Skocz do zawartości
whomanista

Pozbywanie się limitu procesora w Atthost

Polecane posty

Kilka dni temu przeczytałem na swoim panelu w Atthost co następuje

,, Po kilku tygodniach testów i intensywnej pracy, mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od dnia dzisiejszego zdejmujemy limit czasu zużycia procesora (cp).

Zniesienie ograniczenia dotyczy oczywiście wszystkich naszych planów hostingowych.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że udało nam się nie tylko zwiększyć stabilność i niezawodność naszych usług, ale również przyspieszyć działanie niektórych z Waszych stron www."

Niby fajna wiadomość, tylko, że moje dwie strony zwolniły.

Pytanie, czy uwolnienie limitów procesora może nieść takie efekty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przeczytałem na swoim panelu w Atthost co następuje

,, Po kilku tygodniach testów i intensywnej pracy, mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od dnia dzisiejszego zdejmujemy limit czasu zużycia procesora (cp).

Zniesienie ograniczenia dotyczy oczywiście wszystkich naszych planów hostingowych.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że udało nam się nie tylko zwiększyć stabilność i niezawodność naszych usług, ale również przyspieszyć działanie niektórych z Waszych stron www."

Niby fajna wiadomość, tylko, że moje dwie strony zwolniły.

Pytanie, czy uwolnienie limitów procesora może nieść takie efekty ?

Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Posiadasz testy wydajności z kilku okresów? Równie dobrze może to być problem po stronie usługodawcy internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Posiadasz testy wydajności z kilku okresów? Równie dobrze może to być problem po stronie usługodawcy internetu.

 

Sprawdzam ,,organoleptycznie" - otwieram kilka innych stron i potem swoją. Wiesz, jeśli wcześniej strona wskakiwała w około 1-2 sek, a teraz nawet 4-5 sek, to uwierz mi, jest widoczna różnica. Inne porównywalne strony ładują się w 1 sekundę (na podobnym hostingu)

Gdy się otworzy to już potem chodzi bardzo dobrze. Strona jest lekka i prosta, niestety jest na razie zamknięta, wstawiam tekst.

Mnie się wydaje, że to uwolnienie procesora musi odbić się czyimś kosztem, pewnie ucierpią strony w budowie i z małym ruchem, gdy ktoś będzie chciał ją otworzyć. Ci z większym ruchem będą mieli więcej zasobów. NIC w matematyce nie ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poczułem się wywołany do tablicy :)

Zdecydowaliśmy się na zlikwidowanie limitów czasu procesora, które w naszej ofercie były od początku. Pozostałe parametry kont nie uległy zmianie, w związku z tym każdemu przysługuje identyczna ilość zasobów procesora i ramu, jak przed zmianą. Przekraczanie limitu czasu procesora dotyczyło marginalnej części naszych klientów, dlatego też uznaliśmy, że są nie potrzebne i nie będziemy zaciemniać naszej oferty. Nigdy też za przekroczenie tego limitu nie blokowaliśmy kont, dlatego też nie można powiedzieć, że teraz duże strony mogą "jeździć" po procesorach jak chcą. Średnie obciążenie serwerów nie wzrosło, staramy się zawsze mieć duży zapas mocy na każdym serwerze.

Autora wątku proszę o kontakt mailowy - zbadamy sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

To jak w takim razie rozwiązujecie problem "noisy neighbor"? Jak trafię na serwer na którym ktoś wysyca 99% CPU to moje procesy będą musiały zadowolić się 1%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem nie istnieje. Mówimy tu o wykorzystaniu rdzenia procesora, a nie procesora. Dzisiejsze serwery maja często wiecej niż jeden procesor, dodatkowo procesory maja wiele rdzeni. Dodatkowo, mamy wewnętrzna politykę która zakłada rozłożenie obciążenia tak aby zawsze określona moc serwera była dostępna dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie używamy direct admina. Sami tworzymy i rozwijamy własny, autorski panel administracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

To trochę wprowadzacie w błąd pisząc: "od dnia dzisiejszego zdejmujemy limit czasu procesora (cp)". Albo zdejmujecie, albo nie zdejmujecie. Nigdzie w Waszym oświadczeniu nie ma ani słowa o "rdzeniu procesora", oraz że klienci mają jakieś ograniczenia związane z wykorzystaniem ilości rdzeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdzie nie wprowadzamy w błąd, komunikat jest bardzo precyzyjny i zrozumiały dla naszych klientów, a do takowych był skierowany.

