Skocz do zawartości
Chuck

Dodatkowe opłaty w nazwa.pl

Polecane posty

Witam, wyparowały Ci maile i nie wiesz czy to wskutek awarii czy inny, nie ważne bo nazwa.pl wprowadziła sobie Cennik dodatkowych opłat IT od 08.04.2017 roku i każe sobie słono zapłacić za ryzyko ich nieodzyskania bo co to za kopia max 48h wstecz? Dotarła do kogoś z Was taka informacja w kwietniu o wprowadzeniu opłat? bo do mnie nie! natomiast ich spam cały czas.

Usługi IT nazwa.pl.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyparowały Ci maile i nie wiesz czy to wskutek awarii czy inny, nie ważne bo nazwa.pl wprowadziła sobie Cennik dodatkowych opłat IT od 08.04.2017 roku i każe sobie słono zapłacić za ryzyko ich nieodzyskania bo co to za kopia max 48h wstecz? Dotarła do kogoś z Was taka informacja w kwietniu o wprowadzeniu opłat? bo do mnie nie! natomiast ich spam cały czas.

 

Przecież to w trosce o klientów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Dawno już to było, może lekko coś zmienili ale zawsze tak kasowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

home.pl 30zł zaczął brać za instalację certyfikatu SSL, także to chyba raczej coraz popularniejsza praktyka będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A że się tak zapytam... z jakiej racji te usługi miałyby być za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie zmienia się zasad w trakcie trwania 'umowy' a jak już to wypadałoby wcześniej poinformować lub co najmniej zaproponować jakieś rozwiązanie typu rabat na pierwszy taki przypadek a dalej już Klient został poinformowany o nowych obecnie obowiązujących kosztach. A nie, że masz problem i zamiast pomocy odbijasz się od 'jakiegoś' dodatkowego cennika. I co teraz będą się bujać 3 dni z odzyskiwaniem backupu poczty licząc po 200 netto/h a na końcu się okaże, że kopie te nie zawierają interesujących mnie danych? coś tu nie gra :/ I pytanie, mam płacić za usługę odzyskania kopii poczty, która została utracona w wyniku awarii serwera?? za same logi sobie cenią! nie wiem czy ktoś to skasował ale podejrzewam awarie, usuniecie tak dużej ilości emaili (kilka lat, kilka GB danych) gdzie zostały 2 ostatnie miesiące nie jest wykonalne nawet poprzez zaznaczenie shift del!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech cenią, dobrze robią. Nic za darmo. Praca adminów kosztuje.

 

nie wiem czy ktoś to skasował ale podejrzewam awarie, usuniecie tak dużej ilości emaili (kilka lat, kilka GB danych) gdzie zostały 2 ostatnie miesiące nie jest wykonalne nawet poprzez zaznaczenie shift del!

 

To jeszcze mało rzeczy widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, możliwe że mało choć myślę że już całkiem sporo. Nie mam możliwości sprawdzenia co się stało z tą pocztą a hosting nie pomaga.

 

Kamikadze, tak czytał nawet przed chwilą: https://www.nazwa.pl/fileadmin/nazwa/Regulaminy/Ogolne_warunki_umow.pdf polecam pkt 8 podpunkt 2 oraz https://www.nazwa.pl/fileadmin/nazwa/Regulaminy/Regulamin_uslugi_serwera.pdf gdzie nie ma nigdzie wzmianki o Dodatkowych opłatach IT, które wymyślili i po cichu sobie wdrożyli 8 kwietnia.

Edytowano przez Chuck (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A że się tak zapytam... z jakiej racji te usługi miałyby być za darmo?

 

Akurat sprawa autora tematu to inna rzecz, natomiast jeśli o SSLe chodzi to home.pl i linuxpl to chyba jedyni polscy więksi operatorzy, gdzie takich rzeczy jak certyfikat SSL nie można z samodzielnie zainstalować, no ale linuxpl za to opłaty nie pobiera, a home.... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat sprawa autora tematu to inna rzecz, natomiast jeśli o SSLe chodzi to home.pl i linuxpl to chyba jedyni polscy więksi operatorzy, gdzie takich rzeczy jak certyfikat SSL nie można z samodzielnie zainstalować, no ale linuxpl za to opłaty nie pobiera, a home.... ;-)

 

home również nie pobiera o ile kupisz SSLa u nich - instalacja przez panel to kwestia kilkunastu sekund. Przy zewnętrznym SSLu opłaty są już pobierane.

