Skocz do zawartości
Sebak17

Panel do zarządzania VPS'ami

Polecane posty

Witam,

poszukuje panelu(Nie chodzi mi o wizualizacje.) dzięki któremu będę mógł zarządzać kilkoma VPS'ami ze strony www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie API, nie jestem pewien czy ktoś coś takiego napisał jako niezależny panel bez np whmcs jako element główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webmin poniekąd by zdał egzamin ale wszystko zależy czym ma zarządzać i jakiego rodzaju są to środowiska na poszczególnych VPS-ach. Podobnie się to odniesie do ispconfig. Podejrzewam że napisanie małego panelu w oparciu o API nie jest jakimś wyczynem. Przeszukałem kiedyś internet i znalazłem jedynie czyjeś zamiary, które niestety nie przełożyły się na realne rozwiązanie. Może ktoś coś doradzi jak siedzi w temacie , jednak zadam pytanie które mnie nurtuje. czemu nie chcesz zarządzać VPS z poziomu panelu OVH? Inna sprawa czym właściwie chcesz zarządzać? Chodzi o funkcje typu restart itp czy chodzi po prostu o funkcje jakie oferuje zwykły hosting WWW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o funkcje typu: konsolka, status(ON/OFF), zarządzanie plikami, informacje o użyciu(CPU, RAM'U, itp.). OVH panel jest tylko do serwerów na OVH, a jeśli będę chciał dołożyć VPS z innego hostingu to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jak @Viperoo napisał webmin powinien zdać egzamin. Z jego poziomu masz dostęp do plików, informacje o CPU/RAM/HDD i możliwość logowania się z jednego na drugi o ile go dopiszesz. Możliwości konfiguracyjne są bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel jest dobry, ale też i zaawansowany. Z chęcią potestuje go, ale jeśli ktoś zna jakiś inny to zapraszam do wypisywania w postach pod spodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym konkretnie chcesz zarządzać - webmin jest dobry i chyba najbardziej się nadaje pod zarządzanie samym systemem, ale jeśli przykładowo są to serwery hostujące strony WWW to o wiele bardziej preferowałbym ispconfig 3 z konfiguracją typu slave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja tam zawsze pojedynczo z ssh ogarniam. Jak mam dużo jednocześnie to mobaxterm i kilka sesji od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×