Skocz do zawartości
Brandon66

Inodes - problem z limitem

Polecane posty

Witam, posiadam stronę opartą na skrypcie "tube" , hosting na 1and1 . Dzis próbowałem się zalogować do admina na mojej stronie ale za każdym razem strona się jakby restartowała, zadzwoniłem do pomocy technicznej 1adn1 i powiedzieli mi że przekroczyłem limit "inodes" maks limit był 750 tysięcy. Początkowo myślałem że wykorzystałem limit na serwerze dotyczący pojemności ale mam tylko wykorzystane 50GB z 300GB więc zostało mi jeszcze sporo miejsca, powiedziano mi że te "inodes" to mogą być różne znaki czy też wyrazy. Na stronie mam ok 3400 klipów filmowych czy możliwe że to tytuły tak zawaliły mi ten limit? Na pomocy technicznej serwera przydzielili mi dodatkowy limit na jedną dobę 1000, jak dzwoniłem do nich dziś po raz kolejny powiedzieli mi że już mam ten limit prawie przekroczony, a ja nic dzisiaj nie wrzucałem, więc niby skąd? Posiadam dodany skrypt google analytics oraz dwa bannery reklamowe, kody bannerów dziś usunąłem, ale nie wiem czy faktycznie to mogło się przyczynić do nabijania mi limitu "inodes" Czy jest jakś sposób aby zmniejszyć, wyczyścić liczbę tych "inodes" ? będę BARDZO WDZIĘCZNY za jakąkolwiek pomoc oraz sugestię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te klipy masz wrzucone w jeden wielki folder?

 

Używam filezilla i poprzez ten program wrzucam wszystkie pliki do folderu ftp content, potem już w adminie strony je importuję, "przekodowywuję" klikając i dopiero wtedy filmy pojawiają się na stronie. Ale tak wrzucam wszystko do ftp content do którego mam dostęp poprzez fillezilla ( przepraszam za nie profesjonalne słownictwo ale jestem dosyć zielony w podobnych tematach) chodzi o to że przez to badziewie inni użytkownicy nie mają dostępu tzn podobnie jak ja nie mogli się zalogować na stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

limit inodes czyli wszedłeś na limit ilości plików / katalogów na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

limit inodes czyli wszedłeś na limit ilości plików / katalogów na koncie.

Powiedziano mi że na serwerze był limit 750 tysięcy, który przekroczyłem, a ja mam tylko ok 3400 klipów filmowych, dziwi mnie w jaki sposób taką niewielką w tej proporcji ilością filmów mógłbym przekroczyć ten limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Liczone jest wszystko włącznie z jakimś cache, plikami poczty, plikami logów chyba nawet i twoimi w public_html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczone jest wszystko włącznie z jakimś cache, plikami poczty, plikami logów chyba nawet i twoimi w public_html.

Właśnie usuwam zawartość cache, dziwne jest również to co mi dzisiaj nabiło tego tyle, otrzymałem dzisiaj dodatkowy limit 1000 przed południem a gdy dzwoniłem po kilku godzinach okazało się że ten nowy limit jest już prawie wykorzystany. Pisałem miałem bannery reklamowe i google analytics żeby sprawdzać ruch, może to google mi tyle tego nawaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast usuwać "na oko" poproś ich o wylistowanie ilości plików w poszczególnych katalogach na twoim koncie i zapewne będziesz mial odpowiedź co i gdzie ci tyle zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję postępować według poniższego artykułu:

 

http://blog.scoutapp.com/articles/2014/10/08/understanding-disk-inodes

 

Pobrałem putty i połączyłem się z serwerem, komenda wskazana w powyższym artykule wskazuje mi foldery czy też miejsca lokalizacji tych plików, ale nie bardzo wiem jak je usunąć (jaką komendą), oraz czy mogę je wszystkie usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisane na szybko, pewnie można to ładniej napisać - spróbuj tego:

# for i in $(find . -type d); do echo "zajetosc dla $i:"; ls $i | wc -l;done

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pisane na szybko, pewnie można to ładniej napisać - spróbuj tego:

# for i in $(find . -type d); do echo "zajetosc dla $i:"; ls $i | wc -l;done

 

Dzięki, czyli rozumiem że uruchamiam konsolę putty i wklejam

 

1. "for i in /*; do echo $i; find $i |wc -l; done"

 

(przepraszam że tak na goło ale nie wiedziałem jaki to jest rodzaj kodu żeby wkleić to w poprawny sposób)

 

po czym wyskakują mi różne "foldery" np /usr/ dalej:

 

2. "for i in /usr/*; do echo $i; find $i |wc -l; done" gdzie /usr/ jest jednym z "lokalizacji" która zawiera w sobie pliki do usunięcia (rozumiem wszystkie?)

 

3. Gdy wszystkie pliki się już pojawią z po wpisaniu powyższego kodu z lokalizacji w tym przypadku /usr/ wklejam otrzymany od Ciebie kod czyli:

 

" # for i in $(find . -type d); do echo "zajetosc dla $i:"; ls $i | wc -l;done"

 

I to usunie mi automatycznie wszystkie pliki z wykazanych lokalizacji których przykładem jest /usr/ i mogę te wszystkie pliki swobodnie usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpisz tylko to polecenie - pokaże ci strukturę folderów i ilośc plików w nim.

 

Nie usuwaj niczego jak nie wiesz co tam jest - w szczególności /usr ;)

Podrzuć dane do serwera na PW/mail to postaram sie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem tylko "cache" i zredukowało mi indodes IUse% ze 100% do 34%,więc pomyślałem że jest już ok. Dzisiaj sprawdzałem stan IUse% i jest już 40% czyli przybyło 6% w ciągu doby.Już wczoraj powywalałem wszystkie kody z bannerami ze strony, został tylko kod od google analytics żeby monitorował ruch. Nie mam pojęcia co może mi nabijać w takim tempie ilość tych inodes, Strona działa od listopada ub. roku i co prawda nigdy nic nie "czyściłem" ale 6% w ciągu doby to za tydzień znowu będę miał zawalone IUse% 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz w takim razie cache w swoim skrypcie.

Czy da się ten limit ograniczyć jakoś poprzez komendę w konsoli putty? Czy też jest to dosyć skomplikowane i będę musiał skontaktować się z programistami którzy dostarczyli mi skrypt całej strony?

Przepraszam być może za głupie pytania ale jestem zielony w podobnych tematach. Używam też filezilla, być może tam będzie trzeba edytować odpowiednie pliki żeby zmienić wartość limitu cache?

 

Czy zmniejszenie takiego limitu nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×