Skocz do zawartości
muchomor

Powiadomienie SMS - Z serwera Vps

Polecane posty

Witam orientuje się ktoś czy jest jakaś aplikacja bądź ustawienie na vps [hosteam] by przychodziło mi powiadomienie na telefon gdy serwer przestanie działać bądź powiadomienie o ataku ddos czy inne tego typu rzeczy ?

Szukałem w aplikacji google play lecz nic ciekawego nie znalazłem na google raczej też nic nawet nie wiem co wpisać, jakieś tematy z 2005 roku wyskakują które są stare bądź nie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Możesz też skorzystać z usług firm typu: smsapi.pl albo serwersms.pl i napisać prosty skrypt który w przypadku niedostępności usługi na danym porcie wysyła SMS'a za pomocą powyższych firm na Twój nr telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też użyć darmowego Uptime Robot. Ma podstawowe monitory (ping, http, port,...) i pod dany monitor można podpinać różne alerty: wysyłka emaila, pop up w aplikacji na smartfon lub SMS (płatne 25$ za 100)

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz postawić na taniutkim nat vps prosty i darmowy skrypt phpservermonitor, który wysyła emaila np na Twoj gmail, gdzie w praktyce powiadomienia na telefon przychodzą w czasie rzeczywistym. Koszt roczny takiego nat vpsa to 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×