Skocz do zawartości
pezet40

Transfer domeny z home.pl do ovh a wpływ na wysyłkę maili (rekord spf i inne)

Polecane posty

Witam. Obecnie mam domeny pocztę i serwer na home.pl. Zamierzam przenieść same domeny .pl ze względu na ceny odnowień.
Na domenie xxx.pl podpięta jest poczta info@xxx.pl która wysyła automatycznie maile z potwierdzeniami rejestracji itd. a potem też z informacjami, czasem reklamami.

 

Przypuszczam że po transferze domeny poczta może trafiać do spamu (szczególnie dla gmaila) ze względu na brak rekordów spf czy jakiś innych. Dobrze myślę?

Jakie rekordy ustawić na panelu klienta w ovh aby wszystko sprawnie działało? Czy samo spf wystarcza? pocztę będzie wysyłał serwer home.pl

 

Znalazłem taką informację

OVH proponuje domyślnie wpis SPF na hostingach www:

domaine.com IN TXT "v=spf1 include:mx.ovh.com ~all"
a dla home jak mam ustawić? na adres ip? jak będzie wyglądała linijka z kodem wtedy?

2. Czy modyfikacja TTL ma jakiś wpływ na szybkość transferu domeny? Wszędzie mam ustawione 3600sekund... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież, zmienia się tylko operator, strefa dns zostaje w tym samym miejscu(co serwer) i jej kompletnie nie zmieniasz, podczas transferu domeny do ovh, podaj odrazu adresy dns do wydelegowania domeny na home, nie zauważysz nawet niedostępności strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dla home jak mam ustawić? na adres ip? jak będzie wyglądała linijka z kodem wtedy?

2. Czy modyfikacja TTL ma jakiś wpływ na szybkość transferu domeny? Wszędzie mam ustawione 3600sekund... Pozdrawiam

 

1) https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/rekord-spf

na końcu jest informacja jak znaleźć IP swojego serwera, ewentualnie skontaktuj się z pomocą techniczną home.pl. OVH ma konfigurator do dodawania wpisów SPF. Twój wpis może wyglądać tak: "v=spf1 ip4:XX.XX.XX.XX a mx ~all", który oznacza, że dozwolony do wysyłki jest adres XX.XX.XX.XX, IP z Twoich rekordów A, serwery MX, a reszta jest niepewna, ale nie odrzucaj z automatu (~all)

Więcej o SPF: http://www.openspf.org/SPF_Record_Syntax

 

2) Dodałeś rekordy MX?

 

3) Home.pl podobno odpina pocztę dla domen które nie są u nich zaparkowane. Może już przestali, ale mnie tak kiedyś straszyli

 

4) SPF to podstawa. Ale do pełnej konfiguracji przydałoby się jeszcze DKIM, DMARC i revDNS, ale tego chyba nie zrobisz na hostingu home.pl (próbuj przez pomoc techniczną)

 

EDIT. Nie doczytałem. Tak jak przedmówca napisał, najlepiej pozostaw delegacje domen na home.pl i problem z głowy.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi. Czyli robię transfer domen za pomocą kodów authinfo aby płacić mniej za przedłużenie (60zł brutto a 120zł to jest różnica) a tymczasem samo oddelegowanie domen czyli zmiana dnsów na dnsy home.pl powoduje to że wszystkie rekordy typy A, MX, SPF itd dalej są po stronie home.pl? jesteście tego pewni?

 

ps. z tym odpinaniem domen przez home.pl to poczytam, raczej nie zrobią tego bo za serwer dużo płacę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, bo strefa dns jest tam gdzie serwer, a to że zmieniasz adresy dns to tylko sprawia że dajesz informacje kto tą domeną pod kątem technicznym faktycznie zarządza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ovh przy przenoszeniu domeny do nich nawet się pyta co ma zrobić. Jedną z opcji jest pozostawienie serwerów DNS bez zmian i to chyba najlepsze dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×