Skocz do zawartości
Brandon66

Jakaś dobra alternatywa dla 1&1?

Polecane posty

Jak wiadomo od wczoraj 1&1 rezygnują z działalności w Polsce. Chciałbym się poradzić o jakąś dobrą alternatywę z polską obsługą techniczną? Posiadałem na ich hoście stronę od 8 miesięcy, wszystko było ok aż do ostatniego miesiąca, strona się zablokowała i użytkownicy utracili możliwość logowania się na stronę, okazało się że przekroczyłem limit "inodes" ale otrzymałem informację żeby spróbować wyczyścić cache, i pomogło. Wczoraj strona całkowicie siadła bo jak się okazało przekroczony został limit "tcpsndbuf" (nie mam pojęcia dlaczego, mam zainstalowany skrypt google analytics może to tyle nabijało) Nie posiadam wiedzy żadnej na temat tego typu problemów dlatego zależy mi na dobrym wsparciu technicznym i coś w podobnych cenach. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś podzieliłby się swoim rozeznaniem w tej kwesti, i mógł polecić jakiś dobry nie awaryjny hosting. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Polecamy siebie :-) W chwili obecnej trwa promocja w której możesz złapać konto nawet na 2 lata z rabatem 90% używając kodu WHT90. Masz do dyspozycji chwalony szybki support oraz usługę na wysokim poziomie.

 

Backup Twojej strony i baz danych wykonujemy co godzinę, masz dostęp do darmowych certyfikatów LetsEncrypt, a wszystko to na wyjątkowo wydajnej platformie cloud.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą na hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie lepsze od 1and1, nazwy i home...


Pytanie co masz za stronę, jaki ruch, ile teraz płacisz i jaki masz budżet

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

Strona bazuje na skrypcie typu "tube" a dokładniej mechbunny, na stronie jest ok 2400 klipów filmowych co zajmowało ok 50GB , z 300GB limitu dostępnego w 1&1, płaciłem ok 200zł za 3 miesiące. Jak pisałem pow. problem pojawił się z wyczerpanymi limitami "inodes" a wczoraj pojawił się problem z "tcpsndbuf" z którym już udało mi się uporać. Zależało by mi na hoście z dobrym wsparciem technicznym, żebym był poinformowany o ew. możliwych "rodzynkach" które mogą mi zablokować działanie strony i otrzymał kompetentną pomoc w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecę dHosting i jego EWH. Jak coś przygotują dla ciebie ofertę indywidualną :)

Pisz śmiało na bok@dhosting.pl lub anna@dhosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tcpsndbuf to rozmiar buforów dla połączeń tcp. To już chyba drugi wątek w którym podejrzewasz Google Analytics. Nie wiem skąd się u Ciebie wzięło to podejrzenie, ale zapewniam Cię, że Google Analytics to będzie ostatnia rzecz jaka Cię zapcha serwer.

 

Ewidentnie notorycznie przekraczasz limity dla konta u Twojego hostingodawcy. Pytanie czy Twoja strona jest aż tak źle zoptymalizowana czy limity w 1&1 są tak niskie. Jeśli to pierwsze to z innymi hostingami też pewnie będziesz miał problem. Mówisz że zajmujesz 50GB miejsca. A ile zużywasz transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tcpsndbuf to rozmiar buforów dla połączeń tcp. To już chyba drugi wątek w którym podejrzewasz Google Analytics. Nie wiem skąd się u Ciebie wzięło to podejrzenie, ale zapewniam Cię, że Google Analytics to będzie ostatnia rzecz jaka Cię zapcha serwer.

 

Ewidentnie notorycznie przekraczasz limity dla konta u Twojego hostingodawcy. Pytanie czy Twoja strona jest aż tak źle zoptymalizowana czy limity w 1&1 są tak niskie. Jeśli to pierwsze to z innymi hostingami też pewnie będziesz miał problem. Mówisz że zajmujesz 50GB miejsca. A ile zużywasz transferu?

 

Podejrzewałem google z tego względu że jest to jedyny skrypt jaki dodałem na mojej stronie który jakby "działa na bieżąco" i dlatego wydawało mi się że może tworzy mi jakieś "pliki" które mi te limity zawalają. Co do transferu to szczerze nie mam pojęcia jak to sprawdzić, potrafię uruchomić konsolę putty i ew. wkleić tam jakąś komendę z czego mógłbym zrobić screena.

