Skocz do zawartości
Gość

Serwer MySQL gdzie?

Polecane posty

Gość

Witam.

 

Zastanawiam się nad przeniesieniem lokalnej bazy danych (Faktura Small Business Handel) na zdalny serwer.

Mógłbym wykorzystać do tego mój serwer hostingowy (nazwa.pl)... ale jestem w trakcie poszukiwania zamiennika.

 

Chyba, że lepiej brać coś bezpieczniejszego co jest nastawione na taką usługę. Jakaś chmura z replikacją itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przeniesieniem lokalnej bazy danych na zdalny serwer.

Przenieść, to się możesz na dziesiątki VPS, serwerów dedykowanych lub nawet dedykowanych usług MySQL... Ale ale najpierw musisz zastanowić się nad biznesowym uzasadnieniem takich działań.

 

Zadaj sobie pytanie "Po co mi to" oraz jakie mam alternatywy, a tych jest też sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualnie baza działa na lapku który ledwo już ciągnie.

W biurze jest drugi laptop a wszystko to lata po wifi. Z domowego biura również mam zdalny dostęp do bazy i musi tak pozostać dlatego myślę o zdalnej bazie.

Wiem, że mogę wziąć zwykłego VPS tylko pod bazę. Ale czy ta hostingowa baza z nazwa.pl nie wystarczy?

 

 

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na nazwa.pl może być limit typu max zapytań na godzinę (nie wiem na 100% - do potwierdzenia).

 

Podobne rozwiązanie zrealizowaliśmy ostatnio dla pewnej uczelni - zdalnie na VPS baza danych pod program zarządzania studentami a wszystko dostępne przez VPN z kilkunastu komputerów klienckich. Standardowo backup całego VPS + dodatkowo same zrzuty SQL co 2 godziny. Dodatkowo jak wspomniał MateuszCODE przypilnować aby nie było nic poza MySQL i SSH (czyli żadne apache2, exim, dovecot itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta hostingowa baza z nazwa.pl nie wystarczy?

 

 

Ludzie zacznijcie zastanawiać się nad swoimi pytaniami, bo :wacko: ...

Wystarczy DO CZEGO ?

 

Szacowany RUCH w tym ilość jednoczesnych połączeń nazwa.pl je limituje i połączenia jak dobrze pamiętam na godzinę

Szacowana wielkość bazy danych

Dopuszczalna zwłoka w szybkość odpowiedzi im dalej baza tym większe czasy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×