Skocz do zawartości
Lokator

Jaki laptop [Catia V5 i Siemens NX]

Polecane posty

Cześć Wam, miał ktoś z Was do czynienia z Catia V5 i Siemens NX?

Potrzebuję dobrać sprzęt na lata pod pracę w tychże programach w jak najrozsądniejszych pieniądzach. Możecie pokierować na co zwracać uwagę?

Myśląc o komforcie pracy myślałem o ssd (system, oprogramowanie) + hdd (projekty, dane), matryca full hd matowa, 16 gb ram (ddr4 2400) i jakimś i5/i7 (tu pytanie jaki). Pomysłu na grafikę też nie mam (więc tu też pytanie jaka).

Chciałbym zweryfikować jak ważne dla tych aplikacji są:
- szybkość i ilość ramu,
- wydajność cpu i wielowątkowość/rdzeniowość,
- moc karty graficznej i ilość jej pamięci?

Proszę o konkretne wypowiedzi z uzasadnieniem, najlepiej od ludzi mających styczność z pracą w tych programach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tylko chyba już dwie firmy robią sensowne laptopy i jedna to Dell druga to Apple.

Za pewne ten soft do CAD nie jest na Mac'a więc zostaje Dell.

Tu fajna jest pod to Gama Precision: http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/precision-laptops

Jak chcesz taniej to polecam Outlet: http://outlet.euro.dell.com/Online/InventorySearch.aspx?brandid=6&c=uk&cs=ukdfb1&l=en&s=dfb&frid=152 :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o poleasingowym HP (z Quadro 2000m) albo nowym dellu, a jeżeli użytkownik będzie raczej stacjonarnie pracował i będzie chciał sprzęt nowy, ale oszczędnie to Lenovo - pytania do Was o kwestie sprzętowe w pierwszym poście, to chciałbym zweryfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupowanie poleasingowego czy to laptopa czy samochodu do firmy jako sprzętu który ma pracować to strzał w kolano ;)

Lenovo to okropna chińszczyzna, polowałem od nich na Thinkpady, ale niestety ich wykonanie jest kiepskie, a opinie jeszcze gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Della mogę się wypowiedzieć jedynie od do rej strony zarówno prywatny ( 0 problemów ) jak i firmowy pada dysk następnego dnia kurier przywozi nowy. Obydwa brane nówki dla prywatnego rozszerzyłem gwarancję.

 

Zle miałem doświadczenia własńie z lenovo. Od około 3 lat siedzę w Dellu i jedynie mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma być dla osoby prywatnej, a nie dla firmy. Ma służyć nauce oraz ewentualnej realizacji projektów z pracy w domu. Uprzedze stwierdzenia, że stacjonarna stacja lepsza - potrzebny jest laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzisz to nie wiedziałem.

Mnie wybór trochę ograniczał tym że mogłem zakupić jedynie w euro.

 

Ten vostro widzę też fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak kwestia grafiki? Generalnie nikt nie odpowiedział na moje pytania odnośnie sprzętu w praktycznym zastosowaniu, na realnych, dużych projektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mobilnymi grafikami wiesz jak jest sa bo są. Nie renderowałem filmów ani nie używałem laptopa do obrabiania grafiki.

 

W kilka nowszych tytułów sie zagrało.

Laptopa dość inyensywnie wykorzystuję cpu na poziomie 80% ramu 7G także ma co robić.

Graficznie jednak nie pomogę.

 

Laptopa używa się jak samo przeznaczenie mówi mobilnie. Od większych wydajności sa pcety ;)

 

Serio przemyśl bo za te pieniądze co utopisz w lapku złożysz naprawdę fajnego pc. Oczywiście o ile mobilność nie odgrywa znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mobilność odgrywa znaczenie, dlatego nie ma sensu poruszać tego tematu ; )

 

Chodzi mi o opinie osób, które pracowały w tych programach przy większych projektach, i orientują się na co jest największy narzut, i mają porównanie między pracą na słabszej, i na mocniejszej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mobilność odgrywa znaczenie, dlatego nie ma sensu poruszać tego tematu ; )

 

To może coś z Mini ITX? Ja rozumiem kwestię mobilności bo czasem się nie da jej przeskoczyć, ale zawsze trzeba się liczyć, że to co masz w lapku działa 3x wolniej i kosztuje 2x więcej niż to co jest w PC, i nawet najnowsze mobilne GTXy, które jako tako dorównują tym PCtowym i tak są mocno ograniczone chociażby przez zużycie prądu.

 

Ja osobiście mam prostą sprawę - mam starego netbooka (Asus EEE 1225B) do pisania kodu, pokazywania prezentacji i oglądania filmów. Nic więcej się tam nie da zrobić, ale i nic więcej nie trzeba, to ma być mobilny komputer do wpięcia gdzie trzeba, i mieści się do plecaka. Za to w domu mam mocny PC, na którym nie straszna czy to obróbka filmów czy pocinanie w gry po godzinach.

 

Nigdy bym nie zamienił tego setupu na 2w1 w postaci pojedynczego laptopa. Laptopy są w porządku jak trzeba mobilności, ale jakiś rendering, obróbka wideo czy zaawansowana grafika - nie pakuj się, utopisz kasę, a wydajności zadowalającej i tak nie będzie. Już lepiej postawić normalnego PCta w domu i się na zdalny pulpit z laptopa łączyć niż pracować na nim samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że się z wami zgadzam, ale ta osoba nie ma stałego miejsca zamieszkania, ciągle je zmienia, a potrzeba wydajności (chyba że się mylę i duże projekty w owych programach nie wymagają takiej mocy, dlatego też o to zapytałem w pierwszym poście ale nikt nie zweryfikował moich wątpliwości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć trzeba znać wymagania

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć trzeba znać wymagania

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

 

 

Czytałeś pierwszy post? Bo są tam odpowiedzi na te pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa tygodnie temu Lenovo ideaPad 300. Procesor Intel Core i5 szóstej generacji oferuje wyjątkową wydajność dla wymagających. Wyraziste filmy. Szybsza praca. Więcej możliwości w grach. To wszystko dzięki procesorom Intel Core i5, które wznoszą wydajność komputerów na niespotykany poziom. Wbudowana technologia Intel Turbo Boost automatycznie zwiększa moc w razie potrzeby. Dzięki wbudowanej grafice Iris możesz oglądać filmy na wielu ekranach w rozdzielczości 4K, tworzyć niezwykłe prace graficzne o wiele szybciej oraz płynnie grać w najnowsze gry z górnej półki. Ekran nabiera prawdziwego życia, jak w realnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×