Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć,

Mam pomysł na otwarcie własnej firmy hostingowej. Mam zabezpieczone odpowiednie fundusze pozwalające na dwu roczne utrzymanie serwerów i obsługi bez żadnych przychodów. Mam jendak pytanie - czy warto od razu zainwestować te pieniądze czy lepiej zakupić serwer reseller i od tego zacząć swoją przygodę z oferowaniem usług hostingowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

To zależy ile osób planujesz mieć, jakie przychody, jakie działania marketingowe/strategie obierzesz, itp. Nikt tu nie ma szklanej kuli i nie powie Ci czy kombi czy smart się bardziej sprawdzi w "jeżdżeniu po drogach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nawet od VPSa możesz zacząć. Bylebyś miał klientów na to. Ty jesteś szefem i ty musisz robić symulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te dwa lata na rozszerzenie działalności tobie wystarczą, no chyba, że masz zaplecze marketingowe jak ma Zenbox.

Ostatnio dużo jest firm lub firemek do sprzedaży, bardzo ciężko wyżyć w tym biznesie i przy takich cenach, zanim dojdziesz do swojej marki i zaczniesz Ty klientom sugerować ceny, miną wieki i kupa pieniędzy wtopionych w biznes.

 

Zacznij od zwykłego resellera, ale nie licz na to, że po dwóch latach usiądziesz spokojnie w fotelu z piwem, szczególnie jak wybierzesz słabego resellera, klienci Ciebie zjedzą na śniadanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pomysł na otwarcie własnej firmy hostingowej. Mam zabezpieczone odpowiednie fundusze pozwalające na dwu roczne utrzymanie serwerów i obsługi bez żadnych przychodów. Mam jendak pytanie - czy warto od razu zainwestować te pieniądze czy lepiej zakupić serwer reseller i od tego zacząć swoją przygodę z oferowaniem usług hostingowych?

Koszta związane z serwerami to zaledwie 10% całego zamieszania ponieważ przed tobą pojawią się wyzwania takie jak wejście na rynek. A to będzie bolesne ponieważ działa to na zasadzie huśtawki, raz na górze , raz na dole. Inaczej wygląda temat gdy tworzysz strony internetowe lub twój jakiś tam biznes wymaga utrzymania serwerów a hosting to dodatek. W takim przypadku szanse są większe.

Pójście w usługi typu VPS jak proponują tu inni powiedzmy sobie szczerze że będziesz potrzebował stalowych nerwów bo dzieciaki nie dadzą tobie spokoju.

Patrząc jednak z innej strony zawsze możesz wystartować z czymś małym ale i unikalnym. Nie powielaj usług bo jest tego tyle że klient nie trafi do ciebie tylko do bardziej znanej marki, więc takie rozwiązanie to żadne rozwiązanie.

Nikt tobie nie napisze planu od a do z ,że powinieneś zrobić tak i tak by się udało. Z mojej strony życzę jak najlepiej ale pamiętaj że do tych początkowych procentów wymagana jest wiedza i tylko ona pozwoli tobie na odpowiedni ruch na rynku.

Było naprawdę wiele fajnych firm, ileś procent działało z dotacji unijnych. Kasa się skończyła i firma się skończyła.

Znam wiele osób które kiedyś zaczynały, jedna z nich np zaczynała od jednego serwera dedykowanego utrzymywanego z kasy rodziców co dawali na studia. Dziś jest właścicielem jednej z większych firm hostingowych i jak to Irek napisał dalej nie siedzi z piwem na fotelu bo to dziwny kawałek chleba z dreszczykiem.

Musisz po prostu przewertować oferty , usiąść z kartką i wypracować to coś czego nie ma na rynku. Jednak i tak twierdzę że łatwo nie będzie ale?! może się udać!

 

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie wiem czy te dwa lata na rozszerzenie działalności tobie wystarczą, no chyba, że masz zaplecze marketingowe jak ma Zenbox.

Ostatnio dużo jest firm lub firemek do sprzedaży, bardzo ciężko wyżyć w tym biznesie i przy takich cenach, zanim dojdziesz do swojej marki i zaczniesz Ty klientom sugerować ceny, miną wieki i kupa pieniędzy wtopionych w biznes.

 

Zacznij od zwykłego resellera, ale nie licz na to, że po dwóch latach usiądziesz spokojnie w fotelu z piwem, szczególnie jak wybierzesz słabego resellera, klienci Ciebie zjedzą na śniadanie,

 

Zapomniałeś dodać że w przypadku małych firm jedna wpadka może kosztować stratą 90% klientów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałeś dodać że w przypadku małych firm jedna wpadka może kosztować stratą 90% klientów :)

 

Zgadza się, aby w ogóle wejść na rynek przy dzisiejszych cenach, trzeba dać po kosztach. Wtedy przychodzi dzieciarnia, biznesmeny z ze swoimi firemkami i każda minuta downtime to jak krach na WallStreet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pierwsze primo to trzeba mieć naprawdę dużo pieniędzy jeżeli o takim biznesie się myśli na poważnie.

Kolejna sprawa to oferta w sensie jakości i sposób jej przedstawiania. Dzisiaj kiedy firm jest sporo, większość ma podobne oferty to trzeba zachęcić klienta żeby wybrał Twoją a nie inną - podstawa to czytelna strona z konkretami, bez zbędnego lania wody.

 

Dobra oferta, dobry sposób jej przedstawienia, przyjazne traktowanie klientów, stabilne działanie usług, niezbyt nachalna reklama na kilku forach i masz szanse na to że coś Ci z tego wyjdzie konkretnego. Najlepiej unikać ofert korzystnych dla dzieciarni i ich sezonowych gigant-biznesów. Dużo się narobisz a kasy z tego będzie mało. Nastaw się na normalnego klienta, będzie go mniej ale będzie też więcej płacił. Nie nastawiaj się na korpo-klienta. O nich pomyśl później jak już będziesz miał ustabilizowana sytuację.

 

Najlepiej zacząć od resellera bądź od niewielkiego VPS z opcją szybkiej zmiany parametrów na większe. Dedyka bym nie brał - masz 99% szansy że większość jego zasobów i mocy będzie niewykorzystywana a płacić co miesiąc za to będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

duży i zbierający negatywy h88 to odpowiedni moment wejścia na rynek

twórz serwis szybko, bądź dobrym i szybkim adminem,

wykorzystaj jak najszybciej moment ucieczek z h88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach każda branza stanowi konkurencje, natomiast dobrą wiadomością jest to, że ludzi w internecie zaczyna przybywać, co raz więcej zewnętrznych firm celuje w marketing internetowy.

Wiele firm chce już mieć w posiadaniu strony i sklepy firmowe, idzie za tym serwer i domena.

 

Przede wszystkim, ta branża to nie tylko własna strona firmowa i serwer, panele zarządzania itp, a przede wszystkim wysoka odpowiedzialność oraz umiejętności techniczne.

 

Zaczniesz osiągać rezultaty tylko wtedy, kiedy sam będzie reprezentował odpowiedni poziom umiejętności i wiedzy, inaczej zwiniesz się tak szybko, jak się pojawiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×