Skocz do zawartości

Polecane posty

Proste narzędzie Uptime Monitor z limitem do 3 serwerów, obecnie hosty sprawdzane są co minutę ale same statystyki wyświetlane co jedną godzinę jako suma w formie tabeli. Uptime Monitor powstał na bazie ogólnie dostępnego skryptu w PHP i rozwijany jest na nasze potrzeby. Jest to beta więc uwagi mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://hetrixtools.com/ jesli zrobicie to co na tej stronie to się przeniosę

Przy czym nie chodzi mi o wszystkie funkcje ale min: próba połączenia z różnych źródeł/lokalizacji i po różnych protokołach.

Nie planujemy uruchomienia kilku lokalizacji. Monitor jest skierowany do sprawdzania stron internetowych w oparciu o protokół http/s na bazie 19 kodów błędów które będą sukcesywnie rozszerzane o kolejne. Jest możliwość użycia dowolnego portu na zasadzie adresstrony:port. Tak jak zostało wspomniane , monitor będzie rozwijany tylko pod nasze potrzeby a zakres ich w stosunku do obsługi stron internetowych jest niewielki. Pozostaje jedynie uruchomienie statystyk w formie wykresu i przeniesienie ich do profilu użytkownika.

Typowy uptime monitor do usług jak serwery dedykowane czy VPS będzie również dostępny ale tylko dla naszych klientów. Pojawi się niebawem jako opcja w panelu do zarządzania tym typem usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

uzywalem do tej pory serwerstatus.pl, ale to lipa jest

strony leżą 503, a ja nic o tym nie wiem, a żadnego alarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uzywalem do tej pory serwerstatus.pl, ale to lipa jest

strony leżą 503, a ja nic o tym nie wiem, a żadnego alarmu

hej, powinieneś skontaktować się bezpośrednio z Emilem. Może istnieje jakiś problem o którym on nie wie. Pamiętaj że serwerstatus.pl jest darmowym projektem który jest rozwijany w odniesieniu do opinii samych użytkowników. Podobnie działa nasz monitor ,który jako beta wymaga kilku usprawnień również na bazie opinii użytkowników. Przeciętnie taki status beta w naszym przypadku trwa do 12 miesięcy. Taki czas pozwala na realizację i weryfikację ewentualnych niedomagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

uzywalem do tej pory serwerstatus.pl, ale to lipa jest

strony leżą 503, a ja nic o tym nie wiem, a żadnego alarmu

 

Bo nie sprawdzany jest kod odpowiedzi tylko odpowiedź samego port czyli status 0/1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×