Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DantePANKRACY

VPS (PrestaShop), nowa domena - Virtualhost na serwerze

Polecane posty

No i cholera nie działa : D Ja to mam szczęście...

 

Stworzyłem dodatkowy index.html wedle poradnika i też niestety nie podmienia. W ovh "przekierowałem" DNS, coś mi się te pliki konfiguracyjne nie podobają. Chyba już w zaciszu domowym usunę tę domenę z apacha i spróbuję jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nie bangla? Co znaczy dodatkowy index.html? Co znaczy "nie podmienia"? Jakim ty żargonem do nas mówisz. Filologa? Mów konkretnie co się dzieje

 

Człowieku po kolei.

1) W domyślnym katalogu na strony (na debianie to będzie pewnie /var/www) tworzysz katalog na nową stronę np. example.com. Do niej dodajesz jakiś plik index.html lub index.php, a najlepiej oba, które wyświetlają jakis prosty komunikat np. "Witaj na example.com"

2) Sprawdzasz czy prawa dostępu są prawidlowe (patrz komendy: ls -l, chmod, chown)

3) Tworzysz plik konfiguracyjny o nazwie example.com.conf w sites-available o zawartości:

<VirtualHost *:80>
        ServerAdmin nowa_domena@localhost
        ServerName example.com
        ServerAlias www.example.com
        DocumentRoot /var/www/example.com               

        ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log
        CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined
</VirtualHost>

4) Dodajesz stronę do sites-enabled (patrz komenda: ln -s) lub używasz komeny a2ensite

5) Restartujesz apacha (system "service apache restart" ? albo "systemctl restart apache" ) Nie podam Ci konretnie ani komendy ani nazwy usługi (może być apache, apache2, httpd, httpd2 - różne widziałem)

6) Upewniasz się, że domena kieruje na twócj serwer (patrz komenda: ping example.com - na komputerze z którego będziesz wchodził na stronę, a nie na serwerze)

7) Wchodzisz przez przeglądarkę na example.com

8) Jak już wcześniej wchodziłeś na example.com to w przeglądarce masz ją pewnie scachowaną. Wyczyść cache przeglądarki albo użyj komendy CTRL+SHIFT+R w Google Chrome

9) Działa? A jak nie to jakie błędy wyskakują.

 

A po ostatnie. Po każdej tej komendzie analizuj Co ci wypluwa. Zrobiłeś linka? Sprawdź w katalogu czy się utworzył i jaka jest jego zawartość. Restartujesz Apacha? Wypłuwa Ci info o błędach czy się ładnie uruchamia. Wchodzisz na stronę? Jaki błąd dostajesz 404, 203, 500 bo one są właściwie opisowe i mówią co jest nie tak (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_odpowiedzi_HTTP). Możesz też w logach Apacha sprawdzić co się dzieje.

 

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie przepraszam za ten "politologiczny slang".

 

Zrobiłem wcześniej wspomniane przekierowanie dokupionej domeny na adres IP serwera. W godzinach nocnych chyba się zaktualizowało, bo nie mogę teraz dostać się, ani do phpmyadmin i co za tym idzie również do panelu presty - timeouty.

 

Zrobiłem wszystko wedle twoich wytycznych najpierw dla istniejącej dokupionej domeny oraz dla example.com. Na example.com działa wszystko bez zarzutu, strona się wyświetla. Na dokupionej domenie cały czas wyskakiwała strona z gratulacjami, że wykupiono domenę. Po przekierowaniu dostaję teraz timeouty (załącznik1), ale pinguje mi z konsoli komputerka normalnie i powiem nawet, że po IP serwera takim jak powinno, czyli przekierowanym (załącznik2). Już teraz nabieram podejrzeń, że coś jest nie tak z tą dokupioną domeną...

 

Pytanie też mam co do phpmyadmin i panelu presty. Czy po przekierowaniu domeny szlag trafił całą bazę danych, panel presty, itd.? Czy wystarczy je jakoś przekierować? Bo w /sites-enabled/ są dwa pliki konfiguracyjne, a w nich nie ma ani ServerName ani ServerAlias. Niestety po dodaniu danych z nowej domeny w ServerName i ServerAlias nic się nie dzieję, dalej timeouty (załącznik3).

 

Cały serwer również resetowałem, ale cudu brak :(

 

Kurdę czuję, że już jestem niedaleko, ale dalej niestety nie wiem w którym kościele...

post-47623-0-54711900-1504215167_thumb.jpg

post-47623-0-83830300-1504215167_thumb.jpg

post-47623-0-19783100-1504215168_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też mam co do phpmyadmin i panelu presty. Czy po przekierowaniu domeny szlag trafił całą bazę danych, panel presty, itd.?

