Skocz do zawartości
Mateusz13

Certyfikat SSL Rapid czy GeoTrust

Polecane posty

Witam

Chciałbym zmienić certyfikat, ponieważ obecny nie działa na wszystkich przeglądarkach.

Znalazłem:

GeoTrust QuickSSL Premium za 199 zł

Rapid SSL za 69 zł

 

*netto

 

Tutaj moje pytanie, ponieważ nie chciałbym żeby po zakupie ssl znowu okazało się, że certyfikat nie działa na wszystkich przeglądarkach, macie jakieś doświadczenie ew. adresy stron z tymi ssl żebym mógł przetestować?

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W dzisiejszych czasach chyba nie ma certyfikatów nie działających na jakichś przeglądarkach, chyba że są baaardzo stare, serwer nie ma SNI a niedziałającą przeglądarką jest IE6 lub ewentualnie jest to certyfikat od startssl bo tam chyba jakieś zamieszanie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na forum hone jest opisanych duzo problemow. Np Rapid z androidem. Nie dziala strona na ie8 safari 5.1 w xp/vista.

To może być kwestia SNI którego WinXP nie chce wspierać tak jak powinien, a o tym co jest powodem dowiedziałbyś się najlepiej za pomocą podanego wyżej testu

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum hone jest opisanych duzo problemow. Np Rapid z androidem. Nie dziala strona na ie8 safari 5.1 w xp/vista.

 

To, że coś nie zadziała poprawnie ("Rapid z androidem"), to w 99% niedokonczona konfiguracja serwera. Klienci lub sami administratorzy zapominają o np. zainstalowaniu certyfikatu pośredniego, który jest wymagany do poprawnego działania certyfikatu. I nie dotyczy to tylko wspomnianego certyfikatu RapidSSL, ale wszystkich innych wystawców. Jeżeli chcesz przetestować ten certyfikat, to zapraszam do nas na stronę demonstracyjną certyfikatu RapidSSL.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum hone jest opisanych duzo problemow. Np Rapid z androidem. Nie dziala strona na ie8 safari 5.1 w xp/vista.

Też obstawiam SNI. Zmiana certyfikatu Ci w tym nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może sprecyzuj z którymi przeglądarkami masz problem i może ktoś udzieli odpowiedzi. Co na to wystawca certyfikatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić certyfikat, ponieważ obecny nie działa na wszystkich przeglądarkach.

Znalazłem:

GeoTrust QuickSSL Premium za 199 zł

Rapid SSL za 69 zł

Zdecydowanie polecam Let's Encrypt całkowicie za darmo. Ale napisz może jaki masz teraz certyfikat, gdzie jest zainstalowany i kiedy nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat kupiłem najtańszy w home.p i już od początku były problemy z certyfikatem pośrednim, zawsze coś nie działało, teraz sprawdzam stronę tutaj: https://www.sslchecker.com/sslchecker i pokazuje problemy ( link do strony w stopce ).

 

Też szkoda mi wydać na ssl, ale skoro znowu mam zaoszczędzić 20 zł, a strona nie będzie działać na kilku przeglądarkach to dziękuje..

 

Hosting w iq, domena w OVH. Strona w ogóle nie opala pod xp / vista ( nie wiem jak inne systemy, poza androidem ) na IE oraz Safari, wcześniej były problemy z FF po instalacji certyfikatu pośredniego na FF działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny ten cert jest. Niby OK, ale dość nietypowo ma oznaczone zastosowanie jako certyfikat kliencki(?).

 

W każdym razie, nie widzę żadnych problemów. Generalnie na bardzo starych systemach problem pewnie wynika z braku obsługi SNI czy współczesnych szyfrów. Wymiana certyfikatu tego nie zmieni.

 

Jeśli bardzo Ci zależy na wspieraniu starego softu, to zamiast wywalać kilkaset złotych na certyfikat, kup pakiet pro od Cloudflare, które zapewnia szerokie wsparcie dla zabytkowych klientów, ale nawet to nie będzie działać wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

a może dla tych starszych urządzeń po ich odpowiednim rozpoznaniu używaj stron bez https

 

http >> xp?tak>>zostaw http
http >> xp?nie>>przekieruj na https

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Reprezentuję serwis językowy tlumaczenia.SOS.pl.

Zwracam się z uprzejmym zapytaniem o Certyfikat SSL.

 

Usługodawca Home.pl oferuje taki w cenie 100 zł netto (abonament roczny).

 

Czy w takiej cenie warto skorzystać?

Czy certyfikat SLL Obejmuje również jakość świadczonych usług, lub nie ma znaczenia gdzie został kupiony?

 

Pozdrawiam

W imieniu:

 

tlumaczenia.SOS.pl Twarda 18 | 00-105 Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat zakupujesz, gdzie CI wygodniej czy taniej. Cena jest podobna w większości firm, niektóre oferują darmowy do serwera.

Poszukaj w Google na pewno coś znajdziesz.

 

Jak to nie jest duży serwis to polecałbym darmowy Let's Encrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie jest duży serwis to polecałbym darmowy Let's Encrypt.

Jakie znaczenie ma wielkość serwisu? Let's Encrypt sprawdzi się tak samo (świetnie) przy każdej wielkości.

 

Czy certyfikat SLL Obejmuje również jakość świadczonych usług, lub nie ma znaczenia gdzie został kupiony?

Nie. Każdy szeroko rozpoznawany certyfikat będzie tak samo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz serwis z obrotami rzędu kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, to raczej zakupisz płatny SSL i to ten droższy.

Oczywiście, że może użyć darmowego, ja w takim przypadku wolałbym jakiś droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz serwis z obrotami rzędu kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, to raczej zakupisz płatny SSL i to ten droższy.

Oczywiście, że może użyć darmowego, ja w takim przypadku wolałbym jakiś droższy.

Dlaczego? Co będziesz z tego miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak jeździsz Mercedesem za kilkaset tysięcy złotych, też tankujesz w przydrożnych stacjach, gdzieś na skraju lasu za 1/3 normalnej ceny. Każdy prowadzi biznes wg swoich zasad, powinieneś to zrozumieć, nie negować.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To porównanie ma się jak pięść do oka.

Czym się różni według Ciebie positivessl od rapidssla?

Generalnie komercyjne certyfikaty DV są tej samej "jakości".

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak jeździsz Mercedesem za kilkaset tysięcy złotych, też tankujesz w przydrożnych stacjach, gdzieś na skraju lasu za 1/3 normalnej ceny. Każdy prowadzi biznes wg swoich zasad, powinieneś to zrozumieć, nie negować.

Ale paliwa od Janusza pod lasem i z Shella różnią się jakością, a czym się różnią certyfikaty (DV) od Let's Encrypt i Rapida?

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×