Skocz do zawartości
Mimas

Hosting MyDevil 3 pod sklep internetowy

Polecane posty

Witam, planuję rozpoczęcie działalności w formie sklepu internetowego i siłą rzeczy szukam dobrego hostingu. Trochę poczytałem w internecie, ale wiele terminów informatycznych nie jest dla mnie do końca zrozumiałych. Ogólnie widziałem, że całkiem dobre opinie zbiera hosting MyDevil.net i zastanawiam się czy nie skorzystać z ich oferty. Rozważam ofertę MyDevil 3, czy taki hosting wystarczy do otwarcia początkowo niezbyt dużego sklepu internetowego? Sam sklep to będzie wordpress + woocommerce z szablonem, na początek myślę, że około 500 produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nawet MD2 by wystarczyło, 100GB SSD to jest bardzo dużo, mając nawet 500 produktów, z obrazkami i galerią produktu (przykładowo 4 zdj w 72 DPI, rozdzielczości FHD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pakiet MD3 będzie aż nadto. Na dzień dobry MD1 w zupełności starczy. I tak będzie nadto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pakiet MD3 będzie aż nadto. Na dzień dobry MD1 w zupełności starczy. I tak będzie nadto :)

Otóż to, ale jeśli jest 50% to może skorzystać z tego MD2, ewentualnie będzie przechowywać jeszcze jakieś pliki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Możesz wziąć nawet MD4 przy okazji promocji. Tyle tylko że będziesz miał najwyższy pakiet którego w pełni nie będziesz wykorzystywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiele terminów informatycznych nie jest dla mnie do końca zrozumiałych

Wobec tego polecam raczej platformę sklepową, na przykład IAI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zjedzą go tam cenowo jak za zboże. Lepiej hosting + dopyta co i jak, ew. poczyta w necie. Taniej wyjdzie i będzie na swoim i po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Presta jest świetna i bardzo elastyczna, ale imho zdecydowanie nie nadaje się dla kogoś, kto ma jakikolwiek problem już przy jej uruchomieniu.

 

Mimas, wybierz rozwiązanie, gdzie masz wsparcie techniczne, gdzie możesz do kogoś zadzwonić, kiedy sklep się wysypie. Od razu, a nie dopiero jak kogoś zatrudnisz, z czym też będziesz miał problem. Jak ocenisz jego kompetencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiele odpowiedzi :) Akurat model SaaS już dawno sobie odpuściłem, a instalacją sklepu nie będę zajmował się sam, tak samo sytuacjami, gdy coś się wysypie.

 

Zastanawiałem się nad większym pakietem, ponieważ różnica w cenie nie jest aż tak ogromna, a chyba lepszy hosting to też większe zabezpieczenie przed ewentualnymi spadkami w sprawności działania sklepu (chodzi mi tu o zagrożenie wynikające z korzystania z serwerów współdzielonych).

 

Lepszy hosting chyba będzie też w stanie lepiej obsłużyć wordpressa, na którym zainstalowana jest większa ilość plug-inów? Jednak szybkość choćby wczytywania się sklepu to rzecz bardzo istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Podaj nazwy jakie. Presta jest raz że najpopularniejsza, dwa chyba najprostsza w ustawianiu, trzy ma sporo modułów i innych dodatków.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sklep to będzie wordpress + woocommerce z szablonem, na początek myślę, że około 500 produktów.

Dwa miesiące temu poleciłem znajomemu właśnie ten wybór, bo wydawało mi się, że jest OK.

 

Tymczasem praktyka pokazał co innego namęczył się chłopak z wtyczkami do platności, które nie działały zgodnie z oczekiwaniem... Więc na dzień dzisiejszy mogę szczerze odrazić ten wybór.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Również nie polecam do tego wp

Zrobi się trochę ruchu na sklepie i zaraz będą pytania gdzie przenieść bo muli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Prest tak, ale żeby to jakoś wyglądało to trzeba sporo włożyć, a są inne lepsze gotowe skryptów sklepów internetowych.

 

Możesz podać nazwy tych skryptów. Ja osobiscie oprócz Presty używam OpenCart jest świetny ale dla polskich sklepów ma średnie wsparcie społeczności i integracji, choć ostatnio się to poprawia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Woocomerce nadaje się do sklepu z max 5 produktami :)

 

A tak na serio poszukaj tutaj na forum opinii i problemów z woocomerce a sam sie przekonasz.... to nie jest skrypt pod większe e-commerce. Jego optymalizacja jest delikatnie mówiąc słaba.

 

Z open sourc'owych jest tylko jedno słuszne rozwiązanie: Prestashop (pod względem wszystkiego - wsparcie, szablony, pluginy, płatności itp itd :) - chociaż na razie trzymałbym się z dala od wersji 1.7, dla mnie cały czas 1.6 najlepsza - może to kwestia przyzwyczajenia )

No i może jeszcze Magento - ale to znowu zbyt duża kobyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinii jest wiele, trochę osób odradza a inni mówią, że działa wiele sklepów powyżej 1k produktów, które dobrze działają. Trochę szkoda by było gdybym miał zrezygnować z WooCommerce, bo mam już wybrany fajny szablon, na który się nastawiłem. Czyli według Was lepsza opcja to jednak PrestaShop?

 

A jak wygląda sprawa z przeniesieniem sklepu z WC na Preste? Jest to problematyczne? Tak żeby zacząć z WC i gdy przestanie wystarczać przenieść się na Preste.

 

Edit. Jeszcze trochę czytam i widzę, że sporo osób prowadzi sklepy na WooCommerce z powyżej 1000 produktów. Może rozwiązaniem jest po prostu przejście na serwer dedykowany, gdy zwiększa się ilość UU i produktów?

 

I tak w ogóle to co uważacie za duży, średni, mały sklep? Czy taki sklep z 500 produktami to jeszcze mały, czy już średni sklep? Wszędzie operuje się takimi terminami, ale nie do końca wiadomo co one oznaczają. Czy może to jak duży jest sklep definiuje ilość wtyczek lub ruch na stronie?

Edytowano przez Mimas (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

przenoszenie sklepu na inny silnik gdy się już on rozwinie to według mnie jedna z najorszych opcji.

 

Jeśli klienci przyzwyczają się do Twojego sklepu nie warto zmieniać całego silnika, wyglądu itp.... dużą część nie odnajdzie się na nowo.

Po za tym przenoszenie bazy, zdjęc, atrybutów itp - jest to oczywiście do zrobienia ale nie jest to 5 minut pracy a bardziej kilka godzin lub jeszcze więcej (nie mówiąc już o całym SEO - jak zmieni się struktura linków to trochę się posypie).

 

Więc pytanie czy będzie Ci sie to opłacało...wydaje mi się ,że nie.

 

Do prestashop też masz bardzo dużo szablonów (na themeforest) jak i na serwisach typu premium club np: leotheme.com

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tych 1k produktów na woocommerce to nie wiem czy to jest jakiś problem, ja mam sklep w którym mam 1500 produktów i co miesiąc mi dochodzi kilka, kilka kasuje i wszystko działa OK. Sklep jest szybki i nikt nie narzeka na jakieś problemy, stronę zrobiła mi firma

https://www.damtox.pl/tworzenie-stron-www/ potem jeszcze jakoś to optymalizowali, każdy obrazek który wrzucam też jest optymalizowany, jeżeli strona jest dobrze zrobiona to wszystko będzie dobrze działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×