Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

dzisiaj otrzymałem taką oto informacje:

 

 

Szanowny Kliencie,

dziękujemy za okazane nam zaufanie oraz wybór produktów i usług 1&1.

Niestety, jesteśmy zmuszeni poinformować, że od dnia 29.05.2017 zakup nowych produktów przez stronę www.1and1.pl nie jest już możliwy.

Co to dla Ciebie oznacza?

Do końca umowy możesz korzystać ze swojego produktu oraz zawartych w umowie usług dodatkowych tak jak dotychczas. Zwróć uwagę, że na 4 tygodnie przed upływem okresu umownego otrzymasz od nas dodatkowe powiadomienie.

Poniżej zestawiliśmy Twoje umowy w 1&1:

5XXXXXXX1&1 Unlimited Plus (Umowa 12 mies.), umowa upływa w dniu 06.08.2017.

Zacznij działać już teraz!

Najpóźniej do dnia końca umowy zabezpiecz wszystkie swoje dane, treści stron internetowych, domeny oraz zawartość skrzynek e-mail, a następnie przenieś je do innego usługodawcy. W Centrum Pomocy 1&1 zestawiliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Skontaktuj się z nami!

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące rozwiązania Twojej umowy oraz doradzimy Ci w wyborze nowego operatora usług hostingowych.

Co to oznacza? Szczerze to jestem mega zaskoczony...fakt dali znać wcześniej.

 

Ktoś coś wie? Ktoś coś słyszał?


Ok, juz wszystko jasne ;) Zajrzałem na stronę 1and1.pl ;)

https://www.1and1.pl/

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie kończy działalność tylko po przejęciu home.pl będą pod tym szyldem oferować usługi i pewnie scalą usługi z 1and1 do home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie kończy działalność tylko po przejęciu home.pl będą pod tym szyldem oferować usługi i pewnie scalą usługi z 1and1 do home.

 

Z tego co wiem marka 1&1 wychodzi całkowicie i mają się klienci samodzielnie ewakuować gdzieś indziej. Pewnie będą przesyłać jakieś propozycje z home ;-)

 

Ale ja w zasadzie nie dziwię się, że tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jako 1&1 mieli generalnie mocno słabe opinie więc nie ma specjalnie nad czym ubolewać :) Home.pl jest ich i ma nieco lepsze notowania to nie będą trzymać dwóch tworów na rynku które jakimś cudem miałyby ze sobą konkurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jako 1&1 mieli generalnie mocno słabe opinie więc nie ma specjalnie nad czym ubolewać :) Home.pl jest ich i ma nieco lepsze notowania to nie będą trzymać dwóch tworów na rynku które jakimś cudem miałyby ze sobą konkurować.

 

Zastanawia mnie jednak trochę to posunięcie,bo przecież 1&1 miało całkiem fajne perspektywy jeśli chodzi o łowienie naiwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Głupie pytanie bo nie do końca wiem co mam odpowiedzieć koledze. On w 1and1 posiadał serwer z kreatorem stron www, co teraz ? Ja jestem przy was laikiem, ale nie bardzo chce ( bo nie wiem czy da się ) przenosić mu ten serwer na jakiś inny bo z tego co wiem to nie do końca się da takie stronki przenieść..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam,

Głupie pytanie bo nie do końca wiem co mam odpowiedzieć koledze. On w 1and1 posiadał serwer z kreatorem stron www, co teraz ? Ja jestem przy was laikiem, ale nie bardzo chce ( bo nie wiem czy da się ) przenosić mu ten serwer na jakiś inny bo z tego co wiem to nie do końca się da takie stronki przenieść..

 

 

Najprościej to zobaczyć czy jakiekolwiek pliki strony sa na FTP - niektóre kreatory działają w ten sposób, że tworzą pliki strony i wrzucają na FTP. O ile wtedy straci się możliwość edycji, to sama strona "przeżyje". Ostatecznie pozostaje Ci winhttrack i ściągnięcie całej strony, a następnie wrzucenie na nowy ftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie szkielet z danymi mógłbym z ftpa uzyskać z tym, że z brakiem możliwości już kreowania ( logic ) ? Zdaje sobie sprawę, że to zupełnie inna sytuacja niż z abwebem, no ale... Po to człek opłaca na n lat, żeby mieć spokój właśnie od takich działań :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie szkielet z danymi mógłbym z ftpa uzyskać z tym, że z brakiem możliwości już kreowania ( logic ) ? Zdaje sobie sprawę, że to zupełnie inna sytuacja niż z abwebem, no ale... Po to człek opłaca na n lat, żeby mieć spokój właśnie od takich działań :P

 

Dokładnie tak.

