Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kochan

Nie dochodzi poczta na hotmail/outlook itd.

Polecane posty

Cześć, próba wysyłki na hotmail.com, poczta nie dochodzi nie ma żadnej zwrotki odnośnie błędu.

Test na mail-tester.com daje wynik 10/10. Sprawdziłem listy rbl, nie ma na żadnej domeny z której idzie wysyłka.

 

Wysyłka na hotmail.co.uk daje błąd w postaci

 host hotmail-co-uk.olc.protection.outlook.com [104.47.34.33]
    SMTP error from remote mail server after pipelined end of data:
    550 5.7.1 Unfortunately, messages from [193.107.88.114] weren't sent. Please contact your Internet service provider since part of their network is on our block list (AS3150). You can also refer your provider to 

Napisałem tam do nich przez ich formularz, otrzymałem jakąś standardową regułkę, że nie mam @abuse + nie nalezę do ich systemu SNDS. ok, stworzyłem meila, dołączyłem do systemu a maile nadal nie wpadają do skrzynek. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Edytowano przez Kochan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni tam blokują dobrą połowę Polskich serwerów, nikt poważny tam poczty raczej nie trzyma (a jeśli trzyma, to powinien się wynieść).

Co do samego problemu - walka z wiatrakami. Nawet jak zdejmą blokadę, to bez powodu potrafią ją nałożyć ponownie po miesiącu.

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhhh, tak właśnie myślałem ;/ Trudno, trzeba pomyśleć nad kolejnym IP do wysyłki poczty.

 

PS. Temat nie związany z serwerem poczty, ale zarządzanie serwerami już jak najbardziej.
Możecie polecić jakieś usługi, które

A) monitorują status serwera

B) monitorują status www

 

W przypadku braku odpowiedzi z serwera lub braku możliwości pobrania danych z www (strony) idzie wiadomość sms'em. Znalazłem kilka możliwości, ale nie testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku braku odpowiedzi z serwera lub braku możliwości pobrania danych z www (strony) idzie wiadomość sms'em. Znalazłem kilka możliwości, ale nie testowałem.

 

Jest pierdyliard możliwości - oczywiście płatne zasadniczo.

Łatwo coś znaleźć dysponując portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Codziennie mamy z tym problem. Nawet kazali ustawiać jakieś specjalne revDNSy w domenie z której idzie wysyłka. Raz limitowali per ilość maili do danego odbiorcy od konkretnego nadawcy i jak się przekroczyło to też taka zwrotka szła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten? link

Używałem go i niestety dalej to samo

Po potwierdzeniu linka whitelisting na outlookowskich serwerach może trwać do 24h.

 

Mi zazwyczaj puszczało po 3h (pewnie jakieś odświeżenie na serwerach po drodze)

 

Ogólnie AS3150 nie cieszy się szczególną reputacją.

 

M$ od niedawna stwierdził, że zblacklistuje prawie wszystkich i pozbiera od "zainteresowanych w temacie" prośby o whitelisting.

Dobrze, że nie chcą za to $$.

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehee no czekam i czekam ;) W sumie miałem zielone światło na jakieś 30 min i maile trafiały na hotmail.com ale na co.uk dalej nic ;/ Zgłosiłem raz jeszcze, odezwał się już ktoś bardziej kompetentny i napisał coś od siebie ale i standardowo na końcu pojawiło się copy&paste jak powinien wyglądać prawidłowo mail według MS.

 

Czekam ponownie od 24-48h i zobaczymy, powoływał się że to wina SmartScreen®

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się w mailu miałem info że przeprowadzają dochodzenie bo mojego IP nie mają zablokowanego i najprawdopodobniej wrzucam mnie do spamu przez ich super,hiper mega ultra filtr smartScreen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×