Skocz do zawartości
Ascer

VPS Windows 2017

Polecane posty

Witam,

 

Od jakiegoś czasu poszukuję serwera z OS Windows 7/8/10. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że wszyscy usługodawcy okres testowy traktują jako rodzaj wabika i tak naprawdę nie da się go uaktywnić lub znika z koszyka w chwili potwierdzenia adresu email. Nie wiem jak wy ale ja bym nie kupił od takiej firmy serwera nawet za 1zł. Z morza firm, w których ofercie nie ma takowego okresu używałem kiedyś hitme.pl i mogę powiedzieć, że otrzymany produkt nie odbiega ani na krok od jego opisu. Niestety używany był prze zemnie w nieco bardziej prostych celach i nie wiem czy podoła nowemu wyzwaniu a tracić 50zł nie zamierzam.

Przed zakupem muszę mieć możliwość przetestowania czy będzie działał na nim mój program licencyjny.

 

Niezbędne parametry:

- Adres IVP4 (wystarczy 1)

- możliwość odblokowania jakiegokolwiek portu, do transmisji UDP

- stałe łącze internetowe co najmniej 1mb/s

- podzespoły nie z kategorii "słabe", będę sterować pulpitem za pomocą TeamViewera.

 

Proszę także o podanie przypuszczalnej ceny takiego serwera/miesiąc.

 

Pozdrawiam,

Ascer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z prawnego punktu widzenia, sprzedaż VPSów z Win 7/8/10 jest nie do końca legalna, dlatego ja mogę polecić nabycie KVM w firmie która umożliwia instalację systemu z własnego obrazu (np. webh.pl - oferta KVM) i zainstalowanie systemu za pomocą tej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z prawnego punktu widzenia, sprzedaż VPSów z Win 7/8/10 jest nie do końca legalna, dlatego ja mogę polecić nabycie KVM w firmie która umożliwia instalację systemu z własnego obrazu (np. webh.pl - oferta KVM) i zainstalowanie systemu za pomocą tej funkcji.

 

Sprawdziłem ofertę webh.pl, i być może zakres systemu operacyjnego nie wynosi wcale 7-10. Tym bardziej muszę to sprawdzić przed zakupem. hitme.pl ma w swojej ofercie serwery z OS System Windows Server 2008 Datacenter lub 2012 R2 szkoda tylko, że bez możliwości przetestowania więc odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Sprawdziłem ofertę webh.pl, i być może zakres systemu operacyjnego nie wynosi wcale 7-10. Tym bardziej muszę to sprawdzić przed zakupem. hitme.pl ma w swojej ofercie serwery z OS System Windows Server 2008 Datacenter lub 2012 R2 szkoda tylko, że bez możliwości przetestowania więc odpada.

 

Z tego co wiem w webh da się uzyskać testy, wystarczy napisać na support ;-)

 

Aczkolwiek jeśli myślisz o vps pod gry, dużo lepiej wyjdzie Ci tak jak wspomniałem zakup KVMa i instalacja systemu z własnego obrazu na takim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy w ofercie VPSy z Windows 2008/2012/2016.

 

Test jest możliwy na specjalnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy w ofercie VPSy z Windows 2008/2012/2016.

 

Test jest możliwy na specjalnych warunkach.

 

Prywatna wiadomość została wysłana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat wciąż aktualny.

 

Dodam również, że zawiodłem się na Panu Marku Bajerskim (marekxbx) z firmy Hitme.pl.

Uzgodniliśmy warunki okresu testowego, a takowego do tej pory nie otrzymałem. Dodatkowo firma nie raczyła nawet odpisać na moje pytanie. Natomiast wiadomości email or SMS dostałem parę, że muszę zapłacić pełną sumę czyli z okresu testowego nici.

Tak jak napisałem w pierwszym poście, wszystkie firmy tylko wabią klientów.

 

Szczerze odradzam firmę Hitme.pl ze względu na traktowanie klientów przedmiotowo i wyłącznie z nastawieniem na czysty zysk.

