Skocz do zawartości
TheMegaCherry

Nie do końca przekierowanie domeny - jak?

Polecane posty

Witajcie,

 

Posiadam domenę XYZ.pl na moim hostingu i chciałem uzyskać taki efekt, by po wpisaniu jej automatycznie przekierować na stronę ABC.pl (która nie jest moją domeną ani stroną).

 

Takie rozwiązanie wydaje się proste do zrealizowania, lecz tutaj zaczynają się schody...

...owszem chce, by domena XYZ.pl przekierowywała na ABC.pl ale także chce by po wpisaniu XYZ.pl/folder2/index.html wskazywało już na folder na moim hostingu.

 

Jest możliwość wykonania tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już wejdę w "XYZ.pl/folder2/index.html" to będzie wskazywać na folder na moim hostingu, tak?

 

Wywołanie XYZ.pl/folder2/index.html nie uruchamia pliku index.php więc nie przekieruje. Przekierowanie uruchomi się tylko gdy zostanie uruchomiony index.php w katalogu głównym, czyli po wpisaniu XYZ.pl i (zapewne) www.XYZ.pl.

 

Zresztą jak chcesz to poczekaj, ktoś Ci pewnie podrzuci rozwiązanie na .htaccess

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie najprościej ustawić rekord CNAME ?

edit: do domeny bez www nie do końca będzie działać ..

 

to może mod_rewrite:

RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]
Edytowano przez Jishnu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie najprościej ustawić rekord CNAME ?

 

Jeśli już to przekierowanie domeny.

 

Ustawienie cname sprawi tylko to, że domena xyz.pl będzie się rozwiązywała do IP domeny abc.pl. A jak serwer nie jest skonfigurowany żeby obsługiwać domenę xyz.pl to wyświetli się domyślna strona i niekoniecznie będzie to strona abc.pl. To po pierwsze.

 

A po drugie. W jaki sposób miałby wtedy serwować swoją zawartość z podkatalogów xyz.pl kiedy cały ruch będzie przekierowany na abc.pl?

RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]

 

To też przekierowuje cały ruch. Jeśli koniecznie chcemy .htaccess to wg mnie powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Jeśli wywołanie to XYZ.pl (z i bez www) z dokładnie 0 lub 1 slashem (/) to przekieruj na ABC.pl. W pozostałych przypadkach nie rób nic.

 

Chcemy przekierować tylko następujące wywołania:

XYZ.pl, www.XYZ.pl, XYZ.pl/, www.XYZ.pl/ , xyz.pl/index.php itd.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli już to przekierowanie domeny.

 

Ustawienie cname sprawi tylko to, że domena xyz.pl będzie się rozwiązywała do IP domeny abc.pl. A jak serwer nie jest skonfigurowany żeby obsługiwać domenę xyz.pl to wyświetli się domyślna strona i niekoniecznie będzie to strona abc.pl. To po pierwsze.

 

A po drugie. W jaki sposób miałby wtedy serwować swoją zawartość z podkatalogów xyz.pl kiedy cały ruch będzie przekierowany na abc.pl?

 

To też przekierowuje cały ruch. Jeśli koniecznie chcemy .htaccess to wg mnie powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Jeśli wywołanie to XYZ.pl (z i bez www) z dokładnie 0 lub 1 slashem (/) to przekieruj na ABC.pl. W pozostałych przypadkach nie rób nic.

 

Chcemy przekierować tylko następujące wywołania:

XYZ.pl, www.XYZ.pl, XYZ.pl/, www.XYZ.pl/ , xyz.pl/index.php itd.

 

1. Masz rację. Z tą uwagą, że nie powinno się w ogóle robić CNAME czystadomena.pl (bez www) na coś innego.

 

2. Czytając w pośpiechu nie zwróciłem uwagi na istotę rzeczy - czyli rozwiązanie coś ala proxy wobec czego moje rozwiązanie było błędne

 

Co do innego rozwiązania to jest jeszcze coś takiego jak mod_proxy tylko nie wiadomo czy na sharedzie będzie działać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chcesz do tego wykorzystać mod_proxy, ale i tak nie wyciągajmy armaty na komara. Pan MegaCherry chce przekierować wywołanie domeny głównej na inną. Najprościej (przynajmniej dla mnie) to przekierować przez PHP.

 

Jak nie chce PHP, to wystarczy zgrabna regułka w .htaccess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie da się użyć domeny XYZ jako alias do ABC?

W DA masz taką opcję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie da się użyć domeny XYZ jako alias do ABC?

W DA masz taką opcję..

 

ale druga domena nie jest jego i jest na innym hostingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×