Skocz do zawartości
hostingpotrzebny

Szukam [hosting/vps/dedyk] 600GB z administracją

Polecane posty

Witam,

Mam VPS'a z Directadminem zajmuje ok. 600GB gdzie 550GB to jest poczta. Żadnych cudów, skryptów, dużych obciążeń, transferów, sklepów nie ma. Główny (!) nacisk na pocztę - musi działać.

 

Moja działka to zakładanie nowych klientów w DA zakładanie maili lub baz danych tym co nie potrafią.

Nie potrzebuję roota - nie znam się. Jeśli jakaś usługa nie działała to dzwoniłem do obsługi VPS i czekałem zwykle od 0,5h do 6h.

Szukam czegoś podobnego. Teraz płacę ok. 700zł/rok. Byłbym gotowy płacić ok. 1000zł/rok

 

Niestety wiem, że taka ilość miejsca wskazuje na dedyka, ale dla mnie dedyk ma sporo minusów. Po pierwsze cena, po drugie brak administracji, po trzecie nie potrzeba mi roota ani specjalnych ustawień systemu, po czwarte chcę aby ktoś monitorował usługi i reagował, po piąte chcę aby ktoś uaktualniał system (php, mysql, itp).

Czyli jakiś taki reseller na DA byłby optymalny, tylko czy taka opcja istnieje dla 600GB miejsca?...

 

Proszę o propozycję

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Za mały budżet. Połowa to panel directadmin a druga połowa to backup tego wszystkiego :)

 

Raczej wchodziłby w grę dedyk lub bardzo duży VPS typu 1/2 dedyka.

 

Budżet za mały na coś sensownego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 83 zł za miesiąc nie znajdziesz hostingu współdzielonego z 600 GB miejsca, które do tego musi być jeszcze większe. bo zajętość się z pewnością powiększy. Nawet na serwer dedykowany ten budżet nie wystarcza:

https://www.soyoustart.com/pl/serwery-essential/

 

Nie wiem czy serwery ARM https://www.soyoustart.com/pl/server-storage/ dały by radę

 

Ale co z kosztem administracji :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy budżecie 83 zł za miesiąc nie znajdziesz hostingu współdzielonego z 600 GB miejsca, które do tego musi być jeszcze większe. bo zajętość się z pewnością powiększy. Nawet na serwer dedykowany ten budżet nie wystarcza:

https://www.soyoustart.com/pl/serwery-essential/

 

Nie wiem czy serwery ARM https://www.soyoustart.com/pl/server-storage/ dały by radę

 

Ale co z kosztem administracji :(

 

 

ARM za biedny będzie. DIrectAdmin to 50zł do serwera, administrator weźmie 50-100 / mc za doglądanie serwera raz-dwa w miesiącu i masz już 300-400zł. Gdzie jeszcze backup takiej ilości. Pewnie chciałby trzymać z kilku dni to musi liczyć z 1TB. To wyjdzie tyle co sam serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do lokalizacji to zależy mi na PL, ale nie jest to najważniejsze. Boje się żeby nie skasowano mi konta bez ostrzeżenia (np w związku z nieświadomym rozsyłaniem spamu, itd), a z rodakiem zawsze łatwiej się rozmawia.

 

Co do miejsca to klientów poprosiłem o posprzątanie miejsca i jest już ok. 400GB.

 

Tak czy inaczej proszę o propozycję w cenach jakich uważacie za słuszne. Coś i tak będę musiał wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
DIrectAdmin to 50zł do serwera, administrator weźmie 50-100 / mc

 

DirectAdmin będzie tańszy, ale jak mi znajdziesz adminstratora na b2b za te 100 zł brutto co wykonana prace konserwacyjne na serwerze dwa razy w miesiącu to ja chętnie z nim nawiąże współpracę ;)

 

Wracając do tematu, to niestety ale budżet nie jest w ogóle adekwatny pod potrzeb.

ew. jeżeli to kilka po prostu bardzo dużych skrzynek to zostaje Gsuite od Google w wersji Business.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

DirectAdmin będzie tańszy, ale jak mi znajdziesz adminstratora na b2b za te 100 zł brutto co wykonana prace konserwacyjne na serwerze dwa razy w miesiącu to ja chętnie z nim nawiąże współpracę ;)

 

Wracając do tematu, to niestety ale budżet nie jest w ogóle adekwatny pod potrzeb.

ew. jeżeli to kilka po prostu bardzo dużych skrzynek to zostaje Gsuite od Google w wersji Business.

 

Patryk, źle przeczytałeś mój post. Chodziło mi o zalogowanie się i sprawdzenie czy śmiga i ewentualnie zaktualizuje directadmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Budżet bardzo mizerny :), ale jeżeli są to małe stronki i 90% zajmowanego miejsca to poczta, można by się pokusić o dwa VPS'y, jeden pod web mniejszy i tańszy (ok. 30zł na miesiąc np VPS w OVH).

Drugi VPS z dużym dyskiem pod pocztę może być nawet coś z USA lub zagranicy bo dla poczty lokalizacja nie powinna mieć tak dużego znaczenia np: https://www.serverhub.com/vps/ssd-cached albo https://contabo.com/?show=vps (tych zagranicznych VPS nie byłbym aż tak bardzo pewny no ale.... czego można chcieć za mniej niż 1000zł na rok :) )

 

Oczywiście będzie trzeba to skonfigurować + zainstalować jakiś panel (prócz DA warto spojrzeć na ISPmanager - jest tańszy a ma duże możliwości i jest bardzo stabilny, można pokusić się nawet o ISPconfig albo Vesta - dwa ostatnie darmowe). No i administrator albo ktoś kto to ogarnie.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Patryk, źle przeczytałeś mój post. Chodziło mi o zalogowanie się i sprawdzenie czy śmiga i ewentualnie zaktualizuje directadmina.

 

Myślę, że... Leniwiec-leniwce-2.jpg
Edytowano przez patrys (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to właśnie tyle zajmie ci to. 50zł / h, 2h miesięcznie za 100zł. Wszystko się zgadza. Oczywiście takie ceny są jak masz dobrych stałych klientów i pewnie mają u ciebie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wiem, że dyskusje o stawkach zawsze są bez sensu ale nie mogę przejść obojętnie ;) Jak jakiś admin chce robić za 50 zeta/h to jest chyba studentem dorabiającym na boku za flaszkę, a nie fulltime pro ;)

 

--

odnośnie tematu: za... kurkę wodną się tutaj budżet nie zapnie (z takimi wymaganiami), ani ciut ciut ;) no nawet w jakiejś piwnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiem, że dyskusje o stawkach zawsze są bez sensu ale nie mogę przejść obojętnie ;) Jak jakiś admin chce robić za 50 zeta/h to jest chyba studentem dorabiającym na boku za flaszkę, a nie fulltime pro ;)

 

--

odnośnie tematu: za... kurkę wodną się tutaj budżet nie zapnie (z takimi wymaganiami), ani ciut ciut ;) no nawet w jakiejś piwnicy ;)

 

Wszystko zależy jak kto ceni swoje umiejętności i czas. Jest wolny rynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×