Polecę dHosting i jego EWH. Jak coś przygotują dla ciebie ofertę indywidualną :)

Pisz śmiało na bok@dhosting.pl lub anna@dhosting.pl

Dziękuję, spróbuję się tam zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję, spróbuję się tam zapytać

Za rok 50GB masz 200 netto a każde następne 10GB dysku to 3,6zl brutto za miesiąc. Do tego 14 dni testu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za rok 50GB masz 200 netto a każde następne 10GB dysku to 3,6zl brutto za miesiąc. Do tego 14 dni testu :)

 

Dzięki, przypuszczam że potrzebowałbym ok 200GB, natomiast te 14 dni testu to i tak się w tym nie rozeznaję żeby to ew. "przetestować" ale odezwę się tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przypuszczam że potrzebowałbym ok 200GB, natomiast te 14 dni testu to i tak się w tym nie rozeznaję żeby to ew. "przetestować" ale odezwę się tam.

Myślę, że bez problemu ci coś wykombinują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

Strona bazuje na skrypcie typu "tube" a dokładniej mechbunny, na stronie jest ok 2400 klipów filmowych co zajmowało ok 50GB , z 300GB limitu dostępnego w 1&1, płaciłem ok 200zł za 3 miesiące. Jak pisałem pow. problem pojawił się z wyczerpanymi limitami "inodes" a wczoraj pojawił się problem z "tcpsndbuf" z którym już udało mi się uporać. Zależało by mi na hoście z dobrym wsparciem technicznym, żebym był poinformowany o ew. możliwych "rodzynkach" które mogą mi zablokować działanie strony i otrzymał kompetentną pomoc w tym zakresie.

 

Widzę, że potrzebujesz zatem specjalnej oferty - odezwij się do nas na info@webh.pl - przygotujemy coś skrojonego na miarę - z pewnością podołamy potrzebom i możliwościom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że potrzebujesz zatem specjalnej oferty - odezwij się do nas na info@webh.pl - przygotujemy coś skrojonego na miarę - z pewnością podołamy potrzebom i możliwościom :-)

Dziękuję również :-)

tcpsndbuf to rozmiar buforów dla połączeń tcp. To już chyba drugi wątek w którym podejrzewasz Google Analytics. Nie wiem skąd się u Ciebie wzięło to podejrzenie, ale zapewniam Cię, że Google Analytics to będzie ostatnia rzecz jaka Cię zapcha serwer.

 

Ewidentnie notorycznie przekraczasz limity dla konta u Twojego hostingodawcy. Pytanie czy Twoja strona jest aż tak źle zoptymalizowana czy limity w 1&1 są tak niskie. Jeśli to pierwsze to z innymi hostingami też pewnie będziesz miał problem. Mówisz że zajmujesz 50GB miejsca. A ile zużywasz transferu?

 

Dodam jeszcze że może być może ruch na stronie wpływa na transfer? Mam od ok 3 do 5 tysięcy pageviews dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam jeszcze że może być może ruch na stronie wpływa na transfer? Mam od ok 3 do 5 tysięcy pageviews dziennie.

 

Tak, ruch na stronie wpływa na transfer. Każde wejście użytkownika to zużycie transferu. A biorąc pod uwagę, że streamujesz filmy to transferu możesz zużywać potężną ilość.

 

Sądzę, że zapychasz cache i wysycasz bufory właśnie ze względu na ruch oraz typ działalności (streaming video). W miarę upływu czasu cache się zapełniał, a im więcej miałeś użytkowników tym szybciej zużywałeś zasoby, aż się przepełniło. To raczej kompletny przypadek, że "awarie" zbiegły Ci się w czasie z uruchomieniem Google Analytics.

 

Użycie transferu musiałbyś sprawdzić gdzieś w statystykach hostingu. To jeden z ważniejszych parametrów na jakie będziesz musiał zwrócić uwagę przy wyborze hostingu. Nie każdy daje nielimitowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, ruch na stronie wpływa na transfer. Każde wejście użytkownika to zużycie transferu. A biorąc pod uwagę, że streamujesz filmy to transferu możesz zużywać potężną ilość.

 

Sądzę, że zapychasz cache i wysycasz bufory właśnie ze względu na ruch oraz typ działalności (streaming video). W miarę upływu czasu cache się zapełniał, a im więcej miałeś użytkowników tym szybciej zużywałeś zasoby, aż się przepełniło. To raczej kompletny przypadek, że "awarie" zbiegły Ci się w czasie z uruchomieniem Google Analytics.

 

Użycie transferu musiałbyś sprawdzić gdzieś w statystykach hostingu. To jeden z ważniejszych parametrów na jakie będziesz musiał zwrócić uwagę przy wyborze hostingu. Nie każdy daje nielimitowany.

