Skocz do zawartości
bobasse

Jaki router do stworzenia sieci VPN z sieci wifi?

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Generalnie zagadnienie jak w temacie, chciałbym stworzyć w mieszkaniu VPN (w oparciu o płatny serwer), ale mam dostęp tylko bezprzewodowy do internetu. Niestety podpięcie zakupionego routera kablem do sieci nie będzie możliwe. Posiadam łącze o prędkości +/-35Mb, a docelowe zastosowanie VPN ma służyć m.in. do odblokowania VOD, a więc zależy mi na przyzwoitej przepustowości łącza. Widziałem wcześniej podobny temat, ale polecane routery były dość drogie (choć cena to drugoplanowe kryterium) oraz polecone tylko przez jedną osobę, a więc nie mam pewności, czy w moim przypadku zdałoby to egzamin.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowano przez bobasse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz mikrotika i na nim zestawia vpn i z niego dalej za nim robisz swoją siec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. A więc kupno jakiegoś Linksysa za 800zł nie jest konieczne? Myślałem, że rozchodzi się o wydajność takiego routera, a to nieodzownie łączy się z wyższą ceną. Ale jak widać tak nie jest?

Edytowano przez bobasse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że wtopiłem bo żeby to zadziałało, to muszę mieć router z podwójnym radiem? Więc kupiony Mikrotik RB951Ui-2HnD mogę użyć tylko jako podkładkę do krojenia cebuli? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się na jednym radiu być połączonym z inną siecią i jednocześnie utworzyć własną, ale wydajność będzie raczej mierna.

Możesz spróbować, ale jeżeli nie będziesz zadowolony z rezultatów to możesz dokupić np coś takiego https://mikrotik.com/product/RB941-2nD-TC i używać go tylko jako klienta, spiąć oba routery kablem i utworzyć sieć na tym co już zakupiłeś, oczywiście na innym kanale, tak aby nie było zakłóceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×