Skocz do zawartości
Gość MarekCPU

VPS KVM w nazwa.pl tańszy niż w arubacloud.pl?

Polecane posty

Gość MarekCPU

Chciałem zamówić pod dns'a najmniejszy serwer VPS w arubacloud.pl, ale te serwery są uruchamiane tylko we Włoskiej i Czeskie serwerowni i gdy szukałem czegoś w Polsce przez przypadek zajrzałem do nazwa.pl. Od kiedy nazwa.pl ma taką dobrą ofertę na VPS'y pod KVMem?

 

Za 4,99zł/m-c można mieć 1 vCPU z 4GB RAM i 25GB na dyskach NVMe!

Nie widzę żadnych komentarzy do tej oferty. Testował już ktoś?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

da się u nich podpiąć własny obraz openvz?

 

miej na uwadze że to tylko promocja a nie stała oferta

cena roczna bez promocji to 120zł, czyli 10zł/mc

 

nigdy nie daj się nabrać na promocje/ceny na start

promocja na start są po to by klient kupił taniej a potem płacił więcej

głównym założeniem że będzie płacić więcej niż wszystko ustawiać od nowa u nowego dostawcy

 

Edytowano przez morda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

A czemu korzystasz z parawirtualizacji zamiast z KVM'a? Przecież openvz nie ma żadnej przewagi nad KVM'em.

 

Może i promocja, ale w Polsce i zamiast 1GB dają aż 4GB.

Edytowano przez MarekCPU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

nie umiem konfigurować systemu, pobrałem obraz z preinstalowanym oprogramowaniem, openvz tylko był

 

co używam chodziłoby mi i na 128MB, więc w moim przypadku ilość ramu to żadna zaleta

płacę 96zł (z rocznym rabatem 20%) i mam 50GB dysku i 1GB

 

Edytowano przez morda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Aż ciężko mi uwierzyć że 128MB RAM Ci wystarcza. Na moim fizycznym serwerze usług named, postfix, clamav, apache i mariadb (apache i mariadb jest tylko do konfiguracji poczty i webmaila bo nie mam strony www) zajmuje 900MB, oraz ponad 2GB cache dyskowego. Sam proces spamassasin zajmuje około 500MB.

 

Nie korzystałem nigdy z openvz, ale to chyba bardziej działa jak proste lxc niż jak kontener w którym możesz uruchomić własny system operacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

wszystko zależy od zastosowania

wczesniej były gorsze parametry i też chodziło

chyba było coś w stylu 250MB ram i 250MB swap

wtedy ramu zajętego było ok. 100MB

post-44798-0-16569300-1505517236_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Nadal ciężko mi uwierzyć że zużywasz tak mało zasobów. Programy programami, ale gdzie jest cache dyskowy? Pewnie zamiast alokować pamięć w przydziale który widzisz programy korzystają jeszcze ze wspólnego cache dla całego systemu.

 

Zastanawia mnie też czy przy takim wypełnieniu dysku rzędu 94% filesystem na tym serwerze nie powiedział dowidzenia? Przecież wiadomo że systemy plików takie jak np. ext4 po przekroczeniu 80% zajętości masakrycznie tracą na wydajności. Masz swoją partycję, czy jest to tylko przydział quoty na większym filesystemie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

pytasz o coś czego nie rozumiem, jeżeli mam pojemność to z niej korzystam

same usługi zajmują mało miejsca i mało transferu

większość zajmuje dodatkowa kopia moich sterowników, programy które instaluję, serwispaki windows, itp.

uploadnąłem to wcześniej, pobieram i tak z innego serwera, więc transferu nie ubywa

 

duży offtop ;p zapraszam na priv lub facebook

Edytowano przez morda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Faktycznie rozmowa trochę zeszła na boczny tor.

 

Tak jak pisałem już w innym wątku przetestowałem VPS w nazwa.pl i wszystko bardzo fajnie chodzi. Z tego co widzę to Panel jest z OpenStacka, więc wszystko jest intuicyjne i nie ma udziwnień, serwer restartuje się w niecałe 10 sekund, dyski NVMe wymiatają 500MB/s, a łącze osiąga prędkość 700-800Mbps w obydwie strony. Co więcej chcieć za niecałe 60zł za rok? Rewelacja!

