnie webh puszcza zapisy do dysku każdego klienta z pełną szybkością dysków. Na testach to wychodzi fajnie, tylko za chwilę ktoś przeciąży serwer i wszyscy inni będą płakali. Pojedynczy dysk SSD SATA ma przecież tylko ok 15 tysięcy IOPS i to licząc że test wykonywany jest tylko w trybie zapisu, a na serwerze nic się więcej nie dzieje.

@goa - jakie scenariusze testowe wykonywałeś? Moim zdaniem najlepszym testem będzie test Wordpressa https://wordpress.org/plugins/wpperformancetester/ gdzie wykonywane jest wiele typowych dla serwera zadań:
•Math – 100,000 math function tests
•String Manipulation – 100,000 string manipulation tests
•Loops – 1,000,000 loop iterations
•Conditionals – 1,000,000 conditional logic checks
•MySql (connect, select, version, encode) – basic mysql functions and 1,000,000 ENCODE() iterations
•\$wpdb – 250 insert, select, update and delete operations through \$wpdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie takie testy mam na myśli
co prawda nie używam wordpressa, ale dla mnie takim testem jest np. instalacja presty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MarekCPU:

 

Pewnie webh puszcza zapisy do dysku każdego klienta z pełną szybkością dysków.

 

Marku Webh.pl działa w oparciu o zewnętrzne macierze dyskowe złożone z 25 dysków SSD każda wsparte dodatkowo dyskami NVME pod cache odczytu i zapisu. Jest to tak duża moc obliczeniowa, że nie ma możliwości aby pojedynczy serwer w jakikolwiek sposób wpływał na działanie innych klientów. W przypadku KVM'a głównym limitem jest wydajność wirtualnego kontrolera dyskowego. Klient ma do wyboru dwa typy emulacji kontrolera IDE oraz virtio. Bez sensu jest porównywanie świeżego VPS'a w nazwie (gdzie serwery są jeszcze puste) do usługi która na rynku działa już od grubo ponad roku z niezmienioną i tą samą (wysoką) wydajnością. Warto ponad to zauważyć, że nie nakładamy sztucznych limitów w naszej ofercie jak to robią inne firmy.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Edytowano przez k.kozak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Skoro jest to zewnętrzy storage to jakie są wyniki ioping? Bo pewnie dużo większe niż na macierzy na dyskach NVMe zamontowanych bezpośrednio w serwerze. Mało realne aby były tak jak w nazwa.pl rzędu mikrosekund, a raczej będą to milisekundy.

 

Rozmawiamy dużo o szybkości IOLimit i IOPS a przecież najważniejsze są wyniki testów użytkowych które zależą od czasu dostępu do dysku i stabilności pracy. To czy dysk ma 200MB/s czy też 800MB/s jest z pewnością mało istotne przy pracy PHP/MySQL, bo aplikacje typu Wordpress wykonują setki prostych zapytań na sekundę do bazy i to czy będą one szybko działały czy też nie będzie miało decydujący wpływ na szybkość działania Wordpresa.

 

Czas pokaże czy nazwa.pl będzie w stanie utrzymać takie parametry jak dzisiaj.

 

 

Edytowano przez MarekCPU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku zapewniam Cię, że takie rozwiązanie nie wpływa zauważalnie na czasy dostępu do dysku. Na potwierdzenie moich słów odsyłam Cię do posta jednego z naszych klientów który przed chwilą wykonał testy o które prosiłeś na serwerach naszych, nazwy i ovh. Warto wziąć przy tym pod uwagę to, że nazwa dopiero uruchomiła tą usługę, a my działamy z nią już od dłuższego czasu co ma też znaczący wpływ na wyniki. Link do wspomnianego postu: http://www.webhostingtalk.pl/topic/57162-zrobmy-testy-swoich-vps/?p=491772

 

Wydajność, wydajnością, ale liczy się też bezpieczeństwo danych. Jako jedyni na rynku, oferujemy kopie w cenie usługi które są wykonywane co godzinę i przechowywane 21 dni wstecz. Klient może zarówno przywrócić serwer VPS, jak i utworzyć nową tymczasową maszynę wirtualną na podstawie kopii. Nigdy rozwiązanie z dyskami lokalnymi nie będzie zapewniało takiego bezpieczeństwa danych, jak dedykowane macierze dyskowe wraz z replikacja i wysoką dostępnością.
Dedykowane macierze dyskowe dodatkowo charakteryzują się dużą ilością pamięci RAM, która pełni role cache. Pamięć RAM zawsze będzie szybsza, nawet od dysków nvme.
Pozdrawiam,
Kamil

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Widziałem te testy i faktycznie różnice są niewielkie. Z tego co jednak widzę to macierz którą tak zachwalasz jest w stanie udostępnić nie więcej niż 9tyś IOPS. To baaardzo dużo, ale z drugiej strony zastanawiam się czemu ilość IOPS przy mniejszym blocksize nie zwiększyła się? Macie limit 9tyś IOPS na serwer VPS,?

 

Mam też pytanie z jaką szybkością jest podłączona macierz, bo skoro w teście wyszło że pojedynczy klient może zapisywać z szybkością 800MB/s to oznacza to zajętość sieci na poziomie 5Gbps. Czyli 2 Klientów może zapchać kartę sieciową 10Gbps. Macie też jakieś ograniczenia w ilości odczytywanych/zapisywanych danych na macierzy na wypadek gdy ktoś będzie chciał włączyć taki fio test na 24h?

 

 

 

 

Edytowano przez MarekCPU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku, wydajność jest w dużej mierze uzależniona od fizycznych limitów emulowanego kontrolera dyskowego. Nie ma to nic wspólnego z wydajnością całej macierzy.

Macierz dysponuje połączeniem 40 Gbit na potrzeby serwerów VPS i niezależnym połączeniem 20 Gbit na potrzeby kopii i replikacji. Konstrukcja macierzy jest sprawdzona i stosowana przez nas od 1,5 roku. Żaden z klientów do tej pory nie skarżył się na jej wydajność co jest najlepszym dowodem na to, że całość została zrobiona dobrze i działa stabilnie.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz pochwalić się co to za rozwiązanie? Drąże tematy różnych rozwiązań shared storage w połączeniu z wirtualizacją KVM od tych komercyjnych po darmowe typu Ceph+Proxmox i ciężko jest mi wyciągnąć jakieś spektakularne wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moskalik

 

Czas pokaże czy nazwa.pl będzie w stanie utrzymać takie parametry jak dzisiaj.

 

 

 

Myślę, że niekoniecznie, skoro od samego początku są problemy z tą usługą, a hosting w nazwa.pl działa tak jak wszędzie można poczytać (poza forum z którego kasowane są niewygodne opinie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×