Faktycznie zbiegło się w czasie, bo przez ok 8 miesięcy nie było żadnych awarii aż do ostatniego tygodnia, zaczęło się od inodes a wczoraj wyszło "tcpsndbuf" na szczęście poprosiłem znajomego który wykasował cache zrobił żeby "skrypt nie mógł do cache pisać" i dzięki temu strona zadziałała. Niestety nie miałem pojęcia o takich rzeczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się jeszcze czy może ktoś mógłby polecić host dostępny w polsce, tzn z polskim supportem z opcją "managet host" ? Czy u nas będzie z tym ciężko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tego u nas pełno. Najlepiej napisz nowy temat z takim zapytaniem oraz wymaganiami jakie oczekujesz, popłynie chmura odpowiedzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny fachowy support maja w statnet.pl. Działają bardzo sprawnie. Można skorzystać z okresu próbnego. Ja się już jakiś czas temu do nich przeniosłem i nie żałuję. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny fachowy support maja w statnet.pl. Działają bardzo sprawnie. Można skorzystać z okresu próbnego. Ja się już jakiś czas temu do nich przeniosłem i nie żałuję. Polecam!

W fajny sposób reklamujesz swoją własną firmę.. czy może tam tylko pracujesz?

Tak, wpadłeś po czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się jeszcze czy może ktoś mógłby polecić host dostępny w polsce, tzn z polskim supportem z opcją "managet host" ? Czy u nas będzie z tym ciężko?

 

Jakim budżetem dysponujesz, taką ofertę ma przeważnie każda firma.

 

Podaj budżet, wtedy zaproponujemy Ci poważną i dobrą ofertę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jakim budżetem dysponujesz, taką ofertę ma przeważnie każda firma.

 

Podaj budżet, wtedy zaproponujemy Ci poważną i dobrą ofertę.

 

Podawałem określenie "host", ale sprecyzuję bo zapytałem się w 1&1 "na czym" konkretnie jest moja strona u nich to odpowiedzieli że mam serwer wirtualny. Jeśli chodzi o budżet to jak pisałem wcześniej płaciłem w 1&1 ok 200zł za 3 miesiące i posiadałem limit 300GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku zaproponuję CI naszą serię PRO, odpowiednik serwera VPS z zarządzaniem, oczywiście o trochę mniejszej mocy niż "pełny" VPS: http://www.pl.mzone.uk/shared/pro

 

Z zarządzaniem czyli rozumiem że nie zostałbym pozostawiony samemu sobie w razie jakiś problemów, na zasadzie "trzeba to zrobić przez konsolę a jak to proszę sprawdzić w google bo my tego nie robimy" ? :-), czy jest to też managet server, brak dostępu to roota?

 

Z tą mniejszą mocą to szczerze nie wiem jakie wymagania miałaby moja strona, jak opisywałem wcześniej mam od ok 3 do 5, 6 tys pageviews dziennie (co raczej będzie się zwiększać) do tej pory zużyłem 50GB gdzie miałem dostępnych 300. Problemy zaczęły się właściwe po 8 miesiącach co również opisywałem (przekroczony limit inodes oraz jakieś tam bufory? tcpsndbuf") Zależy mi przede wszystkim na tym aby z takich powodów strona nie miała przerw w działaniu, czyli żebym jakoś nie przekraczał tych limitów lub takich limitów wcale nie było i nie zapisywało mi jakiś "śmieciowych plików( opcja memcached zamiast filesytem cache?) czy też brak limitu buforów? Czy przeniesienie strony z mojego wirtualnego serwera musiałbym dokonać we własnym zakresie czy też wy byście tego dokonali? (skrypt mechbunny itd?) I czy strona byłaby przeniesiona w takim stanie jak się aktualnie znajduje i nie trzeba by od nowa modyfikować jakiś tam rzeczy od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z zarządzaniem czyli rozumiem że nie zostałbym pozostawiony samemu sobie w razie jakiś problemów, na zasadzie "trzeba to zrobić przez konsolę a jak to proszę sprawdzić w google bo my tego nie robimy" ? :-), czy jest to też managet server, brak dostępu to roota?

 

W Serii PRO masz dostęp do SSH na życzenie, nie jest to VPS tylko tzw Shared, podobny jak miałeś w 1&1. Jest to serwer zarządzany, czyli obsługa serwera jak naprawy, instalacje modułów, updaty są wykonywane przez nas, czyli cała strona techniczna serwera. Ty zajmujesz się tylko i wyłącznie swoim projektem.

 

Jeśli szukasz czegoś mocniejszego to polecam nasz Hosting Dedykowany, to już jest trochę inna bajka, jest to serwer VPS w opcji KVM dla Ciebie z gwarantowanymi zasobami, podobnie jak w serwerach dedykowanych, ale o mniejszej mocy obliczeniowej.

 

http://www.pl.mzone.uk/vps/kvm/managed

 

Dostęp do SSH też na życzenie klienta, ale generalnie nie jest potrzebny bo po to masz dedykowanego administratora.

 

 

Jesli masz pytania zapraszam do kontaktu: https://support.mzone.uk/submitticket.php?step=2&deptid=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×