Skocz do zawartości
eKodzik

Problem z PDNS + Power Admin

Polecane posty

Witam,

 

Mam duży problem z Power DNS, a dokładnie nie potrafię go zlokalizować - a wydawać się może że bardzo dobrze sobie do tej pory radziłem, gdyż przeprowadziłem kilkadziesiąt instalacji i konfiguracji PDNS + Power Admin dla własnych serwerów nazw.

Instalację przeprowadziłem na serwerze https://www.arubacloud.pl/ w tej najtańszej wersji bo tak naprawdę dla serwerów nazw nie musza być to super maszyny - pierwszy raz oczywiście korzystam też z tej firmy i chcę sprawdzić jak całość wygląda.

Użyty system to Centos 7.X
Natomiast Instalację przeprowadzałem tak naprawdę kierując się tym rozwiązaniem (również wieloma innymi bo pierwszy raz walczę z tym kilka dni i naprawdę już ręce mi opadają):
https://www.linuxhelp.com/how-to-install-and-configure-powerdns/

Przykładowa domena w strefie przetestowana na intoDNS: https://intodns.com/panelserwer.pl

Proszę o każdą cenną wskazówkę, bo naprawdę nie potrafię powiedzieć co jest nie tak - jeżeli będą potrzebne jakieś dokładniejsze informacje piszcie.

---
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Edytowano przez eKodzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór VPS-a czy serwera dedykowanego niema wpływu na działanie Power DNS + Power Admin. Sprawdzając strefę dla domeny która podałes jasno wynika że domena nie posiada rekordów NS które wskazałeś:

 

ns2.plusdns.pl. ['195.181.222.76']

ns1.plusdns.pl. ['195.181.222.76']

 

Jedynie Bhubaneswar w Indiach odpowiedziały że taki rekord istniej. Stawianie DNS na bazie jednego adresu IP mija się z celem. Czyli albo wprowadziłeś jakieś zmiany w trakcie gdy generowana była strefa albo wysypała się Tobie konfiguracja dla plusdns.pl który stanowi główny człon twojego serwera nazw dla domeny panelserwer.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To że DNS-y stoją na jednym IP to tylko kwestia testów, jestem świadomy tego że opieranie tego rozwiązania na jednym IP jest dla poważnych spraw wręcz łamaniem pewnych zasad stabilności całej struktury.

Natomiast co do Instalacji, przeprowadzałem Ją nawet kilka razy nawet na czysto, teraz postanowiłem postawić wszystko na Nginx server według tego rozwiązania z dokładnym przebiegiem: [link] i nic, więc pytanie czy mogą to być jakieś zablokowane porty? chodź sam już nie mam pojęcia, robiłem to wielokrotnie ale coś blokuje przelot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porty nie są zablokowane bo mieliśmy tam (w aruba) testowo kilka rozwiązań dotyczących właśnie DNS. A dokładnie chodziło o stworzenie platformy/platform i przetestowanie migracji stref dla kilku tysięcy domen których strefy były częściowo w bazie danych a reszta w pikach. Tak jak napisałem w innym poście sam VPS/serwer nie ma wpływu na instalację o ile prawidłowo jest przeprowadzona. Prawidłowo nie znaczy kopiuj i wklej. Tu masz tutka: https://lowendtalk.com/discussion/117118/host-your-own-dns-with-powerdns-on-centos-7 a sam Power Admin to tylko nakładka gdzie instalacja jest magicznie prosta. Czy używasz Nginx czy Apache to nie ma różnicy tyle że na najmniejszym VPS-e bym sobie podarował Nginx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaraz zapoznam się z dokumentacją, gdzie niżej przesyłam jeszcze status PDNS i mam kilka informacji które może coś nakreślą...
cmd1.PNG

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyglada ok ,a port 53 i 22 dla ssh masz otwarty na adresie IP 195.181.222.76. Według mnie starasz się postawić DNS dla plusdns.pl który ma stanowić bazę dla kolejnych domen według ns1.plusdns.pl /ns2.plusdns.pl. Po pierwsze musisz posiadać gluerecord ustawiony dla ns1.plusdns.pl i ns2.plusdns.pl w stosunku do adresu IP 195.181.222.76. Odczekać , powiedzmy 24 godziny (absolutne minimum) by ta zmiana została rozpowszechniona w internecie. Utworzyć podstawowe rekordy dla domeny plusdns.pl i dopiero dodawać kolejne domeny. Zmień sobie rekord PTR dla tego adresu IP bo w tej chwili odpowiada tak 76.222.forpsi.net

Tyle z mojej strony na dziś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za poświęcony czas, jednak odwołując się do wiadomości, gluerecords były tworzone już kilka dni temu, a SetReverseDns konfigurowane również dawno temu. Dodatkowo zainstalowałem całość na innym serwerze 1and1 dla innych domen i wszystko działa jak powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zamknąć, z tego co widzę forum tak wprawdzie bardzo się osłabiło po przejrzeniu innych zapytań.
A problem leży w ARUBA po zapoznaniu się z wszystkim przez eksperta, po czym udało się znaleźć inną firmę która fajnie się sprawdziła

Można zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×