Skocz do zawartości
jensej

Migracja na tańszy serwer czy warto.

Polecane posty

Witam. Mam aplikacje w node.js + laravel + 1 baza nosql + mysql.

Wydaje mi się że aktualna maszyna jest za mocna i za droga. Czy warto zmienić na coś innego, a jeśli tak to na co? Dzieki

Tutaj maszyna aktualna:

2f1b61ac84d7ba60e9dfe96e2be55e5e.png

zużycie ramu:

29406d6aa8e303d0937119dcd5aefb83.pngzużycie CPU:

0f6225de2779c0f11a62d49402168250.png

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Proponuje zmigrować to na OVH Cloud, w razie potrzeby większej mocy zawsze możesz zmienić na pakiet wyższy.

 

Jak byś potrzebował administratora który Ci to zmigruje, ewentualnie doradzi to polecam siebie na PW.

A który pakiet byś polecał? Ja myślałem o tym ovh Cloud (mówimy o vps tak?) Dokładnie chciałem ten:

vps ssd 3. Ale tam da się w razie "w" przejść na coś mocniejszego bez reinstalacji? Bo to max pakiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal chcesz do tego rozwiązania dedyka (a polecam, bo to zawsze dedykowany hardware, a nie wirtualizacja z mniej lub bardziej gwarantowanymi zasobami) to polecam któryś z 120 PLN serwerów SYS. Masz RAIDa i pełną kontrolę nad serwerem - jak nie potrzebujesz więcej miejsca to E3-SSD-1-16 wygląda na świetny wybór, a jak potrzebujesz to masz E3-SAT-1-16 - też jest w porządku.

 

SYS proponuję głównie dlatego, że to wciąż OVH, a cena o połowę tańsza. Oczywiście można by jeszcze bardziej zaoszczędzić, ale nie byłaby to już migracja bez ubytków (np. brak RAIDa czy dedyka), więc imho świetna opcja.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może to mieć sens.

 

Możemy spokojnie przygotować Ci duży serwer vps gdzie w razie potrzeby będziesz mógł szybko i elastycznie skalować jego możliwości a dzięki dużemu sprzętowego raidowi 10 z cachecade SSD uzyskasz dobry kompromis między pojemnością a wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżeli byłbyś zainteresowany testami Public Clouda ( to mogę podesłać voucher na 100 PLN dzięki czemu bez ryzyka sprawdzisz czy PCI jest dla Ciebie odpowiedni czy może mimo wszystko lepszy będzie dedyk.

W razie czego pisz na mój adres: krystian.palica@corp.ovh.com

 

Pozdrawiam

Krystian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×