Skocz do zawartości
pezet40

Praktyki firm hostingowych (roznice wydajnosci pomiedzy tanimi pakietami a drozszymi)

Polecane posty

Witam.

 

Jak wiecie są bardzo dobre firmy hostingowe u których pakiety zaczynają się od kilku złotych msc... Najtańsze oferty dają już po kilka GB miejsca co na serwis www i tak jest bardzo często, bardzo dużo...

 

Czyli na najtańszy pakiet jest najwięcej klientów. Teraz pytanie. W jaki sposób są rozdzielani klienci? Czy klienci z wyższymi pakietami lądują na innych maszynach? Jeżeli tak to zapewne na wyższych pakietach jest niższe obciążenie serwerów i takie serwery w godzinach szczytu mogą być wydajniejsze?

 

Pytanie nr 2. Ilu klientów na współdzielonym hostingu przypada na jeden adres ip? Tak z ciekawości pytam pod kątem RBLi itd. Bo wiadomo że na reputację adresu IP pracują wszyscy którzy na nim siedzą...

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W obu przypadkach jest to kwestia polityki danej firmy i tego na co pozwala posiadana infrastruktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Firmy które poważniej podchodzą do tematu starają się oddzielać konta klientów którzy płacą grosze od tych co płacą więcej. Kwestia bezpieczeństwa i wygody. Klient który mało płaci - ALE NIE ZAWSZE! - często ma horrendalne wymagania, potrafi też coś zepsuć podczas zabawy w "hakiera". Klient który buli więcej za usługę raczej ma ten spokój że nie spotka się na jednej maszynie z zanikającą powoli już gimbazą której działania mogą powodować zakłócenia w działaniu jego stron.

 

Mniejsze firmy, zwłaszcza te które startują i nie zawsze mają duży budżet początkowo mogą pakować wszystkich klientów na jedną maszynę. Jak się trochę rozrosną i utrzymają się na rynku to robią rozdzielenie tanich klientów od tych co bulą więcej.

 

Z adresami IP sytuacja wygląda bardzo podobnie. Niektóre firmy, typowo z ofertami biznesowymi oferują dedykowany adres IP już w ofercie podstawowej. Niemal w każdej firmie można taki adres dokupić za mniejsze bądź większe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Często firmy mają kilka np. 5-10 adresó IP pod samą pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Tak myślałem że pomimo tego że strona zajmuje mało miejsca i ruch jest średni to lepiej zainwestować w co najmniej średni pakiet hostingowy... z racji tego właśnie że będę prawdopodobnie oddzielony od wszelkiej gimbazy instalującej na potęgę wszelkie cmsy które są dziurawe i generują bardzo dużo zapytań do baz danych, serwera... i być może będę miał właśnie lepszy support bo aż głupio by było kupić hosting za 50zł/rok i zadawać jakiekolwiek pytania administracji...

 

Aż zrobię test. tylko powiedzcie mi czy ten test ma rację bytu

Założę w popularniejszej firmie (niewazne jakiej) kilka kont hostingowych (każdy w innym pakiecie) wykorzystujac 14 dniowy okres probny. I sprawdze jakie beda nazwy hosta. Czy te same czy różne... Dobrze kombinuje? :) I od razu sprawdzę czy wyląduję na tych samych adresach ip. Dobrze kombinuje? :)

 

 

Edytowano przez pezet40 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dobrze kombinuje? :)

 

Szkoda czasu na takie zabawy. I przede wszystkim niczego to nie dowodzi. Zarówno czy jesteś na tym samym czy na innym. Szczególnie w obecnych czasach gdzie usera zamyka się w swojej przestrzeni albo jak wydziela się niektóre usługi (np. poczta, sql) na osobne hosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż zrobię test. tylko powiedzcie mi czy ten test ma rację bytu

NIE. Jak potrzebujesz całego serwera dla siebie, to są do tego usługi dedykowane oraz w chmurach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli nie chcesz wylądować na jednej maszynie z klientami którzy mogą być nieco upierdliwi to proponuję wybrać nawet najniższy pakiet w lepszej firmie. Nie wiem dlaczego w tym wątku cały czas mi chodzi po głowie oferta firmy IQ.pl. Nie jest to firma której targetem jest budżetowy klient. Trochę kosztują ale nawet na najniższym pakiecie masz zdecydowanie większą pewność że nie trafisz na kogoś upierdliwego niż w przypadku innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego w tym wątku cały czas mi chodzi po głowie oferta firmy IQ.pl. Nie jest to firma której targetem jest budżetowy klient.

@Pokuć - Chyba Miałeś na myśli niskobudżetowy klient...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×