 

Tyle, że ja tam miałem sporo problemów bo nie mogłem sam zarządzać katalogiem (rename, move, delete)...musiałem pisać na support aby go usunęli (lol).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny twór mocno promowany w mediach upada. Czy trzeba przez to rozumieć, że media "tradycyjne" (tv/prasa itd) nie działają na poszukiwany target, czy może jest to kwestia jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webh - nie do końca tak.

Czy kojarzycie jakąkolwiek markę, która sprzedawała usługi internetowe i zrealizowała taką kampanię jak oni?

Przecież tam szły grube miliony. Wszystkie gazety, tv, internet. Żeby wyszła z tego rentowność musieli zdobyć mnóstwo klientów.

Minął czas, rentowności nie ma, to po co bawić się dalej w tą markę? Przecież lepiej nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webh - nie do końca tak.

Czy kojarzycie jakąkolwiek markę, która sprzedawała usługi internetowe i zrealizowała taką kampanię jak oni?

Przecież tam szły grube miliony. Wszystkie gazety, tv, internet. Żeby wyszła z tego rentowność musieli zdobyć mnóstwo klientów.

Minął czas, rentowności nie ma, to po co bawić się dalej w tą markę? Przecież lepiej nie będzie...

 

Dlatego napisaliśmy "kolejna" bo wchodząc na np. hosted.pl można odnieść wrażenie, że chyba też się powoli kończy. Tam też sporo kasy poszło na "tradycyjną" reklamę.

Edytowano przez webh (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przede wszystkim wysoski koszt odnowień w nasku oraz duża konkurencja ( cóż w nie których przypadkach mam wrażenie, że partnerzy NASK tą wojną cenową sami się wykańczają ) doprowadziła, że kolejna firma rezygnuje.

Kolejne raporty Nasku pokazują tendencje, że ludzie odchodzą od domen itp.

Pytanie do NASK

Who's next?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na domenach się nie zarabia. To bardziej dodatek bo za mała marża jest z tego. No chyba że bierzesz cennik z nazwa.pl gdzie marża to 100% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na domenach się nie zarabia. To bardziej dodatek bo za mała marża jest z tego. No chyba że bierzesz cennik z nazwa.pl gdzie marża to 100% :D

 

Bierz pod uwagę, że tam jednak sporo idzie dopłat na domeny za 0 zł, których potem nikt nie odnawia ;) Choć oczywiście bilans jest na plus (zapewne spory).

 

Wydaje mi się, że przede wszystkim wysoski koszt odnowień w nasku

 

 

Przy tym kursie $ cena odnowienia .pl jest zbliżona do .com, a do .net może być nawet wyższa, więc nie przesadzałbym z tym wysokim kosztem. Nikt nie każe narzucać marży 150%.

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Myślę że takich domen jest mniej. Choć zauważ że jedna firma, która przedłuży domenę opłaca w zasadzie 2-3 inne te za 0zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że takich domen jest mniej. Choć zauważ że jedna firma, która przedłuży domenę opłaca w zasadzie 2-3 inne te za 0zł :)

 

Opłaca co najmniej 10 6, bo standardowy cennik NASK dla partnerów to 10 zł za domenę, a cena za przedłużenie w nazwa.pl to 100 zł.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że takich domen jest mniej. Choć zauważ że jedna firma, która przedłuży domenę opłaca w zasadzie 2-3 inne te za 0zł :)

 

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Każdy klient tego typu firmy powinien mieć po prostu świadomość, że opłacając swoją domenę za 100 zł, opłaca on de facto wszystkie te promocje i klientów, którzy biorą domeny za free, a potem ich nie odnawiają. Nie wiem jak inni, ale ja nie lubię płacić za kogoś ;)

 

 

Opłaca co najmniej 10, bo standardowy cennik NASK dla partnerów to 10 zł za domenę, a cena za przedłużenie w nazwa.pl to 100 zł.

 

Z czego 40 zł to hajs dla NASK :)

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosted nie wyłożyło tyle co oni. 1&1 było jednak wszędzie i to przez długi czas.

A domeny - właśnie dodatek, chociaż ci, którzy biorą po 120 za przedłużenie, raczej zarabiają.

Tylko oni mają małych klientów - nie takich z tysiącem domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto kryje się za firmą hosted, ale w przypadku 1and1 mówimy o potężnym kapitale. Ich było stać na takie działania nawet jeżeli nie przyniosły one zysku, zaś hosted mhm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×