Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mega_88

Kopia serwera na VM VirtualBox

Polecane posty

Mam dedyka 1x1TB na CentOS do tego DA, CSF, Exim, RoundCube do tego jeden adres IP, na nim trochę stron www oraz poczta. Jako, że nie chcę robić większych zmian na serwerze produkcyjnym typu instalacje oprogramowania, aktualizacje itd czy jest możliwość zrobienia kopii takiego serwera i odpalenia go 1 do 1 na witualnej maszynie ?

Bo wszystko mam pod jednym adresem IP i tak się zastanawiam czy po prostu skopiowanie wszystkiego 1 do 1 na wirutalną maszynę podmianę IP z publicznego na lokalne raczej nie zadziała więc jak można się za to zabrać ?
Jak mam na przykład DA pod adresem IP_SERWERA:2222 to żeby to mieć pod IP_LOKALNE:2222 i sobie przetestować wszystko bezpiecznie. Porobić testy, sprawdzić jak się zachowa po aktualizacji lub instalacji jakiegoś programu.
W skrócie 1 do 1 to co na serwerze w sieci mieć na wirtualnej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez DirectAdmin sobię poradzę bo sobie to przez konsolę wypstrykam, pytanie tylko co z resztą. Jak to przenieść na wirtualną maszynę żeby w jak największym stopniu odwzorować serwer w sieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

O i jest to jakieś rozwiązanie dla DA dzięki :) Teraz w weekend był robiony update exim'a named itd do nowszych wersji i w nocy zawiesił mi się named przez domeny z polskimi znakami i serwer leżał. W przyszłości chciałbym tego uniknąć po prostu zrobić update na localu przetestować sobie i później wykonać to samo na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To zrób dwa serwery DNS albo i trzy. Jak jeden padnie nie będzie dużą stratą w porównaniu do tego jak byś trzymał DNSy tylko na jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zrób dwa serwery DNS albo i trzy. Jak jeden padnie nie będzie dużą stratą w porównaniu do tego jak byś trzymał DNSy tylko na jednym.

 

Dziękuje za sugestię, ale pytam głównie jak z tym VM zrobić najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×