Skocz do zawartości
mariuszad

DNS - przekierowanie - jak?

Polecane posty

Witam

 

Posiadam serwer dns na którym funkcjonuje już domena1.pl na adresie xxx.xxx.xxx.xxx (eth0). Dostałem drugi adres IP=yyy.yyy.yyy.yyy(eth0.1) i zarejestrowałem na nim druga domenę2.pl. W sieci LAN postawiłem serwer DNS dla domena2.pl. Jak skonfigurowac DNS aby przekierowywał zapytania do domena2.pl (eth0.1) dla adresu yyy.yyy.yyy.yyy na adres np. 192.168.2.103 ?

 

Pozdrawiam

mariuszad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak konkretnie co chcesz osiągnąć? I co to znaczy, że zarejestrowałeś domenę na jakimś adresie IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o stworzenie strefy dla domena2.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak konkretnie co chcesz osiągnąć? I co to znaczy, że zarejestrowałeś domenę na jakimś adresie IP?

 

Dzięki za zainteresowanie i przepraszam za lakoniczność opisu. Postaram się dokładniej opisać mój problem. Otóż moim celem jest to aby domena2.pl była widoczna w internecie. Jak do tej pory jest widziana ale tylko po IP. Objaw mam taki, że po wpisaniu adresu domena2.pl wyświetla się domena1.pl. Dlatego zastanawiam się czy nie jest to sprawa źle skonfigurowanego DNS-u. Zwłaszcza że na serwer1 nie mam żadnych wpisów dla domena2.pl Dla zobrazowania dołączam schemat mojej sieci.

Chodzi Ci o stworzenie strefy dla domena2.pl?

nie nie. W sieci lokalnej mam postawiony serwer www i dns dla domena2.pl i tam to działa. Przekierowałem porty i domena w necie jest widziana tylko po wpisaniu IP.

post-42171-0-05449300-1497857240_thumb.png

Edytowano przez mariuszad (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×