Skocz do zawartości
mk27

Hosting dla dwóch projektów

Polecane posty

Mam jeden już działający projekt (ok. 2k uu/dzień), który spokojnie mógłby być dwa razy taki, ale wstrzymuję się z większym marketingiem bo... Shared z którego korzystam po prostu nie wyrabia i mimo wielu prób optymalizacji przy większym ruchu wypluwa 503. Planuję także otwarcie drugiego, większego portalu i szukam po prostu hostingu dla dwóch takich projektów.

 

Wstępnie zastanawiam się nad jchost (widziałem tam bloga na wordpressie, ok. 2,5mln UU/msc), lecz trochę obawiam się transferu w takim przypadku i konieczności sporządzenia jakiejś umowy extra.

 

Co myślicie o jakimś vpsie na początek z możliwością przeniesienia tego w przyszłości na wyższy plan/dedyk? Dostanę coś w rozsądnej cenie z jakimś panelem umożliwiającym automatyczną konfiguracje? Jestem laikiem wsprawach sererowych, a na ten moment nie stać mnie na to, żeby zlecić to zadanie komuś. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden już działający projekt (ok. 2k uu/dzień), który spokojnie mógłby być dwa razy taki, ale wstrzymuję się z większym marketingiem bo... Shared z którego korzystam po prostu nie wyrabia i mimo wielu prób optymalizacji przy większym ruchu wypluwa 503. Planuję także otwarcie drugiego, większego portalu i szukam po prostu hostingu dla dwóch takich projektów.

 

Wstępnie zastanawiam się nad jchost (widziałem tam bloga na wordpressie, ok. 2,5mln UU/msc), lecz trochę obawiam się transferu w takim przypadku i konieczności sporządzenia jakiejś umowy extra.

 

Co myślicie o jakimś vpsie na początek z możliwością przeniesienia tego w przyszłości na wyższy plan/dedyk? Dostanę coś w rozsądnej cenie z jakimś panelem umożliwiającym automatyczną konfiguracje? Jestem laikiem wsprawach sererowych, a na ten moment nie stać mnie na to, żeby zlecić to zadanie komuś. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

 

Główne pytanie to ile chcesz przeznaczyć z podziałem: miesięcznie / za rok z góry. Podejrzewam że łatwiej będzie usługodawcom coś zaproponować.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting dedykowany (VPS + Panel + administracja).

 

Gdzie znajdę takie coś?

 

 

Główne pytanie to ile chcesz przeznaczyć z podziałem: miesięcznie / za rok z góry. Podejrzewam że łatwiej będzie usługodawcom coś zaproponować.

 

Póki co chciałbym się zamknąć w 50zł/msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting dedykowany (VPS + Panel + administracja).

 

 

 

Gdzie znajdę takie coś?

 

 

Póki co chciałbym się zamknąć w 50zł/msc

 

To raczej będzie za mało dla rozwiązania podanego wyżej ale może ktoś się znajdzie. Również możesz celować w super hiper usługi z gumy co rosną z zasobami jak ciasto na drożdżach tyle że skasują ciebie dodatkowo za ten przyrost. Co do transferu o którym wspomniałeś zawsze masz opcje zmiany pakietu na większy ale to ty powinieneś wiedzieć ile transferu zużywasz obecnie. Niestety tak to jest że czasem ciężko jest coś idealnie dopasować zwłaszcza kiedy oczekujesz dobrej wydajności za niekoniecznie dużą kwotę.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługi skalowane jakoś do mnie nie przemawiają. Na ten moment rozważam MyDevil/JcHost, ewentualnie z czasem przeniósłbym się gdzieś indziej mając już większy budżet. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą znam i nie uważam by tworzyli złe usługi a nawet prywatnie są faworytami za sposób i kierunek rozwoju firmy. Tej drugiej nie znam więc nie mogę się wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą znam i nie uważam by tworzyli złe usługi a nawet prywatnie są faworytami za sposób i kierunek rozwoju firmy. Tej drugiej nie znam więc nie mogę się wypowiadać.

 

Dzięki za pomoc, wezmę to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Budżet raczej per strona byś musiał taki zrobić czyli 100zł / mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet raczej per strona byś musiał taki zrobić czyli 100zł / mc.

 

Nad czym wówczas powinienem się pochylić uwzględniając ww. wymagania?

Edytowano przez mk27 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Nad czym wówczas powinienem się pochylić uwzględniając ww. wymagania?

 

Przy hostingu dedykowanym 50zł to kompletne minimum na bardzo podstawowy serwer. Jak sobie zerkniesz przykładowo na tą ofertę: https://hitme.pl/hosting-vps/ to zobaczysz cennik. Od 49zł w górę gdzie ten najtańszy to kompletne minimum żeby wszystko działało. Dla Ciebie bym widział ofertę VPS-DA2 w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×