Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Msz

Serwer "do góry nogami".

Polecane posty

Witam

 

Czy coś się stanie jak zamontuję serwer "do góry nogami" czyli dół będzie na górze a góra na dole? Wiem, że można montować pionowo w dół, ale czy da się zamocować "do góry nogami" tak, aby nie było żadnych problemów np. z temperaturą? Niestety, ale mam ograniczony dostęp powietrza po lewej stronie serwera akurat tam, gdzie znajdują się wentylatory. Odwracając go sprawiłbym, że powietrze miałoby lepszy przepływ tylko pytanie, czy nie uległby uszkodzeniu pracując w takich warunkach?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

 

Witam

 

Czy coś się stanie jak zamontuję serwer "do góry nogami" czyli dół będzie na górze a góra na dole? Wiem, że można montować pionowo w dół, ale czy da się zamocować "do góry nogami" tak, aby nie było żadnych problemów np. z temperaturą? Niestety, ale mam ograniczony dostęp powietrza po lewej stronie serwera akurat tam, gdzie znajdują się wentylatory. Odwracając go sprawiłbym, że powietrze miałoby lepszy przepływ tylko pytanie, czy nie uległby uszkodzeniu pracując w takich warunkach?
Pozdrawiam

 

 

Jak masz tam dyski SSD to nie powinno być problemu. Jak dyski magnetyczne - jak dobrze pamiętam umieszczenie dysku pionowo skraca jego żywotność o 30%, a odwrotnie (etykietą w dół) - dziesięciokrotnie :) Dla reszty elementów umiejscowienie nie ma znaczenia - choć oczywiście trzeba sprawdzić, czy tam nie ma czegoś, co trzyma się grawitacyjnie na miejscu (jakieś klapki etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Szendzielorz

 

2x SAS 10k rpm 146GB ale szufladki są mocowane pionowo. To stary HP DL380 G5. Zastania mnie grzanie się płyty głównej, czy nie będzie problemu z przepływem ciepłego powietrza.

 

dl380g53.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Teoretycznie możesz jak chcesz byle nie pionowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Adam Szendzielorz

 

2x SAS 10k rpm 146GB ale szufladki są mocowane pionowo. To stary HP DL380 G5. Zastania mnie grzanie się płyty głównej, czy nie będzie problemu z przepływem ciepłego powietrza.

 

dl380g53.jpg

 

 

Niestety nie pomogę - z HP miałem tylko G1, wtedy to właściwie jeszcze był COMPAQ :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×