Do tej pory były dwa limity - jeden - dopuszczalne obciążenie rdzenia procesora, drugi - limit czasu procesora (cp), kóry określał przez ile czasu w ciągu doby klient mógł wykorzystać 100% rdzenia procesora.

Pierwszy był traktowany jako parametr bezpieczeństwa, który miał zapewnić odpowiednie współużytkowanie zasobów serwera i pilnować żeby każdy z klientów miał zapewnioną odpowiednią moc serwera, drugi natomiast był faktycznym ograniczeniem konta, które trzeba było pilnować aby nie przekroczyć.

Zdjęliśmy limit czasu procesora i o tym jest komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Ok. A ile corów procesora przydzielacie do pojedynczej usługi hostingowej? Nigdzie na Waszym serwisie nie widzę takiej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

fajne macie te wróć w tytule jak strona traci focus, jak takie coś się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

dzięki nie ma to jak dobrze dobrane słowa kluczowe, ja szukałem z zerowym efektem tak:
https://www.google.pl/search?q=strona+po+utracie+focus
https://www.google.pl/search?q=strona+po+utracie+focus+javascript

 

wracając do tematu, czy wasz hosting nadaje się na serwis ogłoszeniowy (w trakcie budowy)
nie wiem jak używanie przez użytkowników przekłada się na limity,
wydaje mi się że akurat limit procesora jest mniej istotny, a istotniejsze są te:

Ilość interpretatorów PHP: 6/10/14/20

Jednocześnie otwarte połączenia MySQL / użytkownik bazy: 30
Dobowy limit wiadomości dla funkcji mail z PHP: 500

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, napisałem dość długi post, jednak w między czasie zostałem wylogowany i straciłem to co pisałem..

Tak więc - wracając do tematu - oczywiście zapraszamy.

Limitem ilości połączeń z bazą bym się nie przejmował - jeśli serwis jest poprawnie zbudowany, jest to na prawdę duży limit i pracują na takich ustawieniach nawet bardzo duże serwisy które korzystają z naszego hostingu dedykowanego na dedykowanych maszynach.

Limit wiadomości email - mocno sugerujemy korzystanie z smtp zamiast funkcji mail. Tam limit wynosi 1000 wiadomośći / doba. Ale jeśli nie są to newslettery - zawsze bezpłatnie zwiększamy w razie potrzeby. W przypadku dostania się jakiegoś syfu na konto - spam jest wysyłany w 99% przez funkcję mail, rzadko wyłuska sobie dane do smtp i przez niego będzie słał spam z serwera, więc bezpieczniej jest mieć po prostu funkcję mail z php wyłączoną.

Jedynym faktycznym limitem mogą być procesy PHP. Jednak jeśli serwis jest w budowie - nie ma czym się przejmować. Jeśli serwis zyska większy ruch i aktualne limity przestaną wystarczać, zawsze można zmienić pakiet bądź szukać innych rozwiązań np - cache dla strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

jaka jest wasza polityka bezpieczeństwa gdy serwis przekracza limity:
1. informacja do użytkownika z propozycją zmiany limitu i informacją o optymalicacji strony i blokadzie w najbliższej przyszłości

2. natychmiastowa blokada konta przekraczającego limity

3. odrzucanie nadmiarowych połączeń, które wygenerują na stronie błąd przekroczenia zasobów

 

poprzez cache rozumiesz serwis typu cloudflare czy https://gagor.pl/2011/11/porownanie-optymalizatorow-php-eaccelerator-php-apc-xcache/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje możliwość przekroczenia parametrów konta, tak więc w przypadku dobicia do limitu - w zależności od tego co to bedzie za limit - strony na koncie spowolnią bądź nie bedzie możliwe przyjęcie nowego połączenia.

Mówiąc o cache miałem na myśli tak na prawdę rożnego rodzaju wtyczki do systemów cms które generują zwykle statyczne obiekty bądź całe strony, które nie wymagają dużego nakładu mocy serwera. Często prawidłowe zainstalowanie i mądre skonfigurowanie wtyczki może dać ogromne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×