Skocz do zawartości
Rolej

Wymuszona moderacja/wzór w Giełdzie/Zleceniach

Polecane posty

Ostatnimi czasy irytuje mnie fakt, że są owszem zlecenia czy oferty na forum, jednakże osoby, które się je wystawiają, po prostu się nie odzywają (nie wchodzą na forum), pozostawiając "PW" jako formę kontaktu. Możecie coś zrobić, aby to zwalczyć? Może jakaś wymuszona moderacja postów przed ich wystawieniem albo domyślny wzór postu, w którym będzie wyartykułowane to, że ma być podany działający email bądź inny zewnętrzny komunikator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w jaki sposób chciałbyś to moderować? Skąd pewność, że Ci odpisze na email? Polecam nauczyć się rozróżniać klientów zdecydowanych, od zawracających dupę i oczekujących podboju kosmosu w cenie miski ryżu.

 

Ja takich problemów nie mam, od razu widzę czy ogłoszenie jest poważne czy nie. Poza tym chyba nie chcesz mi powiedzieć że tylko tutaj zdobywasz zlecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również jestem przeciwny jakiemukolwiek wymuszonemu dostosowywaniu się do "jedynego słusznego" wzorca. Już i tak zbyt wiele różnorakich praw, nakazów, zakazów, norm, wytycznych nakładają na ludzi rządy, urzędy, instytucje, służby, krajowe, unijne, międzynarodowe itd. itp. i co za tym idzie zmniejsza się coraz bardziej sfera wolności i różnorakich praw jednostki. Domaganie się jeszcze większej regulacji, choćby tylko czegoś tak mało znaczącego jak "życie" na forum internetowym jest dla mnie głupie.

 

Zwykły ludzki rozsądek czytającego powinien wystarczyć moim zdaniem.

Chęć oparcia się na jakiejś automatyce, ścisłym wzorcu bez uwzględniania indywidualności każdej osoby i wpisu lub jedynie na cudzej ocenie (moderacji) to pójście na łatwiznę i jednocześnie zubażanie swoich własnych doświadczeń (choć pewnie oszczędność czasu dla tych, którzy wdali się w jakiś swój życiowy wyścig i czasu do stracenia nie mają, ale to ich własny wybór, że taką drogę wybrali).

Mile widziana byłaby też odpowiedzialność za własne słowa po stronie ogłoszeniodawców, szkoda że jest to w zaniku, ale zastępować tego moderacją, automatyką, "jedynym słusznym" wzorcem absolutnie bym nie chciał.

 

Sugestie, uzasadnione podpowiedzi, edukacja (ogłoszeniodawców w tym przypadku) - i owszem. Ale jeśli pomimo sugestii postanowi ktoś się do nich nie zastosować - to jego wolna wola. Wymuszanie czegokolwiek, ścisłe normowanie - absolutnie nie.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×