Skocz do zawartości
wlodziu

Transfer domeny .com do OVH, a rekordy DNS

Polecane posty

Witam, jestem w trakcie realizacji transferu domeny .com do OVH, Status: w trakcie realizacji. Czy istnieje mozliwośc ustalić wcześniej rekordy DNS, by nie było przerwy w dzialaniu?

Edytowano przez wlodziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze wszystko z DNSami zrobią za mnie. Bo mam inne rekordy na poczte etc, a nie moge pozwolić sobie na przerwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic z DNSami nie zrobi za Ciebie.

 

Transfer domeny to zmiana rejestratora. I nie ma nic wspólnego z tym jakie DNSy domenę obsługują, przy dokonaniu transferu żadne DNSy się nie zmieniają, pozostają wciąż te same, dotychczas ustawione. Chyba, że zaznaczysz opcję, by jednocześnie *dodatkowo* zostały zmienione, ale to Twoja odrębna decyzja "przy okazji", a nie wymuszona transferem. Uwaga: czasem rejestratorzy "podstępnie" mają taką opcję zaznaczoną domyślnie i można ją przegapić przez nieuwagę.

 

Pomimo zmiany rejestratora możesz wciąż korzystać z dotychczasowych DNSów (chyba, że to usługa u byłego rejestratora, więc w ciągu dnia czy trzech przestanie funkcjonować). Albo zmienić na DNSy nowego rejestratora - jednak chyba będziesz mógł strefą na nich zarządzać dopiero po zakończeniu procesu transferu. Albo wybrać jakiekolwiek inne, zewnętrzne od podmiotu trzeciego - ja osobiście takich najczęściej używam, kto inny jest dla mnie rejestratorem, kto inny obsługuje DNSy, kto inny zapewnia mi usługę hostingową i pocztową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, ze robiliśmy ostatnio migracje poczty na office365, czyli zmieniliśmy rekord MX. I dobrze, ze on przejdzie do innego operatora, ponieważ chcemy mieć ciągłość wszystkich usług, a nie coś typu, ze kilka godzin nie działało bo zmienił się już operator a nie ma rekordu w strefie DNS.

 

Dzięki za objasnienie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas wypełniania formularzy transferu domeny w OVH można ustawić się ma stać z serwerami DNS. Do wyboru jest: 1) pozostawić serwery DNS bez zmian, 2) ustawić serwery DNS na OVH lub 3) podać serwery DNS ręcznie.

 

Jeśli wybraliście opcję 1) to serwery DNS się nie zmienią, domena będzie zaparkowana tam gdzie dotychczas i nie będzie żadnych przerw.

Jeśli wybraliście opcję 2) to domena zostanie zaparkowana na serwerach OVH z pustą/domyślną strefą więc można się spodziewać przerw do czasu naprawienia i rozpropagowania wpisów.

Zakładam że opcji 3) nie wybraliście, bo byście pamiętali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×