Skocz do zawartości
nazwa.pl

Rynek polskich domen - nazwa.pl umacnia przewagę nad konkurencją!

Polecane posty

Na koniec czerwca 2017 roku w rejestrze domeny .pl znajdowało się 2 636 367 aktywnych nazw, przy czym drugi kwartał przyniósł 205 072 nowe rejestracje - liderem w tym zakresie okazała się ponownie nazwa.pl. Udział krakowskiej spółki wyniósł 31,77%, na kolejnym miejscu uplasowała się firma home.pl z wynikiem niższym o ponad połowę (15,81%).

 

Więcej szczegółów -> http://www.wht.pl/rynek-nazw-domeny-pl-q2-2017-2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

A dlaczego to jest tekst typu "copy-paste" i dlaczego z forum zniknęły oceny i ogólny ranking wszystkich firm?

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego to jest tekst typu "copy-paste" i dlaczego z forum zniknęły oceny i ogólny ranking wszystkich firm?

 

TO przecież jest news, więc forma ok... no i nadal masz jeszcze ranking użytkowników i tagi działające... pewnie po tej migracji porannej część rzeczy jeszcze nie włączyli lub planowane są z nimi jakieś konkretne zmiany na plus...

 

...także ja bym się wstrzymał z pytaniami tego typu z kilka dni, a nóż nas zaskoczą czymś pozytywnym... zresztą widzę, że już jest mniej na forum postów z ofertami, które do tej pory były wszędzie gdzie popadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

 

TO przecież jest news, więc forma ok... no i nadal masz jeszcze ranking użytkowników i tagi działające... pewnie po tej migracji porannej część rzeczy jeszcze nie włączyli lub planowane są z nimi jakieś konkretne zmiany na plus...

 

...także ja bym się wstrzymał z pytaniami tego typu z kilka dni, a nóż nas zaskoczą czymś pozytywnym... zresztą widzę, że już jest mniej na forum postów z ofertami, które do tej pory były wszędzie gdzie popadnie...

 

Jeżeli już chcesz lekki offtop:

Otóż nie - ranking zniknął jeszcze przed migracją. Zastanawia mnie fakt dlaczego tylko "jedna słuszna firma" ma prawo oferować i reklamować usługi na tym forum. Ja nadal nie dostałem nowego regulaminu i go nie potwierdzałem, także obowiązuje mnie ten który potwierdzałem przy rejestracji konta.

 

Dziwi mnie też fakt dlaczego masowo usuwane są konta firmowe "jak popadnie", dlatego nie uważam żeby takie poczynania były odbierane jako "pozytywne".

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

TO przecież jest news, więc forma ok... no i nadal masz jeszcze ranking użytkowników i tagi działające... pewnie po tej migracji porannej część rzeczy jeszcze nie włączyli lub planowane są z nimi jakieś konkretne zmiany na plus...

 

...także ja bym się wstrzymał z pytaniami tego typu z kilka dni, a nóż nas zaskoczą czymś pozytywnym... zresztą widzę, że już jest mniej na forum postów z ofertami, które do tej pory były wszędzie gdzie popadnie...

 

Zapłacili Ci żebyś tak pisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Mnie się wydaje że Nazwa.pl kupiła ten Portal z forum...

Nic nie musi Ci się wydawać. To jest fakt, tak się już stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Trochę zbaczacie z tematu dyskusji, a przecież to ważne że NASK publikuje te raporty. Widzę że wiele osób narzeka że nie ma obiektywnej informacji o rynku, a gdy taka się pojawia to nie widzę żadnej dyskusji w tym temacie, tylko wylewacie publicznie na forum jakieś żale...

 

Można mówić że rynek rejestracji domen nie ma związku z rynkiem hostingu, ale nie okłamujmy się jedno idzie z drugim w parze i nikt mi nie powie że Klienci w 2 największych polskich firmach nazwa.pl i home.pl nie utrzymują tam hostingu. Te dwie firmy obsługują obecnie około 50% polskiego rynku i mam wrażenie że wszyscy inni zamiast dziękować im że rozwijają rynek i ładują dużą kasę w promocję i sprzedaż usług przeciętnemu Kowalskiemu, mają wielki żal że te firmy później zarabiają na swoich Klientach...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

czy to zestawienie obejmuje domeny faktycznie opłacane, przedłużone na kolejny rok?

a może nazwa i home rozdają domeny by poprawić się w tych statystykach

sam mam w nazwa 5 domen darmowych i nigdy ich nie przedłużę

Edytowano przez morda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Pewnie dużo tych domen jest rozdawanych i część się przedłuża, a część nie. Ale przecież nie da się ukryć że na 17 stronie Raportu NASK jest jak byk udział w obsłudze abonentów domen:
- nazwa.pl 23,25%
- home.pl 20,07%
- Consulting Service 12,72%
- OVH 10,97%
- AZ 5,44%

Abonenci to nie domeny których liczbę można nadmuchać. Łącznie w bazie NASK jest 1.030.123 abonentów i to są klienci na hosting, VPSy, serwery dedykowane i kolokacje. Można teraz policzyć na okrągło że w nazwa.pl jest 230tyś abonentów, w home.pl 200tyś abonentów, w Consulting service 120tyś abonentów, w OVH 110tyś abonentów, w AZ 50tyś abonentów. Razem te firmy mają 70% rynku abonentów, skupionych w nazwa.pl, home.pl, OVH i H88. Te pozostałe 30% rynku jest w rękach ponad 200 innych rejestratorów - czyli kompletne rozdrobnienie rynku.

Edytowano przez MarekCPU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

łącznie miałem w jednym czasie tych darmowych ok. 20, teraz 14 i nie przedłużę ich
widzą że nigdy grosza nie zapłaciłem, mówiłem że nigdy u nich nic nie kupię

a i tak dzwonią by mi zarejestrować domeny

wniosek: sponsorują rejestrację by sztucznie poprawiać statystyki w nask


rozdawnictwo domen przekłada się na brak ich przedłużeń, 61,68% przedłużeń więc:

- nazwa.pl 14,34%
- home.pl 12,38%
- Consulting Service 12,72%
- OVH 10,97%
- AZ 5,44%

post-44798-0-60141200-1505653519_thumb.jpg

Edytowano przez morda (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×