Skocz do zawartości
vteku

SMS premium bez żadnych rozliczeń (dochód bliski zera)

Polecane posty

Witam,

mam 18 lat i prowadzę serwer jak i jego stronę w pewnej grze. Opłaty miesięczne za to wszystko mieszczą się w 50zł, więc niewiele jednak jest to dla mnie zbyteczny wydatek. Chciałbym wprowadzić usługi VIP za SMS które pomogłyby lub sfinansowały serwer jak i stronę. Do tej pory korzystałem z portfela SMS w hostingu serwera, jednak w ten sposób opłacam tylko serwer a nie stronę.

Jaki serwis SMS Premium byłby najlepszy w celu opłacenia tych dwóch rzeczy? "Dochód" o którym tu mówimy nie przekroczyłby pewnie ani 100zł miesięcznie, więc szkoda mi czasu na zabawy w jakieś umowy, rozliczenia itd. bo to przecież śmieszne pieniądze, nic na tym nie zarobię ani nie chcę - jedyny cel to by serwer utrzymywał się na własną rękę.

 

Czy w takim przypadku mogę bez obaw skorzystać z usług jakiegoś np. microsms.pl bądź simpay? Czy może lepiej skorzystać z czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowy będą zawsze potrzebne - w przypadku płatności będą to pewnie umowy o dzieło.

Nie da się inaczej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale gdy bede np uzywal takiego serwisu jak microsms to czy muszę się jakoś martwić o aspekty prawne przy takich zerowych "dochodach"? I który serwis SMS byłby najlepszy w takim celu, z normalnymi stawkami i wypłatami a nie dostosowanymi pod firmy które zarabiają 50 tysięcy miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to korzystanie z API hostingu do płatności SMS w celu zasilania wirtualnego portfela. Wtedy nie martwisz się umowami a serwer na siebie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też robiłem, ale wtedy tych pieniędzy nie mogę wykorzystać do opłacenia strony, która też swoje kosztuje. Zbierając pieniądze niezależnie od hostingu serwera/strony mógłbym opłacać oba jednocześnie a nawet w przyszłości jakieś inne rzeczy.

 

W simpay z tego co widzę prowizja wynosi 50% (z smsa za 1zł otrzymuję 0.5zł netto, jednak czy będąc osobą również otrzymam te 0.5zł (bo rozumiem że podatek od tego jest już odliczony) czy jeszcze coś jest potrącone? Wypłata natychmiastowa jest od 200zł, ale co miesięczna wypłata każdej sumy też mnie zadowoli.

Edytowano przez vteku (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna firma tak o po prostu Ci nie wypłaci środków, każdy będzie wymagał weryfikacji i umów - polskie prawo.

To co napisał Suspect121 to chyba jedyny sposób aby jakoś te środki pozyskać i nimi obrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem to w MicroSMS.pl nie podaje się niczego oprócz podstawowych danych osobowych i numeru konta bankowego. Rozumiem, że np. simpay sam rozlicza klientów a microsms nie, jednak właśnie chodzi mi o to czy powinienem się tymi wszystkimi rozliczeniami martwić gdy to co zarabiam to śmieszne grosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Urzędu Skarbowego nie jest ważne, czy będziesz na tym zarabiał, czy nie, czy będzie to 50 groszy, czy 500 zł. Ważne jest, czy z dochodu zapłaciłeś podatek. Jeżeli jesteś pełnoletni (lub na rodzica) zainteresuj się poważnym partnerem, typu Homepay.pl, gdzie dostajesz jasną, pisemną umowę oraz na koniec roku PIT do rozliczenia.

 

Uwierz mi, wiem co mówię - miałem z tego tytułu wszczęte postępowanie przez Urząd Skarbowy, a wtedy przetrzepują Wszystkie Twoje konta bankowe i historie do 5 lat wstecz i wszystko musisz im wyjaśniać. A dochód nie był jakiś wysoki (poniżej, maksymalnie w granicach 1 tyś). I to mimo, że miałem dopełnione wszelkie formalności. Na szczęście kontrola zakończyła się pozytywnie dla mnie.

 

Dlatego zawsze przestrzegam osoby, który chcą pójść "na łatwiznę", bez żadnych umów. Z tym nie ma żartów.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Naprawdę chcesz sobie za 100zł miesięcznie narobić problemów ze skarbówką? Dostaniesz pita, rozliczysz go i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz serwis nie wymaga żadnych umów.

Oferujemy rozliczanie na podstawie zwykłego rachunku, faktury VAT lub jeśli będziesz chciał, umowę o dzieło.

Wystarczy jedynie przejść w naszym serwisie proces weryfikacji danych i możesz zacząć działać :)

Próg do wypłaty to 100zł.

 

W razie większej ilości pytań, zapraszamy do kontaktu:

email: wspolpraca@icash.pl
telefon: 572 976 807
skype: admin_106333
GG: 60977215

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×