Skocz do zawartości
varez

Wyciek maili z WHT?

Polecane posty

Siemka,

 

Dostałem 15 sierpnia spam. Spamu nie lubię, ze spamem walczę. Moją skuteczną metodą jest zakładanie nowego aliasu (własna domena) dla każdego serwisu w którym się rejestruję. Takich domen też mam kilka.

 

No i dostałem ten spam, wysłany z serwerów home.pl (czemu masowy spam zawsze jest z home?) na akurat domenę i akurat alias, który użyłem do rejestracji na WHT te 10 lat temu czy ile to już minęło.

 

Jedynie co "ratuje" WHT to fakt, że alias akurat był mało wymyślny i był po prostu `wht@domena` (zazwyczaj komplikuję aliasy, żeby nie dało się ich zgadnąć, nawet jeżeli ktoś wie na jakim serwisie się rejestrowałem, np. dla pyszne.pl jest to "pyszny.varez").

 

Spam po polsku, widać więc, że targetowany na polską bazę (a domena jest w eu, nie ma polskich słów, przekierowuje na imie-nazwisko.net, ale tamta strona jest po angielsku z `html lang=en`).

 

Przypadek? No nie sądzę :) Ale też nie oskarżam.

 

Wobec tego składam zapytanie o oficjalną odpowiedź na temat tego czy coś z wht wyciekło? Teraz albo w ostatnich 10 latach (bo po wycieku z last.fm czekałem pół roku na pierwszy spam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Możesz zdradzić tytuł/treść spamu? To łatwiej byłoby zweryfikować czy też ktoś coś podobnego dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Oj mam firmowego maila, którego znają w zasadzie tylko ludzie z biura i spam schodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj mam firmowego maila, którego znają w zasadzie tylko ludzie z biura i spam schodzi :)

 

Spoko, ale co innego jest mieć maila, którego zna X ludzi, a co innego mieć X maili, które zna tylko jedna osoba :)

 

 

Od: Herman <herman@ld.home.pl>

 

Tytuł: Lottopark.pl - Twoje lotto online

 

Witaj Wht.

Kiedy ostatnio zdarzyło Ci się grać w lotto? Wychodząc naprzeciw sugestii klientów, stworzyliśmy możliwość zakupu kuponów przez internet. Od dzisiaj nie masz obowiązku wychodzić z domu! Wystarczy, że skopiujesz link do przeglądarki hxxp://www.super-kumulacje.com i dokonasz rejestracji. Na naszej stronie zyskasz możliwość także sprawdzić wyniki poszczególnych loterii.

 

--

Z wyrazami szacunku,

Herman

 

Link wyciąłem ja i http zastąpiłem hxxp, jakby ktoś miał wątpliwości.

 

PS. Domena obsługiwana przez Google Apps, więc wiadomość trafiła do SPAMu oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila o identycznym temacie (treść się nieco różni - inny url), wysłany z serwera

cloudserver042469.home.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Dostałem jednego spam maila, ale całkowicie co innego, być może na spamskrzynce o2 wyleciał, chociaż na drugiej spamskrzynce mam tego lotto dość sporo, także chyba przypadek że akurat dostałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przed chwilą otrzymałem spam-maila z jakąś ofertą lotto czy innego badziewia. Domena design39.pl która jest utrzymywana na home.pl. Pilnuję prywatnego maila jak tylko mogę, nie podaję go pod śmieciowe usługi, jakieś fora, downloadery etc. W zasadzie maila znają tylko boty firm telekomunikacyjnych, hostingowych etc które przysyłają comiesięczne faktury. Żaden Michau Siwek-Sriwek z lotto extra potencja nie ma prawa znać tego maila. na WHT mam podanego maila prywatnego. Chyba popełniłem tutaj błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymałem spam-maila z jakąś ofertą lotto czy innego badziewia. Domena design39.pl która jest utrzymywana na home.pl. Pilnuję prywatnego maila jak tylko mogę, nie podaję go pod śmieciowe usługi, jakieś fora, downloadery etc. W zasadzie maila znają tylko boty firm telekomunikacyjnych, hostingowych etc które przysyłają comiesięczne faktury. Żaden Michau Siwek-Sriwek z lotto extra potencja nie ma prawa znać tego maila. na WHT mam podanego maila prywatnego. Chyba popełniłem tutaj błąd...

Ciekawie, ale myśle że posądzanie wht o coś takiego jest po prostu słabe. Co wht ma z jakimś tam lotto ;) Ja osobiście czy to na profil firmowy czy prywatny czegoś takiego nie dostałem i nie dostanę bo taki syf to z automatu nasza brama wytnie.

Przeanalizuj dokładnie gdzie umieściłeś swojego maila i na ile jest prawdopodobne ,że ktoś mógł go że tak to powiem "sprzedać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ciekawie, ale myśle że posądzanie wht o coś takiego jest po prostu słabe. Co wht ma z jakimś tam lotto ;) Ja osobiście czy to na profil firmowy czy prywatny czegoś takiego nie dostałem i nie dostanę bo taki syf to z automatu nasza brama wytnie.

Przeanalizuj dokładnie gdzie umieściłeś swojego maila i na ile jest prawdopodobne ,że ktoś mógł go że tak to powiem "sprzedać"

 

I historię domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Numer komórki to wiem że mają przehandlowane wszyscy - mbank, orange, alior, te-mobil etc. Dotąd na ten adres mailowy przyszedł tylko raz spam w wyniku wycieku OVH/hubiC ale to było dość dawno i była to jednorazowa akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Numer komórki to wiem że mają przehandlowane wszyscy - mbank, orange, alior, te-mobil etc. Dotąd na ten adres mailowy przyszedł tylko raz spam w wyniku wycieku OVH/hubiC ale to było dość dawno i była to jednorazowa akcja.

 

Pff. Ja dostawałem SMSy z serwisu skody że moje auto jest gotowe do odbioru w Poznaniu (na telefon prywatny używany X lat). W sumie nie wiedziałem że mam jakiś samochód :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer komórki to wiem że mają przehandlowane wszyscy - mbank, orange, alior, te-mobil etc. Dotąd na ten adres mailowy przyszedł tylko raz spam w wyniku wycieku OVH/hubiC ale to było dość dawno i była to jednorazowa akcja.

Raczej nie jednorazowa bo pewnie baza lata do dziś po sieci. Podchodząc czysto teoretycznie wystarczy że jedna osoba na większym forum rzuci hasło że jest coś za darmo (hubic) sprawi że automatycznie ileś procent czytających ten watek skorzysta z tej darmowej oferty. Stosunek powielonych adresów email jest adekwatny do ilości osób ,które skorzystały. Więc obstawiam że dotyczy to wycieku a czy konkretnie z ovh to tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jednorazowo poleciał spam po aferze z huibC. Nawet o tym pisali chyba tu na WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowo poleciał spam po aferze z huibC. Nawet o tym pisali chyba tu na WHT.

 

Możliwe że jednorazowo ale "pizdusie" co chcą zarobić kokosy wysyłając spam rodzą się niestety sami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×