 

Myślę że muszą nieźle dokładać do tych VPSów! Do mojego na pewno dołożą bo już zapłaciłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie oferta z nazwa.pl wygląda nieźle

niestety na tę chwilę nie mogę jej polecić

zamówiłem w tym tygodniu 3 serwery i ze wszystkimi trzema jest następujący problem

jądro cały czas wali takie błędy:

Message from syslogd@hostname at Sep 17 11:27:47 ...
 kernel:[  593.286204] Uhhuh. NMI received for unknown reason 30 on CPU 0.

Message from syslogd@hostname at Sep 17 11:27:47 ...
 kernel:[  593.288630] Do you have a strange power saving mode enabled?

Message from syslogd@hostname at Sep 17 11:27:47 ...
 kernel:[  593.291026] Dazed and confused, but trying to continue

... i tak w kółko co 30 sekund
zalewa to logi oraz konsolę, więc nie da się pracować nawet gdybym chciał zignorować te komunikaty

support na razie nic nie pomógł twierdząc, że jest OK

 

Jeśli chodzi o samą ofertę nazwa.pl, to w promocyjnej cenie możesz zamówić tylko 3 serwery, z czego na 1. dostajesz promocję na 12 msc., na 2. 6 msc., na 3. na 3 msc.

 

Wydajność tych maszynek jest faktycznie fajna, pytanie jak długo się utrzyma na takim poziomie.
W webh.pl na początku miałem wydajność dyskową do 1,2 GB/s, a obecnie.... heh - poczytajcie moje posty ;)

Jeszcze jedna uwaga - nazwa.pl nie oferuje w pakiecie żadnej usługi kopii bezpieczeństwa. Ta kwestia leży całkowicie po stronie klienta.
Dla porównania w webh.pl mamy w cenie automatyczne kopie co godzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

A te kopie w webh.pl robione są migawkowo dla całego obrazu systemu czy jakoś inaczej?

 

Muszę zapytać suportu nazwa.pl czy robią kopie bezpieczeństwa bo w ich ofercie nie ma żadnych informacji na ten temat, a kupując tam serwer nawet o tym nie pomyślałem! Aż mi się nie chce wierzyć że nie zabezpieczają się. Na hostingu wg informacji na stronie mają do 48h kopie wstecz, ale przy VPS nie napisali nic o tym.

 

U mnie nie występuję ten błąd w syslogu. Korzystam z obrazu Debiana.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już ich pytałem o kopie - po 15 minutach na infolinii doczekałem się odpowiedzi, że nie ma ;)

też korzystam z obrazu Debiana
jeśli możesz to zrób restart maszyny, ale nie z poziomu panelu, a po prostu shutdown -r now
u mnie te błędy pojawiają się dopiero po restarcie (10-15 minut po)
systemy świeże - nic jeszcze nie konfigurowane

co do webh.pl - nie znam szczegółów tego rozwiązania, ale w praktyce możesz sobie zamontować i uruchomić (nawet równolegle do działającego serwera) kopię z wybranej godziny do 20 chyba dni wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Zastanawiam się bowiem czy webh.pl kopiuje co godzinę cały obraz dyskowy dla każdego kontenera? Przecież to oznacza praktycznie kopiowanie całego dysku co godzinę, oraz spadek wydajności cache dyskowego zapychanego przypadkowymi danymi z robienia backupu zamiast gorącymi danymi używanymi przez aplikacje.

 

Może jest ktoś z webh.pl na tym forum i się wypowie w tym temacie technicznym?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku, nasze kopie nie wpływają w ogóle na wydajność dysków po stronie serwerów klientów. Stosujemy zewnętrzny (super wydajny) storage który obsługuje migawki i przesyła je na storage backupowy. Wszystkie operacje odbywają się niezależnie od maszyn na których świadczymy usługi wirtualizacji.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×