Skocz do zawartości
Maliky

[wirtualny]strona-wizytówka

Polecane posty

Witam,

Z góry zaznaczam, że jestem tu nowy. Regulamin przeczytałem, ale jeśli gdzieś mi coś umknęło to z góry przepraszam za uchybienia.

Chciałem zasięgnąć Waszej rady na temat hostingu. Strona, nad którą pracuję jest dla organizacji pozarządowej. Nie jest to jakiś super poważny temat, ja dopiero zaczynam swoją przygodę ze stawianiem stron, ale wybór odpowiedniego hostingu pozwoli mi uniknąć wielu problemów w przyszłości. Dodam, chociaż może to nie jest istotne, że strona będzie tworzona według szablonu WordPress (szablon premium/płatny).

Strona ma mieć charakter reprezentacyjny. Lwią część contentu będzie można znaleźć na wszelkiego rodzaju mediach społecznościowych. Strona ma być głównie wizytówką, na której będzie można znaleźć również ofertę dla potencjalnych sponsorów i partnerów. Póki co nie spodziewamy się dużej ilości wejść, jednak te wakacje będą prężnym okresem, więc chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której nastąpiłoby jakiegoś rodzaju przeładowanie. Ważnym punktem jest też usługa e-mail - będzie to główne narzędzie do kontaktu z klientami, zależy nam, żeby było niezawodne (początkowo brałem pod uwagę hosting na OVH, ale wiele z opinii negatywnie oceniało właśnie e-mail... ktoś jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć?). W dodatku będzie tam sporo zdjęć, z krótkimi artykułami, jednak nic dużego (czy w tym wypadku ilość SQL ma znaczenie?).

Generalnie nie proszę o wynalezienie dopasowanej oferty (chociaż, jeśli ktoś ma czas i chęci to będę bardzo wdzięczny), raczej o wskazówki, która firma Waszym zdaniem idealnie spełnia te mikro-kryteria, które podałem wyżej. Jestem świadom, że żadna firma nie jest pozbawiona pewnych minusów, jednak liczę, że uda się znaleźć coś odpowiedniego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sohost.pl

Sprawdź naszą ofertę na https://sohost.pl :)

Dzięki dyskom SSD Twoje zdjęcia będą wczytywać się dużo szybciej niż na zwykłym hostingu!

 

Każdy pakiet zawiera:

  • Nielimitowany transfer
  • Lokalizacja: Polska
  • DirectAdmin PL
  • PHP 5.3/5.4/5.6/7.0/7.1
  • Certyfikat SSL (Let's Encrypt)
  • Autoinstalator popularnych CMS'ów (W tym wordpress :) )
  • Backup co 24 godziny
  • Płatność: SMS / Przelewy24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą hostingu www - https://slotex.pl/oferta/hosting-www

Pakiet Basic powinien w zupełności wystarczyć.

 

Do jutra trwa promocja, dzięki której możesz kupić wybrany pakiet na rok za połowę ceny, podając przy składaniu zamówienia kod rabatowy: WWW-TANIEJ

 

Dodam, że konta wyposażone są w WAF (Web Application Firewall), który może być istotny, szczególnie w przypadku stosowania skryptów typu Wordpress. Jeżeli pojawi się jakaś podatność, a klient nie zdąży samodzielnie dokonać aktualizacji, WAF może ochronić przed ewentualnymi skutkami takiego ataku.

 

Hosting WWW działa na serwerach w polskiej lokalizacji. Używamy wyłącznie dysków SSD zarówno pod pliki jak i bazy danych.

 

Duży wybór kanałów płatności: SMS, IVR, przelewy online, karta płatnicza, PayPal, paysafecard.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas: http://swhosting.pl/hosting/

Odnośnie poczty - u nas masz możliwość wykupienia dedykowanego adresu IP, który używany jest również do wysyłki maili.

Dlatego nikt inny nie ma wpływu na reputację Twojego adresu IP.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko reklamy, a ogólnie nikt Ci na pytania nie odpowiedział.

 

1) W bazie danych trzymane głównie teksty. Jak bardzo rozrośnie Ci się baza, trudno powiedzieć, ale podpowiem Ci, że bardzo rzadko się zdarza, żeby to baza zapchała miejsce. Kilkaset MB czy kilka GB to w dla bazy naprawdę dużo.

2) Zdjęcia, filmy itp nie są trzymane w bazie, a jeśli będziesz ich trochę miał to one będą głównie pożerały przestrzeń dyskową.

3) Bez oszacowania zapotrzebowania na dysk, transferu, liczby wejść, nikt ci konkretnej oferty z gwarancją nie wybierze, bo niby z czego? Rozumiem, ze sam tych danych nie masz, ale niestety. Bez tego nie ma szacowania.

4) Nie radzę wybierać hosting po samych opiniach i propozycjach. Testy, testy, testy

5) Email. Żeby emaile dobrze działały, musi działać serwer. To oczywiste, ale i proste do spełnienia, bo dobre hostingi to spełniają. Awarie się zdarzają, ale to trudno przewidzieć. Żeby emaile dobrze Ci przychodziły musi być dobry filtr antyspamowy - to już trudniej oszacować, ale i tak większość ma podobne. Żeby Ci emaile dobrze wychodziły to szukaj hostingu który daje dedykowany adres IP nie będący na listach antyspamowych, z możliwością ustawienia revDNS i najlepiej jeszcze DKIM/DMARC. Wtedy masz w miarę solidną gwarancję, że Twoje emaile będą dobrze oceniane i nie trafią do SPAMu.

 

I wielki finał:

Jak nie znasz swoich potrzeb to możesz użyć dość modnego ostatnio hostingu dedykowanego i skalowalnego. Taki hosting daje Ci pewny gwarantowany zasób i dodatkowo automatycznie (lub z niewielką pomocą) zwiększy potrzebne zasoby jeśli strona tego wymaga. W Polsce znam dwa takie: Webh i dhosting.

 

Alternatywą jest użycie zwykłego hostingu, nawet w najmniejszej opcji, a jak się okaże za mały to zwiększanie na coraz wyższe. Zawsze możesz przed zakupem upewnić się co robią jak przekraczasz zasoby, zazwyczaj powinni po prostu przykręcić śrubę i skontaktować się Tobą co robić (domyślnie przechodzisz na wyższy pakiet)

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×