Skocz do zawartości
wmaczka

Wybór VPS i wirtualizacji typowo pod hosting

Polecane posty

Rozwazam zakup vps 6 rdzeni /24gb ramu i 500 gb ssd 100% na rurce 100mbit. Pytanie czy to da rade czy lepiej dedyk? Vps w cenie 65zl za miesiac..

 

 

Jak ktoś sprzedaje takie VPSy, to już sobie wyobrażam jaką ofertę serwerów dedykowanych mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś sprzedaje takie VPSy, to już sobie wyobrażam jaką ofertę serwerów dedykowanych mają

znajomy ma tam 6 vps, ale zupelnie inny soft chodzi to przyzwoicie jak digital, ja natomiast musze miec cos na sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te parametry i cena coś nie z tej ziemi. Nie znam firmy, która ma ofertę takich VPS, a na rynku hostingowym już siedzę parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te parametry i cena coś nie z tej ziemi. Nie znam firmy, która ma ofertę takich VPS, a na rynku hostingowym już siedzę parę lat.

dzisiaj bede ogarnial 1 vps-a to dam znac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Za 49,99zł/m-c możesz mieć na pierwszy rok w nazwa.pl VPS z 8 vCPU i 32GB RAM i to na łączu 10Gbps, więc oferta za 65zł/m-c którą napisałeś wcale mnie nie dziwi.

 

Zastanawiam się po co kupować dedyka i jakim cudem miałby być bardziej opłacalny od VPS. Przecież ceny dedyków z marną konfiguracją zaczynają się od 200zł/m-c, a za takie pieniądze można mieć jak sami widzicie 32 vCPU na procesorze Intel Xeon E5. Kupowanie dedyków miało sens jak nie było VPSów na pełnej wirtualizacji KVM. Obecnie gdy KVM daje taką samą funkcjonalność jak dedyki lepiej korzystać z usługi w której nie trzeba się martwić o pełną administrację sprzętem, monitoringiem stanu dysków, a restart systemu trwa kilkanaście sekund zamiast kilku minut na dedyku...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o stabilności tych VPS'ów nazwy? Poza tym promocyjna cena tych VPS'ów obowiązuje tylko w pierwszym okresie płatniczym, a potem budzisz się i zamiast 49,99zł/m widzisz 99,99zł/m.

A czemu dedyki są lepsze? Ponieważ masz pewność że na stabilność usług nie wpłynie coś na co nie masz wpływu.

Edytowano przez Vescer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 49,99zł/m-c możesz mieć na pierwszy rok w nazwa.pl VPS z 8 vCPU i 32GB RAM i to na łączu 10Gbps, więc oferta za 65zł/m-c którą napisałeś wcale mnie nie dziwi.

 

Zastanawiam się po co kupować dedyka i jakim cudem miałby być bardziej opłacalny od VPS. Przecież ceny dedyków z marną konfiguracją zaczynają się od 200zł/m-c, a za takie pieniądze można mieć jak sami widzicie 32 vCPU na procesorze Intel Xeon E5. Kupowanie dedyków miało sens jak nie było VPSów na pełnej wirtualizacji KVM. Obecnie gdy KVM daje taką samą funkcjonalność jak dedyki lepiej korzystać z usługi w której nie trzeba się martwić o pełną administrację sprzętem, monitoringiem stanu dysków, a restart systemu trwa kilkanaście sekund zamiast kilku minut na dedyku...

 

Dziekuje za odpowiedz i tak jak piszesz zgadzam sie jesli chodzi o dedyki. Dlatego szukalem dobrego vps-a :)

A słyszałeś o stabilności tych VPS'ów nazwy? Poza tym promocyjna cena tych VPS'ów obowiązuje tylko w pierwszym okresie płatniczym, a potem budzisz się i zamiast 49,99zł/m widzisz 99,99zł/m.

 

A czemu dedyki są lepsze? Ponieważ masz pewność że na stabilność usług nie wpłynie coś na co nie masz wpływu.

Tak jak mi sie wydawalo ze jest malutki haczyk :) Wczoraj ogarnalem 1 vps-a z firmy o ktorej pisalem. Dam znac co i jak. No i zalezalo mi zeby byl poza pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Korzystam z VPS w nazwa.pl i przez ostatnie 2 tygodnie nie miałem żadnych problemów. Był jedynie jeden zapowiedziany wcześniej reboot związany z podniesieniem parametrów IOLimit do 800MB/s i IOPS do 10.000, a po za tym sesja ssh ani razu się nie zerwała! Nie widziałem też na forum żadnego zgłoszenia że komuś coś nie działało po za informacją od jednego użytkownika któremu do logów zapisywały się warningi z NMI. Być może z powodu ustawień po stronie nazwy, a być może bo sam coś sobie wgrał co spowodowało te błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o stabilności tych VPS'ów nazwy?

Słyszał słyszał, choćby tutaj. Tylko już brakło pomysłów jak wybrnąć, a reklamować trzeba. To ludzie może zapomną lub nie zauważą, że wszystkie posty są w jednym celu.

 

VPSów z parametrami które tu padają i takich cenach komentować nie będę, nie mnie oceniać konkurencję. Ale zdrowy rozsądek przy kupnie niezależnie od firmy zalecam stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszał słyszał, choćby tutaj. Tylko już brakło pomysłów jak wybrnąć, a reklamować trzeba. To ludzie może zapomną lub nie zauważą, że wszystkie posty są w jednym celu.

 

VPSów z parametrami które tu padają i takich cenach komentować nie będę, nie mnie oceniać konkurencję. Ale zdrowy rozsądek przy kupnie niezależnie od firmy zalecam stosować.

dokladnie tak jak mowisz, dlatego vps poszedl na inny software , jesli chodzi o sklep nie moge pozwolic sobie na ryzyko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

... po za tym sesja ssh ani razu się nie zerwała! ...

 

Bo miałeś to połączenie do niego zestawione po LANie :):D?

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×