 

Kurdę czuję, że już jestem niedaleko, ale dalej niestety nie wiem w którym kościele...

 

Co ma przekierowanie domeny (HTTP) do bazy danych ? To całkiem inna usługa.

 

Pamiętaj, ze propagacja DNS po zmiana możne trwać do 72 godzin jak długo nie rusza. Warto wyczyścić cache DNS na lokalnym kompie oraz zrestartować < na kilka minuty wyłączyć> modem od dostawcy internetu .

 

W celach deweloperskich możesz ustawić > wskazać lokalnie w pliku host IP dla dla danej domeny.

Nie wiem czy ta presta to produkcyjny sklep, ale jeśli tak, to masz "niezłe podejście biznesowe" do zapewnienia ciągłości usługi, czyli autoadministracja bez wiedzy o tym co się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co ma przekierowanie domeny (HTTP) do bazy danych ? To całkiem inna usługa.

 

Pamiętaj, ze propagacja DNS po zmiana możne trwać do 72 godzin jak długo nie rusza. Warto wyczyścić cache DNS na lokalnym kompie oraz zrestartować < na kilka minuty wyłączyć> modem od dostawcy internetu .

 

W celach deweloperskich możesz ustawić > wskazać lokalnie w pliku host IP dla dla danej domeny.

Nie wiem czy ta presta to produkcyjny sklep, ale jeśli tak, to masz "niezłe podejście biznesowe" do zapewnienia ciągłości usługi, czyli autoadministracja bez wiedzy o tym co się robi.

 

Rozumiem Państwa podejście do "nowego", który nie ma pojęcia z czym się mierzy, ale też nie rozumiem zarzucania mnie takimi tekstami. Czy ja robię komuś coś złego, że napiszę na forum ze swoimi wątpliwościami? Czy Panowie łapiąc się za takie tematy byli od razu wyposażeni w "niezłe podejście biznesowe"? Są dziedziny naszej branży, w których mam większą wiedzę i jak dostaję hasło - nie umiem zrobić rzeczy A, to staram się jakoś wytłumaczyć, albo w ogóle się nie odzywać, a nie strzelać tekstami rodem z wykopu: "usuń konto i zatrudnij administratora".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem Państwa podejście do "nowego", który nie ma pojęcia z czym się mierzy, ale też nie rozumiem zarzucania mnie takimi tekstami rodem z wykopu: "usuń konto i zatrudnij administratora".

 

To zobacz definicja: dobre rady i pragmatyczne podejście do zagadnienia...

 

@Czyli sugerujesz, że wystarczy [...] wystarczy wkleić

@ czyli rozumiem, że mam to wkleić na sam dół dokumentu?

@Jeżeli chodzi o DocumentRoot mam od razu określić index.php z dokumentu Presty?

To nie jest podejście prowadzące do celu. Wkleić owesz możesz, ale musisz rozumieć dlaczego to i tam należy wkleić. Iny mi słowy jak już chcesz się bawić w konfiguracja Apache <jakieś usługi> poznać jej zasadę działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci przykład z życia <mojego życia> wzięty. Jakiś czas temu wykupiłem dedyk'a w OVH a właściwie > soyoustart. Zainstalowałem VestaCP i było fajnie do czasu gdy nie chciałem skorzystać z drugiego DNS od OVH. Skonfigurowałem przenoszenie stref tak jak wyczytałem z Google ... i NIC. Więc uderzam do BOK usługi i dodatkowo na ich forum i do googe i tak w kolo... Miedzy czasie z braku pomocy ze strony BOK < w końcu oni nie adminowali moim serwerem> złorzeczyłem na cały świat i jaką to gófnianą usługę wykupiłem i w efekcie zmarnowałem 3 dni na walkę z DNS... W końcu poległem poszedłem na piwo straciłem paresetzłotych, a problem pozostał....

 

Ale miałem szczecie w nieszczęściu, bo zgadałem się z Jakubem Tomala http://www.webhostingtalk.pl/user/9198-behemoth/ z tego forum, opisałem porblem i wyobraź sobie zdalnie bez zaglądania w bebechy serwera zapytał o otwarte porty 53 od DNS... I co się okazało, ze vestaCP w tamtej wersji <teraz już tak nie jest> domyślne blokowała ten port wiec strefa nie mogła być czytana...

 

Konkluzja jest taka, że uczyć się jest fajnie, ale nie koniecznie w taki sposób. Warto sobie wyznaczyć maksymalny czas na rozwiązanie problemu, a jak się nie uda skorzystać z pomocy fachowca

 

sorry za OT.

 

 

 

 

 

Edytowano przez systemy.internetowe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×