 

Pewnie, że mógłbym wydać te 50zł na najtańszą wersji VPS Windows, nie są to duże pieniądze tylko co z tego jak nie mam pewności czy mój program licencyjny będzie działał prawidłowo. Czemuś takiemu służą testy nawet kilku godzinne.

Myślicie, że istnieje cień szansy na zwrot kwoty w takiej sytuacji?

Oczywiście, że nie bo firma wywiązała się ze swojej części umowy i faktycznie świadczy usługę taką jak w opisie.

 

Czekam na odpowiedzi poważnych ludzi.

Ascer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Numer: 52205

 

Jeśli sprawa nie znajdzie szczęśliwego zakończenia, zapraszamy do założenia konta na https://ssl.webh.pro/ oraz do wysłania zapytania - testu udzielimy od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Temat wciąż aktualny.

 

Dodam również, że zawiodłem się na Panu Marku Bajerskim (marekxbx) z firmy Hitme.pl.

Uzgodniliśmy warunki okresu testowego, a takowego do tej pory nie otrzymałem. Dodatkowo firma nie raczyła nawet odpisać na moje pytanie. Natomiast wiadomości email or SMS dostałem parę, że muszę zapłacić pełną sumę czyli z okresu testowego nici.

Tak jak napisałem w pierwszym poście, wszystkie firmy tylko wabią klientów.

 

Szczerze odradzam firmę Hitme.pl ze względu na traktowanie klientów przedmiotowo i wyłącznie z nastawieniem na czysty zysk.

 

Pewnie, że mógłbym wydać te 50zł na najtańszą wersji VPS Windows, nie są to duże pieniądze tylko co z tego jak nie mam pewności czy mój program licencyjny będzie działał prawidłowo. Czemuś takiemu służą testy nawet kilku godzinne.

Myślicie, że istnieje cień szansy na zwrot kwoty w takiej sytuacji?

Oczywiście, że nie bo firma wywiązała się ze swojej części umowy i faktycznie świadczy usługę taką jak w opisie.

 

Czekam na odpowiedzi poważnych ludzi.

Ascer

 

 

 

 

Numer: 52205

 

Proforma jest, z racji że nie znam ustaleń nie wypowiem się w tym temacie. Ale sprawdziłem i nie ma żadnego zarejestrowanego zgłoszenia na supporcie z twojego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na serwery Windows. Aktualnie oferujemy maszyny wirtualne z systemem Windows 2016 Datacenter. Pełna oferta jest dostępna pod adresem:

 

https://www.statnet.pl/vps/windows-vps/

 

Aby skorzystać z okresu testowego załóż u nas konto z wybranym pakietem a następnie prześlij login utworzonego konta na nasz adres email z dopiskiem 'okres testowy'. Serwer zostanie aktywowany na 10 dni testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana pomyślnie. Dodam parę słów przed zamknięciem tematu.

 

Czas realizacji wersji testowej ze strony Hitme.pl trwał 2 dni. By ją uzyskać wymagana jest rejestracja na stronie oraz sporządzenie proformy interesującej nas usługi. Następnie należy wysłać wiadomość na Support w sprawie zmniejszenia kwoty usługi celem jej przetestowania.

 

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, na adres email zostanie przysłana wiadomość o zmianie proformy.

Czas okresu testowego w moim przypadku wynosił 1 dzień i kosztował 1zł brutto.

 

Zaraz po uregulowaniu płatności VPS powinien się aktywować. Tak niestety się nie stało i musiałem powiadomić Support, który kilka godzin później uruchomił usługę. ( zapewne ręcznie )

 

Sama jakość aktywnej już dobra i nie mam większych zastrzeżeń. Co prawda system trochę muli ale program licencyjny działa płynnie. Przed jego uruchomieniem musiałem tylko dodać regułę przychodzącą i wychodzącą protokołu UDP w zaporze Windows.

 

Po zakończeniu okresu testowego zamierzam dalej kontynuować usługę korzystając z tego samego IP.

 

Pozdrawiam,

Ascer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Ascer. Problem z prawidłową aktywacją zostanie usunięty. Jest na liście "do zrobienia". Także spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×