Skocz do zawartości
RobRoy

Gdzie migrować z Proxmox (7LXC+10KVM)

Polecane posty

Witam,

 

Mam dedyka w OVH (SYS AMD Opteron 4334 6c/6t 3.1 GHz/3.5 GHz 32GB DDR3 ECC 1600 MHz SoftRaid 2x3TB SATA za €43.05) na którym zainstalowałem Proxmox z RAID i tam trzymam virtualki (obecnie 7 lxc i 10 kvm). Kilka z tych kvm mozna byloby przerobic do lxc czy do openvz, to nie problem, bo chyba tylko na dwoch czy trzech siedzi winda a do reszty nie potrzebuje GUI.

 

Większość VM ma po dwa interfejsy sieciowe i wlasny publiczny IP (14szt.) od OVH oraz prywatny klasy C do komunikacji z innymi VM

 

Od trzech czy czterech miesięcy, praktycznie każdego niedzielnego popołudnia odnajduję niektóre z tych KVM właśnie po restarcie i w trybie read only a z tego powodu serwisy (httpd czy dns) nie startują. Potem muszę odtwarzać te vm z backupów, co zajmuje kupę czasu. Niestety nie mam pojęcia dlaczego te KVM się restartują i nie wiem czy to wina Proxmoxa czy OVH - ale pomyślałem, żeby może gdzieś migrować.Na support OVH, to nie ma co liczyć z rozwiazniem tego problemu, a ja nie potrafię ustalić powodu.

 

Czy macie jakiś pomysł - gdzie mógłbym się przenieść - inny dedyk w podobnej cenie? inny hypervisor z kvm? a moze jakis public cloud? Lokalizacja nie gra większej roli, ale zasoby chciałbym takie same lub podobne, żeby to działało. No i oczywiście koszty chciałbym zachować podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży po stronie OVH. Sami korzystamy z proxmox od kilku lat i ma on swoje wzloty i upadki jednak proponuję przeanalizować dokładnie logi ponieważ migracja tego typu nie będzie należała do przyjemnych, zwłaszcza że może z samym znalezieniem serwera nie będzie problemu natomiast adresy IP to jest dodatkowy koszt. Co do wsparcia technicznego skoro serwer sam w sobie nie wykazuje błędów jako urządzenie nie możesz liczyć że ktoś tobie rozwiąże problem natury konfiguracji proxmox. OVH wydzierżawia tobie serwer i tyle, nie oprogramowanie i jego konfigurację która zaraz po zainstalowaniu jest konfiguracją wstępną. Bardzo ostrożnie podchodź do tematu przenosin bo jak na początku wspomniałem jest bolesna i możesz zamienić na coś znacznie gorszego. Może załóż wątek by ktos ci to przejrzał na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×