 

Takie usługi stają się powszechną normą i nic w tym dziwnego - operatorzy chcą po prostu zarobić na "mirkach z IT", którzy pisali lub dzwonili codziennie z prośbą o "najświeższą kopię danych na FTP" lub logi - to na pewno w jakimś stopniu generowały koszty obsługi przez adminów a branża zmierza ku temu, że takie koszty przechodzą na klienta i nie będą wartością dodaną usługi.

 

Tak na upartego - ile razy prosicie o backup np. maili w ciągu roku w takim home lub nazwie? Bo ja raz w ciągu kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jeśli panel nie udostępnia możliwości, by samodzielnie zainstalować certyfikat a wiem jak to zrobić i mógłbym sam jednak Oni mogą "zrobić to za mnie" z uwagi na brak funkcjonalności, to trochę to nie fair. Celowo nie ma funkcjonalności, by dorobić?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystkie opcje zawarte w ich magicznym cenniku mogłyby zostać udostępnione w panelu. Wtedy nie byłoby pracy adminów w cenie 200zł za poświęcenie 5 minut. Brak tych usług w panelu pozwala na stwierdzenie, że celowo ich tam nie ma. A przecież wiadomo, że większość klientów prędzej czy później skorzysta z przynajmniej jednej usługi z tej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Według mnie wszystkie opcje zawarte w ich magicznym cenniku mogłyby zostać udostępnione w panelu. Wtedy nie byłoby pracy adminów w cenie 200zł za poświęcenie 5 minut. Brak tych usług w panelu pozwala na stwierdzenie, że celowo ich tam nie ma. A przecież wiadomo, że większość klientów prędzej czy później skorzysta z przynajmniej jednej usługi z tej listy.

 

Jakie to Polskie ;)

 

Niestety są pewne ograniczenia techniczne w "robotyce" i nie wszystko załatwisz automatami.

A stawki w IT nie są małe i nie zatrudnisz jako administratora studenta zarządzania do przyuczenia.

 

Wiele firm ucieka od tych czynności, bo nie chce się kłócić z klientami o właśnie stawki z podobnej tabeli.

Więc może faktycznie lepiej i szybciej powiedzieć klientowi, że nie przywróci mu się maili czy czegoś tam innego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie to Polskie ;)

 

Niestety są pewne ograniczenia techniczne w "robotyce" i nie wszystko załatwisz automatami.

A stawki w IT nie są małe i nie zatrudnisz jako administratora studenta zarządzania do przyuczenia.

 

Wiele firm ucieka od tych czynności, bo nie chce się kłócić z klientami o właśnie stawki z podobnej tabeli.

Więc może faktycznie lepiej i szybciej powiedzieć klientowi, że nie przywróci mu się maili czy czegoś tam innego.

 

 

Lepiej i szybciej dać klientowi możliwość własnego odzyskania backupu. A przynajmniej jakieś narzędzia żeby sam mógł sprawdzić co się stało. Lepiej i szybciej dać możliwość klientowi, żeby większość spraw załatwiał sam. Lepiej i szybciej pracę administratora zachować na poważne przypadki. Wtedy w firmie można:

1) Ograniczyć koszty bez zmniejszania poziomu technicznego.

2) Usprawnić pracę administratorów, którzy będą mogli się zająć poważniejszymi sprawami.

3) Zredukować helpdesk, a mimo to skrócić czas jego reakcji

4) Zwiększyć zadowolenie klienta

5) Za godzinę pracę admina wciąż pobierać opłaty.

 

Większość firm wybiera tę drogę, ale home.pl/nazwa.pl wybrało:

1) Połowę rzeczy się nie da zrobić lub jest skrajnie utrudnione (patrz obsługa CloudFlare i odpowiedzi home.pl w stylu: "Się nie da, ale po co skoro to jest fe i w Polsce nieprzydatne")

2) Do każdej pierdoły trzeba zatrudniać usługę Pro (money, money, money... money, money)

3) Helpdesk jest zawalony pytaniami o pierdoły, przez co czas odpowiedzi to 24 godziny, w sprawach trudniejszych rzadko na temat.

4) Koszty dwa razy wyższe za dwa razy gorszą obsługę niż gdzie indziej.

 

W mojej firmie na szczęście już się pożegnaliśmy z home.pl (Yeey!). Od lipca koniec moich narzekań na tę firmę.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To klienci nie robią backupu na własną rękę? 2be nic nie nauczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×