Skocz do zawartości
legya

Wygląd wysyłanej wiadomości.

Polecane posty

Witajcie, chciałabym się Was zapytać, jak można zrobić wygląd wiadomości e-mail?

 

Chciałabym, aby zamiast tekstu, była jakaś fajna ramka, albo coś po prostu jakiś wygląd/szablon wiadomości e-mail, da się takie coś zrobić czy trzeba coś wykupić?

Większość firm ma właśnie takie wiadomości, np newslettery

 

Pozdrawiam Kasia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba użyć do tego HTML'a, w Internecie można znaleźć mnóstwo dostępnych i gotowych szablonów. Później na poczcie wybrać typ wiadomości HTML i wkleić kod. Oczywiście zawartość wiadomości trzeba już zmienić w kodzie.

Edytowano przez Servo32 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba użyć do tego HTML'a, w Internecie można znaleźć mnóstwo dostępnych i gotowych szablonów. Później na poczcie wybrać typ wiadomości HTML i wkleić kod. Oczywiście zawartość wiadomości trzeba już zmienić w kodzie.

 

Dziękuje, sprawdzałam już, ale gdy wklejam kod do gmaila - nie działa, a szukając opcji, żeby było to w HTML to też nie mogłam znaleźć, jakieś wskazówki?

Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Tworząc przez gmail.com wiadomość - w nowym oknie wiadomości w prawym dolnym rogu masz strzałkę skierowaną w dół - kliknij w nią i rozwinie się menu i wybierz "Tryb zwykłego tekstu" - wtedy wklejanie kody HTML powinno zadziałać i wysłać się jak należy.

 

Oczywiście możesz wkleić tez HTML w standardowym trybie - dokładniej mówiąc nie sam kod a wynik/wygląd kodu (np możesz skopiować swoją wiadomość HTML z jakiegoś edytora WYSIWIG i wkleić dopiero ją w treść wiadomości w normalnym trybie).

 

Oby dwie opcje nietestowane :D :D :D ale powinny zadziałać.

 

Może jeszcze problemem są nagłówki wiadomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Zobacz to video z tutorialem :)

 

niestety po angielsku ale myślę ,że bez problemów zrozumiesz / wywnioskujesz z samego video.

 

Swoją drogą najlepszą i najłatwiejszą metodą byłoby skorzystanie z klienta pocztowego - prawie każdy ma możliwośc wysyłania wiadomości w HTML (thunderbird, the bat a nawet outlook :) )

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to video z tutorialem :)

 

niestety po angielsku ale myślę ,że bez problemów zrozumiesz / wywnioskujesz z samego video.

 

Swoją drogą najlepszą i najłatwiejszą metodą byłoby skorzystanie z klienta pocztowego - prawie każdy ma możliwośc wysyłania wiadomości w HTML (thunderbird, the bat a nawet outlook :) )

 

Dziękuje, zobaczę.

Pozdrawiam! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×