Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Piotreo

Trasowanie cebulowe

Polecane posty

Dzień dobry,

jaki procent pewności jest, że największe agencje mają za nic takie połączenie?

Również w korzystaniu z Deep Web?

Merytorycznie proszę

Dziękuję

Edytowano przez Piotreo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mają za nic bo powstało na potrzeby agencji ze stanów. Wszystkie przypadki wytropienia osób które korzystały z takowego były możliwe tylko przez czynnik ludzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mają za nic bo powstało na potrzeby agencji ze stanów. Wszystkie przypadki wytropienia osób które korzystały z takowego były możliwe tylko przez czynnik ludzki.

 

Pomijając czynnik ludzki

 

Edit. Chciałbym opuścić temat czynnika ludzkiego i nie w tym kierunku iść. Co wiadomym, ów jest do dziś sednem braku bezpieczeństwa w każdej postaci zabezpieczeń.

Jeżeli mogę, to proszę o podzielnie się informacją, jak największe służby mają się do onion routing.

Dziękuję

Edytowano przez Piotreo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli mogę, to proszę o podzielnie się informacją, jak największe służby mają się do onion routing.

 

Oficjalnie żadne służby nie powiedzą wprost, że nie mogą nic zrobić. Nie powiedzą też, że złamały protokół i mogą namierzyć każdego, albo że są w stanie podsłuchiwać sieć.

 

Na tą chwilę chyba brak konkretnych dowodów na to że onion jest inwigilowane, więc można założyć że na razie jest względnie bezpieczna. Osobiście myślę, że jeśli onion jest złamane to wie o tym jedna może dwie agencje na świecie i w nosie mają płotki.

 

W ogóle zadajesz dziwne pytania, takie informacje sam powinieneś znaleźć w sieci. Osob które w temacie siedzą, raczej nie będą skłonne do pogaduszek. Ja wiem tyle co z ciekawości się dowiedziałem i co się domyślam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Oficjalnie żadne służby nie powiedzą wprost, że nie mogą nic zrobić. Nie powiedzą też, że złamały protokół i mogą namierzyć każdego, albo że są w stanie podsłuchiwać sieć.

 

Na tą chwilę chyba brak konkretnych dowodów na to że onion jest inwigilowane, więc można założyć że na razie jest względnie bezpieczna. Osobiście myślę, że jeśli onion jest złamane to wie o tym jedna może dwie agencje na świecie i w nosie mają płotki.

 

W ogóle zadajesz dziwne pytania, takie informacje sam powinieneś znaleźć w sieci. Osob które w temacie siedzą, raczej nie będą skłonne do pogaduszek. Ja wiem tyle co z ciekawości się dowiedziałem i co się domyślam.

 

Nie pytałem o przekaz medialny agencji :)

Oczywiste, że onion jest filtrowany, ale to tylko to.

Co do złamania, nie są tu istotne nasze przemyślenia, a fakty.

Może ktoś ma link do ww. złamania, tak dla ciekawości.

 

PS. To nie są dziwne pytania, mimo że argumenty racjonalne

Edytowano przez Piotreo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznej odpowiedzi to dostaniesz jak się zatrudnisz w NSA - żadna agencja Ci wprost nie powie, że nie dała rady, ani tym bardziej że dała radę i ma w nosie co sobie tam przesyłasz.

 

Jednak faktem jest, że NSA próbowało i rady nie dało, bazując na przeciekach i wykradzionych informacjach - to czy coś się w tej kwestii zmieniło od tamtego czasu nie powie Ci nikt do kolejnego przecieku. Więc można stwierdzić, że jest względnie bezpieczne jeśli wyeliminujesz czynnik ludzi.

 

Jednak prawda jest taka, że nie da się czynnika ludzkiego wyeliminować w 100% - o wiele łatwiej znaleźć błąd człowieka niż błąd w kodzie.

 

Jeśli potrzebujesz bardziej merytorycznej odpowiedzi to odsyłam do google i czytania kodu źródłowego, bo nie ma w tej kwestii zbyt dużo do powiedzenia - większość to opinie, a nie fakty.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×