Skocz do zawartości
Miłosz

IPv10

Polecane posty

Bo tak to właśnie jest. To są połączone wersje, mają niby na celu ułatwić migrację do v6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wczoraj wieczorem tę specyfikację i wygląda to - jak dla mnie - ciekawie, o ile odpowiednie oprogramowanie zostałoby napisane również pod stare systemy operacyjne, aby wystarczyła do nich "mała łatka". W przeciwnym razie, moim zdaniem - odpowiednio mniejszy, ale jednak - pewien procent urządzeń jeszcze przez wiele lat pozostanie wyłącznie w "sieci IPv4", bo jest mnóstwo przykładów, gdzie pomimo ostrzeżeń o bezpieczeństwie itd. itp. urządzenia różnorakie nadal pozostają pod kontrolą systemów uznawanych za przestarzałe i dopóki coś działa to ci właściciele/administratorzy bawić się w zmianę systemu nie będą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bo tak to właśnie jest. To są połączone wersje, mają niby na celu ułatwić migrację do v6

 

 

Nie miałem czasu tego przeczytać, ale co jak co ipv6 mozolnie idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

W sumie to nie wiadomo po co komu IPv6 bo wszyscy mówią że potrzebne a:
- hostingowcy mają SNI
- dostawcy łącz mają NAT'y
i chyba tylko przez zwykłe marnotrawstwo numerów przydział tych numerów się wyczerpał.

 

Na giełdach bez problemu można po za tym kupować pule adresów IPv4. Znacie jakąś firmę w Polsce która całkowicie zrezygnowała z IPv4? Czy to w ogóle jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×